rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

DETRALEX 500mg 60 filmom obalených tabliet

DETRALEX 500mg 60 filmom obalených tabliet

Populárny liek pre dospelých používaný pri pocite ťažkých alebo unavených nôh, liečbe hemoroidov, kŕčových žíl a iných chronických ochorení žíl.

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Skvele ceny, extra rýchle doručenie
 • Výborná komunikácia a pomoc
  Rýchle vybavenie
 • Velmi rychle dodanie, dobra cena
 • vybavenie a doručenie objednávky, bolo OK
 • Široký sortiment, objednávka odoslaná v nedeľu doručená v utorok. Spolupracujú so zasielkovňou, kurieri mi nevyhovujú. Som zamestnaná.
 • Rýchle doručenie, nízke ceny.
 • Rychlost,komunikativnost,cena..
 • Promptnosť
 • Super, v sobotu som objednala a hneď v pondelok na obed som si pre to zbehla.
 • spokojný
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

DETRALEX 500mg tablety

V krajinách Spojených štátov amerických a Európy má skúsenosti s niektorými príznakmi ochorení žíl tretina až polovica obyvateľov. Na Slovensku aj v Čechách veľká časť z nich uľavuje svojmu boľavému telu, najmä nohám, užívaním lieku Detralex. 

O akých ochoreniach je reč?

Pod pojmom „ochorenie žíl" si netreba predstavovať iba kŕčové žily, ktoré špatia krásne nôžky a vidieť ich už na prvý pohľad. V poškodení žilovej steny majú pôvod aj iné chorobné stavy žilového systému. Podobným príkladom sú i hemoroidy alebo tiež „zlatá žila“, ktoré si aspoň raz v živote vytrpí až polovica pacientov s ochorením žíl. V záujme ochrany svojho zdravia preto venujte pozornosť príznakom, pretože takmer žiadne ochorenie nemusí byť až také nepríjemné, ak sa zachytí čas. 

Terapeutický efekt flavonoidov

Flavonoidy tvoria pomerne veľkú skupinu látok používaných v rámci liečby chronického žilového ochorenia. Tie sa nemusia nevyhnutne prejavovať iba viditeľnými zmenami na koži (metličky, kŕčové žily, vredy). Niekedy nohy vysielajú menej nápadné varovné signály pomocou rôznorodých nepríjemných pocitov. Všetky štádiá tohto ochorenia sa ale v podstate liečia podobne. Za základ liečby ochorení nôh považujeme kompresívnu terapiu a terapiu venoaktívnymi látkami (látkami s účinkom na žily), napríklad flavonoidmi.  Pri hemoroidoch sa odporúča prísne dodržiavanie análnej hygieny a  9 z 10 pacientov nájde pomoc v lekárni.

Medzi látky s najviac študovaným a najviac preukázaným efektom radíme čistenú mikronizovanú frakciu flavonoidov diosmínu a hesperidínu. Práve tieto tvoria liek Detralex. Ich vplyv na ochranu srdcovo-cievneho systému má súvis s antioxidačným účinkom flavonoidov, ktoré fungujú doslova ako lapače voľných radikálov. Zároveň posilňujú steny krvných ciev a pôsobia protizápalovo

Kedy nasadiť Detralex 500 mg
Terapeutický efekt flavonoidov v lieku Detralex na zdravie nôh

V septembri roku 2015 vyšiel v časopise Vnitřní lékařství odborný článok doktora Hnátka*, ktorý píše o osobných skúsenostiach z klinickej praxe (v ktorej odporúčal práve liek Detralex) a upozorňuje na existenciu hneď niekoľkých štúdií podporujúcich účinky tejto kombinácie flavonoidov. Medzi ne patrí:

 • redukcia opuchov končatiny
 • redukcia prechodného refluxu (zmeny stien a chlopní žíl) objavujúceho sa obvykle po celodennej námahe končatín ako bolesť, pocity ťažkých nôh, pocit opuchnutých nôh, pocity napätia v nohách a kŕče
 • efekt na trvalé zmeny chlopní a  zápalové stavy
 • vplyv na hojenie vredov predkolenia
 • vhodná sprievodná pooperačná liečba - prínos na hojenie a zníženie rizika kožných zmien
 • doplnková terapia na urýchlenie odtoku lymfy z problémových miest
 • redukcia krvácania z hemoroidálnych uzlov, redukciu pruritu (svrbenia), bolesti

Jeden Detralex, dve formy

Detralex je momentálne jediný produkt na trhu uznaný ŠUKL (Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv) ako liek s týmto zložením. Nejde o žiadny potravinový doplnok, ale osvedčený produkt s obsahom flavonoidnej frakcie v zložení 450 mg diosmínu a 50 mg hesperidínu, ktorý spadá pod prísnu kontrolu zloženia aj účinku.

Kvôli komfortnejšiemu užívaniu aj na cestách môžete tiež vyskúšať liek Detralex 1000 mg vo forme perorálnej suspenzie vo vrecku. Vrecúško postláčate prstami, otvoríte a jeho obsah jednoducho vypijete.

Detralex a 2 možnosti užívania lieku

Ako užívať tablety Detralex 500 mg

Pri liečbe žilovo-lymfatickej nedostatočnosti užívajú dospelí 2 tablety ráno, ideálne počas jedla. Liečba má trvať najmenej 1 mesiac.

Liečba akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia prebieha krátkodobo a to podaním 6 tabliet denne (3 tablety ráno a 3 tablety večer) po dobu 4 dní. Po 4 dňoch sa dávka zníži na 4 tablety denne (2 tablety ráno a 2 tablety večer) po dobu 3 dní. 

Pozor, liek Detralex 500 mg nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti ani dospievajúcich mladších ako 18 rokov
Nezabudnite, že vyrovnaný životný štýl, pravidelná chôdza (a prípadne i nosenie špeciálnych kompresných pančúch) predstavuje prínos v liečbe chronických žilových ochorení. Dbajte tiež o udržiavanie primeranej hmotnosti, nevystavujte sa slnku ani dlhodobému státiu.
Pred užívaním si vždy prečítajte celý príbalový leták lieku.


Vedeli ste, že liek Detralex má dokonca svoju vlastnú štúdiu?

Na účinnosť 6-mesačnej liečby Detralex tabletami sa u pacientov s venóznym edémom (opuchom) zamerala a poznatky** zverejnila doktorka Zuzana Navrátilová z ambulancie dermatologickej angiológie v Brne. Už od druhého mesiaca užívania jej pacienti zaznamenali výrazné zmiernenie ťažkostí. Zlepšeniu nasvedčovali aj merania obvodov ich končatín, ktoré sa zmenšili.

Pokiaľ i vy pociťujete niektorý zo symptómov, ktoré môžu signalizovať začínajúce žilové ochorenie, neváhajte. Obráťte sa na svojho lekára a poraďte sa o možnosti nasadenia lieku Detralex.

Detralex štúdia

*Lukáš Hnátek - Terapeutický potenciál mikronizované purifikované flavonoidní frakce (MPFF) diosminu a hesperidinu v rámci léčby chronického žilního onemocnění. Časopis Vnitřní lékařství (9/2015)
**Navrátilová Z. Efficacy of a 6-month treatment with Detralex in Patients with venous edema. Phlebolymphology 2010; 17(3): 137–143.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.06 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “DETRALEX 500mg 60 filmom obalených tabliet”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať