rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • dobrá cena
 • Rýchle dodanie
 • Všetko ok..rýchle dodanie
 • Som úplne spokojná s obchodom aj tovarom
 • len dobre
 • úplná spokojnosť a spoľahlivosť
 • Zakazdym velmi rychle dorucenie, promptne vybavenie objednavok. Velka spokojnost. S Dr Maxom sa neda ani porovnat
 • Rýchle vybavenie
 • Tovar doručený rýchlo
 • Super rýchle dodavky
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Sunar Complex 1 počiatočné dojčenské mlieko (balenie 3 x 600 g)

S posilňovaním imunity treba začať v ranom veku. Najmä u detí, ktoré (z akéhokoľvek dôvodu) nemôžu byť dojčené. Aj preto počiatočné dojčenské mlieko Sunar Complex 1 obsahuje celý rad vitamínov, minerálnych látok, a esenciálnych mastných kyselín1, ktoré podporujú správnu funkciu imunitného systému. A pretože je snahou výrobcu zloženie čo najviac priblížiť materskému mlieku, po jeho vzore obsahuje Sunar mliečny tuk (i mliečny cukor2), vďaka ktorému má táto výživa táááák výbornú mliečnu chuť.

Prečo mám z podávania náhradnej mliečnej výživy taký pocit viny?

Všetci vieme, že materstvo môže byť ako nádhernou, tak aj náročnou disciplínou. Tvorba materského mlieka nemá vypínač, ktorý podľa potreby kedykoľvek zapnete a vypnete. Na jej spustenie je potrebný zložitý sled udalostí. Existujú teda rôzne dôvody, prečo nemôžu ženy dojčiť, a zriedkavo aj okolnosti, kedy nie je vhodné dojčiť.

Biológia žiaľ dokáže vyvolať boj s dojčením spôsobmi, ktoré veda ešte ani len nezačala skúmať. Ale deti na výsledky nových výskumov nepočkajú. Ani ich nezaujímajú dôvody, prečo by mali piť z fľašky. Ony sú hladné práve teraz. A je im jedno, akým spôsobom ich nakŕmite.

S prechodom na náhradnú výživu môžete cítiť smútok, to je úplnom v poriadku, no neobviňujte sa. Smútok prichádza vtedy, keď niečo dôležité nejde tak, ako by sme chceli a to je aj váš prípad. Vina je pocit, keď človek urobí niečo zlé a to ste neurobili. Nikto nemá právo vás kritizovať. Dokonca nemusíte ani smútiť. Existujú alternatívy materského mlieka, ktoré sú chutné a výživné.

Nie náhodou je Sunar Complex najobľúbenejšou receptúrou značky

To, že budete svoj uzlíček lásky kŕmiť z fľašky ešte neznamená, že predčasne skončia všetky tie krásne rituály a že sa stratí spojenie, ktoré ste mohli s dieťatkom budovať. K fľaštičke plnej chutného mliečka pridajte poriadnu dávku materskej lásky a užite si blízkosť. Práve poskytnuté teplo a bezpečie sú pocity, ktoré pomáhajú tvoriť puto medzi vami.

Mliečny tuk s lipoproteínovou membránou MFGM - to je zasa tajomstvo vône a chuti, ktorá povzbudzuje dieťa, aby pilo a bezpečne ho púta k fľaške s dojčenským mliekom Sunar Complex. Čím je tuk z mlieka taký výnimočný?

proti virusom

Pomáha tráviť, prospieva imunite

detska flasa

Dáva chuť, ktorú už netreba vylepšovať

vitaminy

Umožňuje vitamínom A, D, E, K vstrebať sa

regeneracia tkaniv

Má vysokú energetickú hodnotu

Sunar Complex 1 - s vysokým obsahom materskej lásky

Sunar Complex – to je kvalita založená na viac ako 80 rokoch výskumu dojčenských mliek a overená niekoľkými generáciami výskumníkov, rodičov a ich detí, z ktorých sa už tiež medzičasom mohli stať rodičia. Po celé tie časy ostal Sunar verný svojej receptúre s obsahom mliečneho tuku, ktorý je druhou najzastúpenejšou zložkou materského mlieka.

To isté by sa dalo povedať aj o kyseline palmitovej, ktorú niektorí konkurenční výrobcovia dodávajú do výživy v podobe palmového oleja. Odborníkom a milovníkom prírody z Hero Institute for Infant Nutrition však vadia neregulované a neudržateľné postupy jeho získavania.3 A nie je ani najzdravší. Rýchlo naň padli podozrenia, že môže znižovať absorpciu vápnika a tukov u dojčiat.4 Tvorba komplexov podobných mydlu v črievkách tiež môže súvisieť s tvrdšou stolicou detí. 5 Hoci je teda palmový olej ekonomicky výhodným (rozumejte lacným) a podobne chutným zdrojom mastných kyselín, vo výžive Sunar Complex nenachádza svoje miesto.

Vlastnosti počiatočnej mliečnej výživy Sunar Complex 1

 • Dojčenské mlieko Sunar Complex 1 je určené pre bábätká od narodenia, ktoré nemôžu byť dojčené.
 • Mlieko bolo vyvinuté podľa vzoru materského mlieka, má vďaka mliečnemu tuku vynikajúcu chuť a zloženie vychádza z viac ako 80 rokov výskumu.
 • V zložení nenájdete žiadny palmový olej.
 • V súlade s legislatívnymi požiadavkami je v mlieku prídavok DHA1(kyselina dokozahexaénová patrí medzi omega-3 mastné kyseliny).
 • Kyselina arachidónová (ARA), ďalšia kľúčová zložka, spoločne s DHA zohráva dôležitú úlohu v ranom vývoji dieťaťa. Pomáhajú podporovať kognitívne funkcie, ostrosť zraku a imunitné funkcie.1
 • Jediným zdrojom cukru je laktóza (cukor prirodzene sa nachádzajúci v mlieku), ktorá má prebiotický efekt na črevnú mikroflóru a pomáha absorpcii minerálov (najmä vápnika).2
 • Zloženie s vlákninou GOS ďalším dielom prispieva k správnej črevnej mikroflóre a tým i k spokojnému brušku.
Sunar Complex 1 - vlastnosti mlieka
 • Unikátna receptúra obsahuje jedinečnú kombináciu živín prirodzene sa vyskytujúcich v materskom mlieku, ktoré sa aj za pomoci vyššie zmienených zložiek môžu kvalitne vstrebávať a prispievať tak k správnemu rastu i vývoju dieťaťa.
 • Prášok Sunar Complex je zabalený v dvoch vreckách a vylepšenom boxe s uzatvárateľným vŕškom pre zachovanie kvality a čerstvosti.

Ako správne pripraviť porciu dojčenského mlieka Sunar Complex 1?

Krok 1 - Umyte a vysterilizujte fľašu

Umyte a vysterilizujte fľašu

Krok 2 - Prevarte a vychlaďte vodu na 40 °C

Prevarte a vychlaďte vodu

Krok 3 - Pridajte mliečnu výživu Sunar

Nasypte odmerané množstvo Sunaru

Krok 4 - Pretrepte a skontrolujte teplotu

Pretrepte a skontrolujte teplotu

Sunar Complex 1 od narodenia
Sunar Complex 1 počiatočné dojčenské mlieko v detailoch

Vekové určenie: pre deti od narodenia

Gramáž: 3 x 600 g

Zloženie: Plnotučné mlieko, laktóza (z mlieka), slnečnicový olej, smotana (obsahuje mliečny tuk), koncentrát srvátkovej bielkoviny (z mlieka), galaktooligosacharidy (z laktózy), repkový olej, kokosový olej, draselné soli kyseliny citrónovej, rybí olej,  vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej, chlorid horečnatý, chlorid sodný, chlorid cholínu, emulgátor (sójový lecitín), L-askorbát sodíka, citrát sodný, olej z Mortierella alpina, uhličitan vápenatý, taurín, askorbylpalmitát, inozitol, síran železnatý,  L-karnitín, síran zinočnatý, nikotínamid,  sodná soľ cytidin 5´monofosfátu, zmes tokoferolov, D-pantothenát vápenatý, sodná soľ uridin 5´monofosfátu, síran meďnatý, sodná soľ adenosin 5´monofosfátu, retinyl palmitát, sodná soľ guanosin 5´monofosfátu, sodná soľ inosin 5´monofosfátu, tiamín hydrochlorid, riboflavin, pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, kyselina listová, seleničitan sodný, síran mangánatý, fytomenadion, cholekalciferol, D-biotín, kyanokobalamín.

Upozornenia

Sunar Complex 1 je počiatočná mliečna dojčenská výživa v prášku určená pre výživu dojčiat od narodenia, v období odstavovania, alebo pokiaľ nemôžu byť dojčené.
Dojčenie predstavuje najlepší spôsob výživy. Skôr, než sa rozhodnete používať náhradnú mliečnu výživu, poraďte sa s detským lekárom alebo odborníkom kvalifikovaným v danej oblasti.
Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 24 °C. Neskladujte ho v chladničke a po otvorení sa ho snažte spotrebovať do 4 týždňov.
Pre zdravie dojčiat a malých detí je dôležité správne dodržiavanie návodu na prípravu, ktorý by ste si vo vlastnom záujme mali prečítať.
Pri kŕmení nenechávajte dieťa bez dozoru.
Pri nedodržaní návodu alebo nesprávnom skladovaní produktu môže dôjsť k ohrozeniu zdravia dieťaťa.
Až dieťa dovŕši vek 6 mesiacov, po skončení 6. mesiaca sa odporúča prejsť na pokračovacie dojčenské mlieko Sunar Complex 2.


1Lien EL, Richard C, Hoffman DR. DHA and ARA addition to infant formula: Current status and future research directions. Prostaglandins Leukot Essent Fatty Acids. 2018 Jan;128:26-40. doi: 10.1016/j.plefa.2017.09.005. Epub 2017 Sep 15. PMID: 29413359.
2Ilesanmi-Oyelere BL, Kruger MC. The Role of Milk Components, Pro-, Pre-, and Synbiotic Foods in Calcium Absorption and Bone Health Maintenance. Front Nutr. 2020 Sep 23;7:578702. doi: 10.3389/fnut.2020.578702. PMID: 33072800; PMCID: PMC7539038.
3WWF - World Wide Fund For Nature - 7 vecí, ktoré treba vedieť o palmovom oleji (online, naposledy zobrazené 25.2.2023)
4Koo, W. W., Hammami, M., Margeson, D. P., Nwaesei, C., Montalto, M. B., & Lasekan, J. B. (2003). Reduced bone mineralization in infants fed palm olein-containing formula: a randomized, double-blinded, prospective trial. Pediatrics, 111(5 Pt 1), 1017–1023. https://doi.org/10.1542/peds.111.5.1017
5Kennedy K, Fewtrell MS, Morley R, Abbott R, Quinlan PT, Wells JCK, Bindels JG. Double-blind, randomized trial of a synthetic triacylglycerol in formula-fed term infants: effects on stool biochemistry, stool characteristics, and bone mineralization. Am J Clin Nutr. 1997;70:920–7.

Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Forma

Iná forma

Výrobca

Skupina

Deti

Značka

Produktový rad

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Sunar Complex 1, 3x600g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800