
Recenzie (2x)
Recenzie zákazníkov
Popis produktu
Popis produktu


Paralen 125 je liek v tabletovej forme na zníženie horúčky a tlmenie bolesti určený pre detičky od 3 rokov. Tak, ako všetky produkty Paralen, aj tento produkt obsahuje liečivo paracetamol.
Paracetamol pomôže znížiť horúčku vášho dieťatka pri chrípke, prechladnutí či iných horúčkových stavoch. Okrem toho tíši bolesť, ktorá môže byť napríklad sprievodným javom ochorenia alebo prerezávania zúbkov, no nie bolesť zápalového pôvodu.
Aké účinky má Paralen 125 pre deti?
Liek Paralen 125 vo forme tabliet znižuje horúčkové stavy sprevádzajúce prechladnutie, chrípku, infekčné ochorenia detí a očkovanie.
Paralen 125 pre deti od 3 rokov teda tlmí bolesti spôsobené chorobným stavom, prerezávaním detského chrupu, ale tiež bolesť hlavy, svalov a kĺbov. 1 tableta lieku obsahuje 125 mg paracetamolu.
Paralen 125 mg po očkovaní
Po očkovaní sa môžu u detí bežne objaviť reakcie ako mierna bolesť a začervenanie v mieste vpichu, bolesť hlavy či zvýšená teplota. Pri zvýšenej teplote sa odporúča podať paracetamol, napríklad vo forme lieku Paralen 125 mg. Nezabúdajte tiež na dostatočný príjem tekutín.
Paralen 125 dávkovanie a dávkovacie schémy
Liek Paralen 125 môžete podávať dieťaťu podľa potreby 3-krát denne, vždy však dbajte na dodržanie časových odstupov – ideálne po 6 hodinách od predošlej dávky. V prípade potreby možno interval skrátiť na 4 hodiny, nikdy však neprekračujte maximálnu dennú dávku lieku. Celková denná dávka paracetamolu počas 24 hodín nesmie presiahnuť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa.
Tablety by malo dieťa užiť počas jedla, prípadne tesne pred jedlom a zapiť ich dostatočným množstvom vody. Jednorazová dávka pre dieťa predstavuje 10–15 mg na každý kilogram jeho telesnej hmotnosti.


Infekčné ochorenia u detí: Kedy môže pomôcť Paralen 125?
Existujú infekčné ochorenia, ktoré postihujú predovšetkým deti predškolského a mladšieho školského veku. Patria sem napríklad osýpky, ovčie kiahne či rubeola. Liečba takýchto ochorení zvykne byť zväčša symptomatická.
To znamená, že pri liečbe sa dieťaťu podávajú lieky na konkrétne príznaky – napríklad na kašeľ, teplotu, bolesť. Práve teplotu vám u detí starších ako 3 roky pomôže znížiť Paralen 125.
Kedy nie je vhodné užívať Paralen 125?
Pred začatím užívania lieku si vždy prečítajte príbalový letáčik. Pokiaľ si nie ste istý či je liek pre vaše dieťa vhodný, obráťte sa na lekára.
Paralen 125 nie je vhodné užívať, pokiaľ vaše dieťa:
- užíva iné lieky s obsahom paracetamolu,
- je alergické na paracetamol, prípadne niektorú zo zložiek lieku,
- trpí vážnym ochorením alebo akútnym zápalom pečene,
- má závažnú formu hemolytickej anémie.


Čo radia mamičky pri chrípke alebo nachladnutí?
- Dostatok spánku, lebo spánok lieči.
- V prípade nádchy podložiť dieťaťu hlavu vankúšom pre uvoľnenie dýchacích ciest.
- Dostatok tekutín vo forme vody, nesladeného čaju, prípadne riedených ovocných štiav.
- Domáci vývar dokáže vyliečiť telo i dušu, a to predovšetkým vtedy, keď je v ňom množstvo zeleniny.
- Vitamíny sú základom pre zdravú imunitu i liečbu prechladnutia a chrípky. Dieťa by ich malo prijímať stravou v ovocí a zelenine a v prípade potreby aj prostredníctvom výživových doplnkov.
- Naparovanie je už desiatky rokov obľúbeným liekom na upchaté dutiny i kašeľ. Budete na to potrebovať len hrniec s horúcou vodou a utierku.
- Kloktanie – napríklad vlažnou slanou vodou - často prináša rýchlu úľavu. Účinné môžu byť aj pastilky na cmúľanie alebo iné voľnopredajné prípravky určené na bolesť hrdla.
Zloženie tabliet PARALEN 125
Účinná látka: Jedna tableta obsahuje 125 mg paracetamolu.
Zoznam pomocných látok: kukuričný škrob predželatinovaný, povidón 30, sodná soľ kroskarmelózy, kyselina stearová.


Upozornenie
PARALEN® 125, PARALEN® SUS sú lieky na vnútorné použitie. PARALEN® 100 je liek na použitie do konečníka. Obsahujú paracetamol. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.
Pokiaľ nedôjde do 2 dní k ústupu ťažkostí (horúčka, bolesť) alebo naopak dôjde k zhoršeniu ťažkostí alebo sa vyskytnú neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšom podávaní lieku dieťaťu s lekárom.
MAT-SK-2500021-2.0-02/2025
Lieky Paralen pre najmenších
PARALEN® 100
5 čapíkov
Účinná látka: paracetamol 100 mg v 1 čapíku
Určenie: Pre malé deti od 7 kilogramov
Účel: Pomáha tlmiť bolesť a znižovať horúčku
pri chrípke a prechladnutí, a môže sa použiť
aj ako podporná liečba horúčky pri iných
zdravotných ťažkostiach. Uplatňuje sa
aj pri rôznych typoch bolesti, ako sú bolesti hlavy,
zubov (vrátane prerezávania zúbkov), ako
aj bolesti svalov a kĺbov, ktoré sprevádzajú
chrípkové ochorenia.
PARALEN® 125
20 tabliet
Účinná látka: paracetamol 125 mg v 1 tablete
Určenie: Pre deti od 3 rokov a 9 kilogramov
Účel: Zmierňuje bolesť a pomáha znižovať horúčku
pri chrípke, prechladnutí, detských infekčných
ochoreniach (ako sú osýpky, rubeola, ovčie kiahne, šarlach či mumps), ako aj po očkovaní. Prináša úľavu
pri rôznych typoch bolesti, vrátane bolesti hlavy, zubov,
pri prerezávaní zúbkov, bolesti hrdla či bolesti pohybového aparátu (nespôsobenej zápalom).
PARALEN® SUS
sirup pre deti
Účinná látka: paracetamol 120 mg v 5 ml suspenzie
Určenie: Pre dojčatá od 3 mesiacov a 5 kilogramov
Účel: Zmierňuje bolesť a znižuje telesnú teplotu pri chrípke a iných ochoreniach spojených s horúčkou. Účinkuje aj pri rôznych druhoch bolesti, ako sú bolesti hlavy, zubov (vrátane tých pri prerezávaní zúbkov) či bolesti svalov a kĺbov, ktoré sa často objavujú pri infekciách chrípky.

