PARALEN 500 500mg 12 tabliet

Paralen 500 je účinný liek na zníženie horúčky a tlmenie bolesti u dospelých, ale aj u detí od 6 rokov. zobraziť celý popis
Predaj skončil

Predaj skončil

Cena za dopravu je od 0,89 €

Alternatívny produkt

Recenzie (0x)

Recenzie zákazníkov

0,00
0 recenzií

Produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Napíšte svoju skúsenosť a pomôžte ostatným vo výbere.

Popis produktu

Popis produktu

Paralen - tradičný liek na bolesť a horúčkuParalen - tradičný liek na bolesť a horúčku

Tablety Paralen 500 sú jedným z obľúbených liekov na zníženie vysokej teploty a zmiernenie miernej až strednej bolesti. Liek nedráždi žalúdok. Môžete po ňom siahnuť teda aj v prípade, že máte žalúdočné ťažkosti, ako napríklad žalúdočné vredy. Obsahuje liečivo paracetamol.

Paralen 500: na čo pomáha?

Jedným z veľmi častých symptómov, ktorými nám telo dáva najavo, že niečo nie je v poriadku, je horúčka. Môže ísť napríklad o prejav chrípky či prechladnutia.Práve liečivo paracetamol pomáha horúčku znížiť a utlmiť s ňou spojené bolesti, ako napríklad bolesť hlavy, svalov a kĺbov.

Pomáha tiež pri miernych až stredne silných bolestiach zubov, pohybového ústrojenstva nezápalového pôvodu či pri bolestivej menštruácii.

použitie pri horúčke - ikona

Znižuje horúčku

proti bolesti - ikona

Tlmí bolesť spojenú s horúčkou

Zmierňuje mierne až stredne silné bolesti

Pomáha pri príznakoch chrípky

Aké je odporúčané dávkovanie Paralenu 500?

Užívať tablety Paralen 500 môžu dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov. Pred začiatkom si však pozorne prečítajte informácie v príbalovom letáku. Vždy dodržujte predpísané dávky lieku – paracetamol môže pri príliš vysokých dávkach spôsobiť poškodenie pečene.

Dávkovanie Paralenu pre deti od 6 do 12 rokov:

  • s váhou od 20 do 25 kg môžu užiť 1/2  až 1 tabletu viackrát denne s odstupom aspoň 6 hodín, pričom maximálna denná dávka nesmie presiahnuť 3 tablety,
  • s váhou od 26 do 40 kg môžu taktiež užiť 1/2  až 1 tabletu Paralenu viackrát denne s odstupom aspoň 6 hodín, maximálna denná dávka je už však trošku vyššia a rovná sa 4 tabletám.
Paralen pre deti
Dávkovanie Paralenu dospievajúcim od 12 do 15 rokov:
  • pri váhe od 40 do 50 kg je možné podať maximálne 6 tabliet Paralenu v rámci 24 hodín, vždy 1 tabletu. Medzi jednotlivými dávkami je potreba dodržať interval aspoň 6 hodín.

Dávkovanie Paralenu dospievajúcim nad 15 rokov a dospelým:

  • ≤ 50 kg –  vždy 1 tableta s maximálnou dennou dávkou 6 tabliet,
  • > 50 kg – 1 až 2 tablety s dostatočným časovým odstupom (minimálne 4 hodiny), v žiadnom prípade neprekračujte maximálnu dennú dávku 8 tabliet Paralenu.
paralen proti chrípke

Pre koho nie je Paralen 500 vhodný?

Paralen 500 nie je vhodné užívať, pokiaľ:

  • užívate iné lieky s obsahom paracetamolu,
  • trpíte vážnym ochorením  alebo akútnym zápalom pečene,
  • máte závažnú formu hemolytickej anémie,
  • ste alergický na paracetamol, prípadne niektorú zo zložiek lieku,

Ak si nie ste istý či sa vás spomenuté prípady týkajú, poraďte sa s vašim lekárom.

Čo robiť, ak vás trápi chrípka?

Chrípka je infekčné vírusové ochorenie, ktoré sa prejavuje prudkým nástupom. Veľmi často ju sprevádza horúčka, bolesť svalov, kĺbov, slabosť a únava. Ako treba postupovať, aby ste priebeh a liečbu chrípky uľahčili?

  • Dôležitý je dostatok odpočinku a spánku.
  • Dodržujte kľudový režim – vyhýbajte sa fyzickej záťaži.
  • Pite dostatok tekutín.
  • Prijímajte vitamíny – ideálne je prijímať vitamíny zo stravy, siahnuť môžete však aj po doplnkoch s obsahom vitamínu C a D.
Vlastník značky Paralen je hrdý, že je certifikovanou spoločnosťou B-CorpVlastník značky Paralen je hrdý, že je certifikovanou spoločnosťou B-Corp

Zloženie tabliet PARALEN 500

Účinná látka: Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu.
Zoznam pomocných látok: kukuričný škrob (predželatínovaný), povidón 30, sodná soľ kroskarmelózy a kyselina stearová.

Paralen 500 v tehotenstve

Ak je to nevyhnutné, Paralen 500 je možné užiť počas tehotenstva. Je však dôležité, aby ste sa o užívaní poradili so svojím lekárom. Paralen v tehotenstve užite v najnižšej možnej dávke, ktorá zmierni vašu bolesť a/alebo horúčku, a užívajte ju počas najkratšej možnej doby.

Balenie lieku obsahuje 24 tabliet. Dostupné je tiež balenie: Paralen 500 12 tabliet.


Paralen 500 je liek na vnútorné použitie. Obsahuje paracetamol. Čítajte pozorne písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom
MAT-SK-2400051 – 1.0 – 03/2024

Možno užívať Paralen 500 počas tehotenstva?

PARALEN - rozumná voľba pri bolesti a horúčke

PARALEN® 500
24 tabliet

Účinná látka: paracetamol 500 mg v 1 tablete

Určenie: Pre dospelých a deti od 6 rokov

Účinok: Vhodný na zníženie horúčky, najmä pri akútnych vírusových a bakteriálnych infekciách, ako aj pri rôznych typoch bolesti – napríklad pri bolestiach zubov, hlavy, svalov, kĺbov (ak nie sú spôsobené zápalom), pri neuralgii, bolestiach chrbtice alebo menštruačných bolestiach.

PARALEN® GRIP
horúci nápoj

Účinná látka: paracetamol 650 mg a fenylefrínium-chlorid 10 mg v 1 vrecku

Určenie: Pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov

Účinok: Slúži na úľavu od príznakov chrípky a prechladnutia, ako sú horúčka, bolesť hlavy, bolesť hrdla, bolesť pri zápale prínosových dutín či bolesti svalov a kĺbov. Zmierňuje nádchu, uvoľňuje upchatý nos a prínosové dutiny, čím napomáha ľahšiemu dýchaniu.

PARALEN® GRIP
chrípka a bolesť (tablety)

Účinná látka: paracetamol 500 mg, kofeín 25 mg a fenylefrínium-chlorid 5 mg v 1 tablete

Určenie: Pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov

Účinok: Pomáha zmierniť príznaky spojené s chrípkou a prechladnutím, ako sú horúčka, bolesť hlavy, zimnica, upchatý alebo plný nos, tlak v prínosových dutinách, bolesť hrdla, ako aj bolesti svalov a kĺbov.

Doplňujúce informácie

Doplňujúce informácie

Hmotnosť balíka 0,017 kg
Distribútor Opella HS
Značka Paralen
Skupina Deti, Diabetici, Muži, Seniori, Ženy
Forma Tabletka
Cesta podania Do ústnej dutiny - prehĺta sa
Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať

Posledné navštívené

Načítavanie...
Produkt: bol odstránený z košíka
Načítavanie...
Načítavanie...