Tento produkt má dátum expirácie 28.02.2027

Recenzie (4x)
Recenzie zákazníkov
Popis produktu
Popis produktu


Keď vašich najmenších trápi horúčka či bolesti pre prerezávaní zúbkov, môžete siahnuť po čapíkoch Paralen 100. Čapíky sú vhodné už pre deti od 7kg váhy. Množstvo paracetamolu v lieku je upravené tak, aby vášmu dieťatku účinne pomohlo pri horúčke či bolestiach.
Paralen 100 – pomoc pri horúčke i bolesti
Tak, ako všetky lieky značky Paralen, aj čapíky Paralen 100 obsahujú liečivo paracetamol. Ten je jedným z najrozšírenejších a najvyhľadávanejších liečiv na zníženie horúčky.
Keďže malé deti nemôžu užívať také dávky lieku ako dospelí, obsahuje Paralen 100 zníženú dávku paracetamolu – 100 mg v jednom čapíku, ktorá účinne pomôže vášmu dieťatku a zároveň mu nezaťaží organizmus.
Paralen 100 čapíky dávkovanie a dávkovacie schémy
Liek Paralen 100 je vhodný pre detičky s váhou minimálne 7 kg. Deťom, ktoré túto váhu ešte nedosiahli, čapíky nepodávajte. Dávkovanie lieku nájdete v príbalovom letáčiku, štandardne sa však užíva jeden čapík 3-krát denne.
Jednorazová dávka pre dieťa predstavuje 10–15 mg na každý kilogram jeho telesnej hmotnosti. U detí s hmotnosťou od 14 kg je možné podať dva čapíky. Liek sa ďalej podáva podľa potreby v minimálnom odstupe 6 hodín a v prípade potreby možno interval skrátiť na 4 hodiny.
Nech sa už rozhodnete pre 6 alebo 4-hodinový interval, nikdy neprekročte maximálnu dennú dávku! Celková denná dávka paracetamolu počas 24 hodín nesmie presiahnuť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa.
Ako správne zaviesť čapík Paralen 100?
Pred podaním čapíka Paralen 100 si dôkladne umyte ruky
Otvorte balenie roztrhnutím fólie a vyberte čapík
Čapík zaveďte zašpicateným koncom do konečníka
Upokojte dieťa a počkajte, kým začne liek účinkovať
Po zavedení čapíka sa odporúča jemne pritlačiť sedacie svaly dieťaťa na 1–2 minúty k sebe. Takto budete mať väčšiu istotu, že čapík zostane v konečníku. Následne nechajte dieťa v pokoji a doprajte mu čas, aby sa účinok lieku mohol naplno prejaviť.
Paralen 100 je liek vo forme čapíkov - kedy je táto forma vhodná?
Medzi najrozšírenejšie formy liekov pre malé deti patria čapíky a sirupy. Obe formy umožňujú užívanie liekov aj tým najmenším detičkám, ktoré by ešte nezvládli prehltnúť tabletu.
Čapíky sú ideálne v prípade, že vaše dieťatko pri chorobe aj zvracia. V tom prípade je dôležité podať mu liek, ktorý sa nepodáva perorálne (ústami). Rektálne čapíky Paralen 100 zabezpečia, že sa všetky účinné látky rýchlo vstrebú do organizmu.
Pre koho nie sú čapíky Paralen 100 vhodné?
Pred začatím užívania lieku si vždy prečítajte príbalový letáčik. Pokiaľ si nie ste istý, či je liek pre vaše dieťa vhodný, obráťte sa na lekára.
Čapíky Paralen 100 nie je vhodné užívať, pokiaľ vaše dieťa:
- užíva iné lieky s obsahom paracetamolu,
- je alergické na paracetamol, prípadne niektorú zo zložiek lieku,
- trpí vážnym ochorením alebo akútnym zápalom pečene,
- máte závažnú formu hemolytickej anémie,
- má krvácanie z konečníka alebo zápal konečníka (proktitída),
- váži menej ako 7 kg.


Čo radia mamičky pri chrípke alebo nachladnutí?
- Dostatok spánku, lebo spánok lieči.
- V prípade nádchy podložiť dieťaťu hlavu vankúšom pre uvoľnenie dýchacích ciest.
- Dostatok tekutín vo forme vody, nesladeného čaju, prípadne riedených ovocných štiav.
- Domáci vývar dokáže vyliečiť telo i dušu, a to predovšetkým vtedy, keď je v ňom množstvo zeleniny.
- Vitamíny sú základom pre zdravú imunitu i liečbu prechladnutia a chrípky. Dieťa by ich malo prijímať stravou v ovocí a zelenine a v prípade potreby aj prostredníctvom výživových doplnkov.
- Naparovanie je už desiatky rokov obľúbeným liekom na upchaté dutiny i kašeľ. Budete na to potrebovať len hrniec s horúcou vodou a utierku.
- Kloktanie – napríklad vlažnou slanou vodou - často prináša rýchlu úľavu. Účinné môžu byť aj pastilky na cmúľanie alebo iné voľnopredajné prípravky určené na bolesť hrdla.
Zloženie čapíkov PARALEN 100
Účinná látka: Paracetamol 100 mg v 1 čapíku.
Zoznam pomocných látok: tuk na čapíky W 35 a H 15


Upozornenie
PARALEN®100 je liek na použitie do konečníka. PARALEN®125, PARALEN®SUS sú lieky na vnútorné použitie. Obsahujú paracetamol. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.
Pokiaľ nedôjde do 2 dní k ústupu ťažkostí (horúčka, bolesť) alebo naopak dôjde k zhoršeniu ťažkostí alebo sa vyskytnú neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšom podávaní lieku dieťaťu s lekárom.
MAT-SK-2500020-1.0-02/2025
Lieky Paralen pre najmenších
PARALEN® 100
5 čapíkov
Účinná látka: paracetamol 100 mg v 1 čapíku
Určenie: Pre malé deti od 7 kilogramov
Účel: Pomáha tlmiť bolesť a znižovať horúčku
pri chrípke a prechladnutí, a môže sa použiť
aj ako podporná liečba horúčky pri iných
zdravotných ťažkostiach. Uplatňuje sa
aj pri rôznych typoch bolesti, ako sú bolesti hlavy,
zubov (vrátane prerezávania zúbkov), ako
aj bolesti svalov a kĺbov, ktoré sprevádzajú
chrípkové ochorenia.
PARALEN® 125
20 tabliet
Účinná látka: paracetamol 125 mg v 1 tablete
Určenie: Pre deti od 3 rokov a 9 kilogramov
Účel: Zmierňuje bolesť a pomáha znižovať horúčku
pri chrípke, prechladnutí, detských infekčných
ochoreniach (ako sú osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach či mumps), ako aj po očkovaní. Prináša úľavu
pri rôznych typoch bolesti, vrátane bolesti hlavy, zubov,
pri prerezávaní zúbkov, bolesti hrdla či bolesti pohybového aparátu (nespôsobenej zápalom).
PARALEN® SUS
sirup pre deti
Účinná látka: paracetamol 120 mg v 5 ml suspenzie
Určenie: Pre dojčatá od 3 mesiacov a 5 kilogramov
Účel: Zmierňuje bolesť a znižuje telesnú teplotu pri chrípke a iných ochoreniach spojených s horúčkou. Účinkuje aj pri rôznych druhoch bolesti, ako sú bolesti hlavy, zubov (vrátane tých pri prerezávaní zúbkov) či bolesti svalov a kĺbov, ktoré sa často objavujú pri infekciách chrípky.

