rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Ibalgin DUO EFFECT krém 100g

Ibalgin DUO EFFECT krém 100g

Liek obsahuje liečivá ibuprofén a heparinoid. Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové protizápalové lieky (NSAID). Heparinoid zabraňuje tvorbe...

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

Doprava zadarmo pri nákupe nad 9,99 €
 • Superexpres
 • ...pohodlny nákup z domu
 • Rýchle doručenie
 • Rýchle, bez problému
 • Výhoda OK
 • super rýchle dodanie tovaru
 • Ohromne rychle dorucenie :-)
 • Veľmi rýchle dodanie
 • nie som viazaná na termín doručenia
 • jeden deň objednané, druhý deň dodané
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Ibalgin DUO EFFECT krém (balenie 100 g)

Nohy a ich svaly a kĺby. Každý deň trpezlivo nosia váhu tela a znášajú všetko príkorie. Kým sa neobjavia bolesti nôh alebo nejaká špecifická bolesť (napríklad bolesť päty či kolena), nohy okrem natretia telovým mliekom či krémom nedostanú nič. Keď už ale zabolia, natrite radšej Ibalgin DUO EFFECT krém.

Prečo bolia a ako sa bolesti zbaviť?

Na vzniku bolesti kĺbov i svalov sa v zásade podpisujú tie isté príčiny. Môžu to byť rôzne infekcie (napríklad chrípka alebo lymská borelióza), zápaly alebo taktiež úrazy a neúmerné preťažovanie (napríklad pri práci alebo určitých športových aktivitách).

Kĺby tvoria spojenie medzi kosťami. Akékoľvek poškodenie kĺbov v dôsledku choroby alebo zranenia tak dokáže ovplyvniť postoj človeka i jeho schopnosť hýbať sa. U niektorých sa symptómy vyskytujú postupne počas niekoľkých rokov. Všetko začne stuhnutosťou, zhoršenou stabilitou a stratou rozsahu pohybu. V iných môže opuch, bolesť a zápal prísť oveľa rýchlejšie. A sú i takí ľudia, ktorí sa väčšinou cítia dobre, no pri každej väčšej zmene vonkajšej teploty od bolesti nemôžu chodiť. Najčastejšie sa to týka ľudí, ktorí v minulosti utrpeli zranenie, alebo trpia artritídou.

Reumatická artritída je chronické autoimunitné ochorenie, kedy vaše telo napadá svoje vlastné tkanivá. Môže spôsobiť bolesť, stuhnutosť a opuch kĺbov v celom tele, nielen na nohách. Bolesti sú horšie ráno, kĺby môžu byť prehriate a citlivé na dotyk, podľa čoho poznáme zápal.

Na bolesť kĺbov je špecialistom Ibalgin Duo Effect
Na bolesť a opuch mazane - Ibalgin Duo Effect

Na bolesť a opuch mazane - Ibalgin DUO EFFECT

Zatiaľ neexistujú jednoznačné dôkazy o spojení zmien teploty a bolesti kĺbov. No bez ohľadu na to, na čo vedci v súvislosti s počasím prišli, či na vás lezie chrípka, alebo ste si na túru obuli nevhodné topánky, tá bolesť, ktorú cítite, je skutočná. Dokonca aj krátkodobé bolesti a opuchy kĺbov môžu výrazne ovplyvniť kvalitu vášho života. Nehovoriac o bolesti vyvrtnutého členka, pomliaždenín alebo modrín. Skvelou možnosťou liečby nereumatických i reumatických bolestivých stavov je Ibalgin DUO EFFECT krém.

Ibuprofén, hlavná účinná látka krému, tlmí bolesť kĺbov i svalov. Heparinoid, derivát heparínu, bráni tvorbe krvných zrazenín, lieči zapálené žily a urýchľuje vstrebávanie modrín. Obidve látky pôsobia protizápalovo a súčasne znižujú tvorbu opuchov.

Ibalgin DUO EFFECT krém možno používať lokálne na liečbu:

 • zápalu a bolesti šliach, svalov i kĺbov (napr. tenisový lakeť, zápal Achillovej šľachy);
 • na úľavu pri bolestiach chrbtice;
 • zápalov kĺbových puzdier sprevádzaných bolesťou;
 • bolestivých stavov pri osteoartróze (ochorenie kĺbov);
 • zápalov svalových úponov;
 • ochorení reumatického pôvodu.

Práve prítomnosť heparinoidu dáva krému využitie aj pri liečbe stavov po úrazoch, ktorých dôsledkom sú:

1. opuchy, modriny, zapálené steny žíl*

2. natiahnutie, vyvrtnutie a iné uzavreté zranenia

3. poranenia mäkkých častí kĺbov


Ibalgin DUO EFFECT dermálny krém je určený aj na miestnu liečbu zápalov povrchových žíl a zápalov v okolí žíl alebo na zmäkčenie stvrdnutej kože pri žilovej nedostatočnosti. Tá by mala prebiehať s vedomím a súhlasom lekára.

Ako si pohotovo uľaviť od bolesti svalov a kĺbov?

Ak lekár neprikáže iný postup, dospelí a dospievajúci od 12 rokov si na postihnuté miesto a jeho okolie nanesú krém vo vrstve o hrúbke cca 1 mm. Krém potom jemne vtrú do pokožky. Aplikáciu možno zopakovať 2 - 3x denne v časových odstupoch 4 - 5 hodín .

Liečivo ibuprofén nanesené v kréme lokálne pôsobí iba v oblasti, na ktorú ste si ho aplikovali. Je teda menej pravdepodobné, že ovplyvní účinok iného lieku. Krém môžete v prípade potreby kombinovať napríklad s tabletami Ibalgin.

Ibalgin DUO EFFECT krém býva i odporúčanou súčasťou liečby ochorení žíl (obvykle po dobu 1 - 2 týždňov) a zápalových ochorení reumatického pôvodu (spravidla počas 2 až 3 týždňov). O vhodnosti tohto lieku sa poraďte s lekárom.

Pri súbežnom ochorení žíl vám lekár pravdepodobne poradí na noc priložiť i kompresný obväz a pri rozsiahlych a bolestivých výronoch nepriedušný obväz.

Hoci je Ibalgin DUO EFFECT krém liekom proti bolesti, nepatrí na otvorené rany ani narušený alebo podráždený povrch kože, sliznice, do úst či očí. Nesmú ho tiež používať deti mladšie ako 12 rokov.
Bez ohľadu na to, na aký problém Ibalgin DUO EFFECT krém používate, ak príznaky neustúpia do 3 dní, alebo ak sa bolesť zintenzívni, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Krém nikdy nepoužívajte bez vedomia a súhlasu lekára dlhšie ako 2 týždne.
Nepoužívajte krém, respektíve poraďte sa s lekárom, ak ste tehotná, dojčíte. Zvlášť poslednom trimestri tehotenstva by Ibalgin mohol spôsobiť krvácanie.
Liek Ibalgin DUO EFFECT dermálny krém obsahuje parahydroxybenzoáty (parabény) a propylénglykol.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku.


Ibalgin 400 - ďalší užitočný pomocník pri bolesti

Bolesť je výsledkom signálu, ktorý vysielajú nervy do mozgu. Neliečená akútna bolesť obvykle prechádza do chronickej formy a tá sa lieči oveľa komplikovanejšie. Ak je však vaša bolesť kĺbu či svalu taká silná, že je na ňu aj Ibalgin DUO EFFECT krém prikrátky, dajte si i voľnopredajný a často predpisovaný nesteroidný protizápalový liek Ibalgin 400. Až príde úľava a budete môcť vziať do ruky telefón, dohovorte si u lekára návštevu.

Bolesť svalov na rukách i bolesti nôh tlmí Ibalgin gél alebo krém

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.13 kg
Forma

Gél/Krém/Masť

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Ibalgin DUO EFFECT krém 100g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať