Filtrovať podľa ceny
3.0018.00
Výrobca
Cena a dostupnosť
Pre
Forma

Voltaren

Pod značkou Voltaren sa predávajú produkty bez lekárskeho predpisu na tlmenie bolesti a zápalu, ktoré obsahujú účinnú nesteroidnú protizápalovú látku diklofenak (NSAID). Voltaren si môžete zaobstarať vo forme gélu a náplastí, ktoré pôsobia lokálne, ale aj vo forme tabliet a kapsúl – tie sa užívajú vnútorne. Ak vás trápi zápal, opuch a bolesť, s Voltarenom sa týchto ťažkostí môžete zbaviť. 

Voltaren Rapid 25mg 20 kapsúl

Čo je to diklofenak?

Táto účinná látka tvorí gro všetkých prípravkov od značky Voltaren. Jedná sa o protizápalový liek, ktorý sa radí sa do skupiny liekov s názvom nesteroidné antireumatiká (NSA). Jeho cielený účinok je dvojitý. Podieľa na tlmení bolesti a aj liečbe zápalu, a to tak, že znižuje produkciu látok, ktoré tieto problémy vyvolávajú. Diklofenak je taktiež účinný v rámci znižovania horúčky.

Lokálne prípravky Voltaren a ich účinky

V rámci produktov určených na lokálne použitie si môžete zakúpiť:

Voltaren Emulgel: Tento produkt zahŕňa trojitý účinok, a to úľavu od bolesti, odstránenie príčiny, ktorá bolesť vyvoláva (zápal) a taktiež urýchlenie rekonvalescencie. Používa sa na lokálnu liečbu zápalových ochorení pohybového aparátu, ako je napríklad zápal kĺbov a svalov. Pôsobí tak, že účinná látka diklofenak po nanesení gélu na postihnuté miesto preniká hlboko do kože, kde pretrváva v hĺbke zapálených tkanív. Účinná látka sa dostáva aj do krvného obehu, ale len v minimálnom množstve. Odporúčaná aplikácia je 3 – 4 krát denne na postihnuté a bolestivé miesto. Tento prípravok môžu používať nielen dospelí, ale aj dospievajúci do 14 rokov – ak ale zápal a bolesť pretrváva viac ako 7 dní, odporúča sa vyhľadať lekársku pomoc. Rovnako je to aj u dospelých osôb. Voltaren Emulgel si môžete zakúpiť v 50 g, 100 g alebo 150 g balení. V prípade 150 g balenia obsahuje tuba skvelý trojhranný uzáver, vďaka ktorému je otváranie aj zatváranie prípravku komfortné.

Voltaren Forte 2,32% gél: Tento gél vám pri aplikácii dvakrát denne (ráno a večer) na postihnuté miesto prinesie úľavu od bolesti až na 24 hodín. Ako už naznačuje názov, tento prípravok obsahuje dvojitú koncentráciu látky diklofenak, ktorá tlmí bolesť a potláča zápal. Voltaren Forte 2,32% gél sa používa na liečbu poranených svalov alebo kĺbov, ako je napríklad natiahnutý sval, zranenia pri športe alebo aj bolesť chrbta. Po nanesení na postihnuté miesto môžete cítiť chladivý efekt. Výhodou je, že pôsobí cielene a predovšetkým v mieste, kde je prítomná bolesť či opuch.

Voltaren 140 mg liečivá náplasť: Náplasť má hrúbku len 1 mm a obsahuje 140 mg sodnej soli diklofenaku. Používa sa v rámci lokálnej symptomatickej a krátkodobej liečby, najmä ak sa jedná o akútne poranenie, podliatiny, podvrtnutie a podobne. Účinná látka efektívne preniká do miesta, kde vzniká bolesť, a to až počas 12 hodín. Výhodou Voltaren 140g liečivej náplasti je, že pôsobí priamo v mieste, kde je aplikovaná. Táto forma lieku je vhodná pre dospelých, ale aj pre dospievajúce osoby od 16 rokov.

Perorálne prípravky Voltaren a ich účinky

Liečivé produkty Voltaren sú dostupné nielen na lokálne používanie, ale aj na vnútorné užívanie, a to vo forme tabliet a mäkkých kapsúl. Konkrétne sa jedná o:

Voltaren Actigo Extra 25 mg: Pod týmto názvom nájdete tablety, ktoré sa ľahko prehĺtajú a majú protizápalový účinok. Ak vás trápi bolesť chrbta, svalov, kĺbov, hlavy, zubov či bolestivá menštruácia alebo horúčka, tento liek bude skvelou voľbou. Tak ako ostatné produkty Voltaren, aj Voltaren Actigo Extra obsahuje diklofenak – v jednej tablete sa nachádza 25 mg tejto účinnej látky. Poskytuje rýchlu a účinnú úľavu od ťažkostí.

Voltaren Rapid 25 mg: Mäkké protizápalové kapsuly obsahujú 25 mg účinnej látky diklofenak v rozpustenej forme. Prinášajú teda rýchly nástup účinku a úľavu od strednej až stredne silnej bolesti. Tlmia príznaky bolesti, opuchu a zápalu. Rovnako ako pri predošlom produkte, aj Voltaren Rapid môžete užívať vtedy, ak vás trápi bolesť svalov, kĺbov, chrbta, hlavy, zubov, menštruačné bolesti, ale napríklad aj v prípade, že máte príznaky prechladnutia alebo chrípky (bolesť hrdla, horúčku a podobne).

Pri akých problémoch vám môže pomôcť Voltaren?

Ako je z jednotlivých popisov zrejmé, produkty Voltaren vám môžu byť nápomocné pri rôznych bolestiach pohybového aparátu, bolestiach hlavy, zubov. Pôsobia tiež pri zápaloch, ale aj vtedy, ak vás trápi prechladnutie alebo horúčka. Stačí si len vybrať adekvátnu formu lieku.

Pri používaní alebo užívaní prípravkov Voltaren sa vždy riaďte uvedenými pokynmi, vo viacerých prípadoch totižto dlhodobá samoliečba týmito spomínanými voľnopredajnými liekmi nie je odporúčaná. S presným dávkovaním vám pomôže aj náš online lekárnik alebo váš lekár. 

Zobraziť celý popis
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najnovšie
Najdrahšie

Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov