rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

DETRALEX 1000mg 30ks

DETRALEX 1000mg 30ks

Tekutá a koncentrovanejšia forma lieku Detralex pre dospelých. Suspenzia na liečbu hemoroidov, kŕčových žíl a iných chronických ochorení žíl.

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Skvele ceny, extra rýchle doručenie
 • Výborná komunikácia a pomoc
  Rýchle vybavenie
 • Velmi rychle dodanie, dobra cena
 • vybavenie a doručenie objednávky, bolo OK
 • Široký sortiment, objednávka odoslaná v nedeľu doručená v utorok. Spolupracujú so zasielkovňou, kurieri mi nevyhovujú. Som zamestnaná.
 • Rýchle doručenie, nízke ceny.
 • Rychlost,komunikativnost,cena..
 • Promptnosť
 • Super, v sobotu som objednala a hneď v pondelok na obed som si pre to zbehla.
 • spokojný
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

DETRALEX 1000mg perorálna suspenzia vo vrecúškach

Väčšina ľudí, ktorá zažila alebo denne zažíva pocit ťažkých, opuchnutých, boľavých alebo unavených nôh, prípadne trpí na hemoroidy, by sa mala zoznámiť s liekom Detralex. Na trhu je k dispozícii i jeho tekutá verzia DETRALEX 1000 mg perorálna suspenzia vo vrecúškach.

Detralex na liečbu ochorení žíl

Pod pojmom „ochorenie žíl" si netreba predstavovať iba kŕčové žily, ktoré špatia krásne nôžky. Ďalším príkladom takéhoto ochorenia sú i hemoroidy alebo tiež „zlatá žila“, ktoré si aspoň raz v živote vytrpí až polovica pacientov s ochorením žíl. V záujme ochrany svojho zdravia preto venujte pozornosť príznakom, pretože takmer žiadne ochorenie nemusí byť až také nepríjemné, ak sa zachytí čas. 

O lieku Detralex 500mg vieme, že účinok jeho zložiek - čistej mikronizovanej frakcie flavonoidov (MPFF) - pri liečbe spomínaných porúch preukázali viaceré štúdie*. Na jeho kúpu navyše nepotrebujete žiadny lekársky predpis.

Hoci však mnohí lekári Detralex odporúčajú a majú s ním tie najlepšie skúsenosti**, prehĺtanie tabliet môže byť pre niektorých pacientov nepohodlné.  Napríklad pri liečbe hemoroidov je nutné užívať v prvé 4 dni až 6 tabliet denne, s čím už niekto naozaj môže mať problém, ak s ťažkosťami prehltne čo i malú tabletku.

A preto bol na trh uvedený i tekutý liek Detralex 1000 mg, ktorý sa tiež užíva pri jedle, no komfortnejším spôsobom a v menšom množstve. 

Detralex 1000mg - postláčaj, otvor a vypi

V čom je lepší Detralex a jeho frakcia bioflavonoidov MPFF?

Frakcia MPFF je presne to tým, čo odlišuje liek Detralex s obsahovou látkou diosmín a hesperidín od konkurenčných potravinových doplnkov podobného zloženia. Experti v laboratóriu výrobcu zistili, že zmenšenie častíc robí flavonoidy biologicky dostupnejšími, čo znamená, že ich telo dokáže ľahšie vstrebať. Detralex preto nespadá pod Zákon o potravinách ako obyčajné výživové doplnky. Pri doplnkoch vám vedia výrobcovia sľúbiť iba zdravotnú nezávadnosť, ale nie zloženie ani efekt, ktorý môže ale nemusí prísť. Detralex je registrovaný ako liek na zmiernenie ťažkostí žilového pôvodu s garantovaným účinkom.

Kedy nasadiť Detralex 500 mg
Terapeutický efekt flavonoidov v lieku Detralex na zdravie nôh

Ďalšie výhody lieku Detralex 1000 mg perorálna suspenzia:

 • balenie vhodné na cesty,
 • príjemná pomarančová chuť,
 • silnejšia koncentrácia liečivých látok,
 • komfortnejšie užívanie významné najmä pre starších ľudí a pri problémoch s prehĺtaním.

Medzi účinky tohto lieku patrí:

 • redukcia opuchov končatiny
 • redukcia prechodného refluxu (zmeny stien a chlopní žíl) objavujúceho sa obvykle po celodennej námahe končatín ako bolesť, pocity ťažkých nôh, pocit opuchnutých nôh, pocity napätia v nohách a kŕče
 • efekt na trvalé zmeny chlopní a  zápalové stavy
 • vplyv na hojenie vredov predkolenia
 • vhodná sprievodná pooperačná liečba - prínos na hojenie a zníženie rizika kožných zmien
 • doplnková terapia na urýchlenie odtoku lymfy z problémových miest
 • redukcia krvácania z hemoroidálnych uzlov, redukciu pruritu (svrbenia), bolesti

Ako sa perorálna suspenzia Detralex 1000 mg užíva?

Nakoľko je produkt  Detralex 1000 mg perorálna suspenzia a nie číry roztok alebo sirup, pred použitím postláčajte vrecúško, aby sa jeho tuhé prísady rovnomerne rozptýlili v tekutine. Následne vrecúško otvorte a jeho obsah vypite, ideálne počas jedla. 

Pri liečbe žilovo-lymfatickej nedostatočnosti stačí dospelej osobe jedno vrecko denne užité ráno. Odporúčaná dĺžka liežby je najmenej 1 mesiac.

Liečba akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia trvá týždeň.
Prvé 4 dni podávajte 3 vrecká denne (ráno, na obed a večer).
Ďalšie 3 dni dávku znížte na 2 vrecká denne (1 ráno a 1 večer).

Pozor, liek Detralex 1000 mg nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy, pre deti i dospievajúcich mladších ako 18 rokov. 

Vyrovnaný životný štýl, chôdza (a prípadne i nosenie špeciálnych kompresných pančúch) napomáha účinnosti liečby ochorení žíl. Dbajte tiež na udržiavanie primeranej telesnej hmotnosti, nevystavujte sa slnečnému žiareniu ani dlhodobému státiu.
Pred užívaním si vždy prečítajte celý príbalový leták lieku.


Detralex = jeden z najpredávanejších liekov na Slovensku

Pokiaľ i vy pociťujete niektorý zo symptómov, ktoré môžu signalizovať začínajúce žilové ochorenie, zbytočne dlho nerozmýšľajte. Obráťte sa na svojho lekára a poraďte sa o možnosti nasadenia lieku Detralex. Je dosť možné, že vás už p opísaní ťažkostí sám nasmeruje rovno k tomuto lieku.

Je len na vás, či si vyberiere Detralex 500 mg tablety, alebo uprednostníte tekutú formu Detralex 1000 mg. Oboje preukázateľne pomáha.

Detralex a 2 možnosti užívania lieku

*Lukáš Hnátek - Terapeutický potenciál mikronizované purifikované flavonoidní frakce (MPFF) diosminu a hesperidinu v rámci léčby chronického žilního onemocnění. Časopis Vnitřní lékařství (9/2015)
*Navrátilová Z. Efficacy of a 6-month treatment with Detralex in Patients with venous edema. Phlebolymphology 2010; 17(3): 137–143.
**Danielsson G., Jungbeck C., Peterson K., Norgren L. - A Randomised Controlled Trial of Micronised Purified Flavonoid Fraction vs Placebo in Patients with Chronic Venous Disease. European Journal of Vascular and Endovascular Surgery (01/2002)

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.4 kg
Forma

Prášok

Výrobca

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “DETRALEX 1000mg 30ks”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať