rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Ibalgin 400, 24 tabliet 400mg

Ibalgin 400, 24 tabliet 400mg

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri...

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Tablety Ibalgin 400 (24 tabliet, 400 mg)

Snáď až osem z 10 Slovákov v určitom bode svojho života pocíti bolesť chrbta. Kontrola bolesti pri nezávažných stavoch je dôležitá, pretože človeku umožňuje zostať aktívnym, čo pomáha pri jeho zotavovaní. Preto sa veľa Slovákov spolieha na tablety Ibalgin 400.

Na bolesť krížov tablety Ibalgin 400

Vedci sa už roky zaoberajú výskumom bolesti krížov, pretože je veľmi bežná. Liečba tej náhlej, alebo veľmi silnej bolesti, patrí vždy do rúk lekára. Rovnako chronická bolesť sa nelieči doma. Chrbát, najmä bedrová oblasť, však môže bolieť po horúčkovitom upratovaní, po práci v záhrade alebo športe. Rodičia bolesť krížov dôverne poznajú aj vďaka dvíhaniu detí na ruky.

K tejto akútnej bolesti sa neraz pridá i zvýšená teplota alebo horúčka. V prvých dňoch, keď je bolesť najintenzívnejšia, môže byť sprevádzaná zápalom, ktorý sa prejavuje ako teplo v postihnutej oblasti. A to je čas pre Ibalgin 400, ktorý vyhľadávame pre jeho 3 overené účinky:

účinok proti bolesti - ikona

1. Bolesť

Bolesti miernej až strednej intenzity - bolesť krížov, hlavy, zubov, kĺbov, svalov, aj po poraneniach mäkkých tkanív.

použitie pri horúčke - ikona

2. Horúčkovité stavy

Pomocná liečba horúčkovitých stavov, či už ide o chrípku, nachladnutie, alebo ochorenia iného druhu s teplotou.

3. Zápaly

Pomoc pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach, kde je prítomná bolesť, opuch, stuhnutosť, začervenanie.

Ibalgin 400 vám pomôže preklenúť prvé dni. Dajte si teda pohov a popri oddychu môžete porozmýšľať nad tým, či za vašou bolesťou chrbta nebude jednostranné preťažovanie, nesprávna poloha pri spaní alebo hŕbenie sa.

Z dlhodobého hľadiska vám ale zotavovanie sa pôjde lepšie, ak budete pokračovať vo svojich každodenných činnostiach. Bežná mylná predstava u pacientov s bolesťou chrbta je, že nemôžu zostať aktívni. Môžete. Až po liečbe Ibalginom vaše problémy poľavia, môžete sa postupne zapájať do bežných denných aktivít. Zo dňa na deň zvyšujte intenzitu činností a vyvarujte sa iba tým pohybom, ktoré by bolesť privolali alebo zhoršili.

Na bolesť krížov použite tablety Ibalgin 400
Ibalgin 400 na bolesť krížov i krčnej chrbtice

Prečo práve tablety Ibalgin 400?

Nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID) ibuprofén - účinná látka lieku Ibalgin 400 - bráni tvorbe prostaglandínov uvoľňovaných v mieste poškodenia tkaniva. Práve prostaglandíny zodpovedajú za vznik toho, čo nás núti spomaliť. Bolesť a zápal.

Ibuprofén zmierňuje bolesť miernej až strednej intenzity a zápal rôzneho pôvodu, ale najviac ho oceníte pri poranení pohybového aparátu (pomliaždenie a vyvrtnutie), a na bolesti svalov i kĺbov sprevádzajúcich typické ochorenia chrípkového charakteru. Nástup účinku lieku Ibalgin 400 je zhruba o 30 minút a bolesti vás zbaví cca na dobu 4 – 6 hodín.

Dávkujte liek Ibalgin 400 správne

Liek Ibalgin 400 je určený dospelým a dospievajúcim od 12 rokov

Pri stavoch spojených s horúčkou užívame 1 filmom obalenú tabletu Ibalgin 400 trikrát denne.
Na liečbu bolestí výrobca odporúča podať jednorazovo 1 tabletu a v prípade potreby si dať ďalšiu. Od uplynutia predošlej dávky musia uplynúť minimálne 4 hodiny a celková denná dávka nesmie presiahnuť počet 3 tabliet.

Aby majitelia citlivého žalúdka predišli žalúdočným problémom, môžu tabletku prijať s jedlom alebo po jedle a vždy zapíjať dostatkom tekutín. Vhodné je i mlieko.

Závažnejšie zápalové formy si vyžadujú vyššie dávkovanie. Liečbu konzultujte s lekárom.

Pre menšie deti od 6 - 12 rokov sú k dispozícii tablety Ibalgin 200 a mladším deťom (pod 6 rokov) odporúčame liek vo forme suspenzie (sirupu).

Domáca samoliečba bez vedomia lekára by nikdy nemala presiahnuť v prípade horúčky 3 dni a pri bolesti 5 dní (u detí sú to 3 dni). Pokiaľ sa stav nezlepší, alebo sa zhorší, vyhľadajte lekársku pomoc.

Aby ste sa nabudúce vyhli problémom s chrbticou, je užitočné začať po ustúpení bolesti krížov pravidelne cvičiť. Najmä posilniť svaly, ktoré podporujú chrbticu. Pamätajte tiež, že zranenia chrbta sú zvyčajne výsledkom dlhodobého chybovania. Inými slovami, škody sú kumulatívne. Prvých desaťkrát dieťa zdvihnete bez problémov a jedenásty pokus bude osudný. Naučte sa preto dvíhať deti, domácich miláčikov a všetky ťažšie predmety pomocou svalov nôh – nie chrbta.

Neužívajte Ibalgin 400, ak trpíte vredom žalúdka, dvanástnika, ste v poslednom trimestri tehotenstva, alebo kojíte. Liek nie je vhodný ani pre deti mladšie ako 12 rokov.
Pred užitím akéhokoľvek NSAID (vo všeobecnosti) sa poraďte so svojím lekárom, ak ste tehotná, máte ochorenie pečene, obličiek, srdca, problémy s krvácaním, užívate liek na riedenie krvi, alebo nejaké iné lieky (napr. antibiotiká, protizápalové lieky…)
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Ibalgin 400.


Ibalgin vo forme gélu a krému

Keď si ibuprofén nanesiete na kožu, funguje rovnako dobre, ako keď ho užijete ako tabletu alebo kapsulu. Nanesený lokálne však pôsobí iba v oblasti, na ktorú ste si ho aplikovali. Je teda menej pravdepodobné, že ovplyvní účinok iného lieku a môže sa s väčšinou liekov bez problémov kombinovať. Ak vás potrápili bolesti nôh, ktorým nie je konca kraja, účinok tabliet môžete podporiť liečivým krémom Ibalgin. Aplikuje sa priamo na postihnuté miesto (napr. kĺby, svaly, šľachy).

Ibalgin krém - Natrite to bolesti
Hmotnosť 0.027 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Ibalgin 400, 24 tabliet 400mg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať