rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Ibalgin 200, 24 tabliet 200mg

Ibalgin 200, 24 tabliet 200mg

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Tento liek sa užíva napríklad pri miernej až strednej...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
  • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
  • Rýchla dodávka, vynikajúca cena
  • Rýchle doručenie
  • Veľmi rýchle vybavenie objednávky
  • Spoľahlivý obchod
  • Ok
  • Cena
    Vždy rýchle dodanie
  • Nir je
  • rýchlo vybavená objednávka
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Tablety Ibalgin 200 (24 tabliet, 200 mg)

Či už vás trápia natiahnuté svaly a bolesti nôh, menštruačné kŕče kŕčmi alebo vás rozbolela hlava, vaša túžba po úľave je pochopiteľná. Ani net dôvodu trpieť, keď voľnopredajné tablety Ibalgin 200 môžu zmierniť vaše bolesti a pomôcť vám žiť svoj bežný život ďalej.

Ibalgin = stálica v domácej lekárničke

Mať v čase núdze po ruke správne lieky a použiteľný zdravotnícky materiál je na nezaplatenie. Od pomocníkov na ošetrenie škrabancov a modrín až po lieky na horúčky a kašeľ. Či už máme toto všetko uložené v atraktívnej skrinke s označením kríža, alebo v škatuli od topánok, chceme by pripravení na všetko. Pri dokupovaní výbavy nezabúdame ani na Ibalgin, všestranný liek na:

účinok proti bolesti - ikona

Bolesť

Bolesti miernej až strednej intenzity - bolesť krížov, hlavy, zubov, kĺbov, svalov, aj po poraneniach mäkkých tkanív.

použitie pri horúčke - ikona

Horúčkovité stavy

Pomocná liečba horúčkovitých stavov, či už ide o chrípku, nachladnutie, alebo ochorenia iného druhu s teplotou.

Zápaly

Pomoc pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach, kde je prítomná bolesť, opuch, stuhnutosť, začervenanie.

Ako účinkuje známa ružová tabletka Ibalgin?

Nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID) - ibuprofén - bráni tvorbe prostaglandínov uvoľňovaných v mieste poškodenia tkaniva, ktoré zodpovedajú za vznik bolesti a zápalu.

Ibuprofén v bežnej dávke 200 mg zmierňuje bolesť miernej až strednej intenzity a zápal rôzneho pôvodu, ale najviac ho oceníte pri poranení pohybového aparátu (pomliaždenie a vyvrtnutie), a na bolesti svalov i kĺbov sprevádzajúcich typické ochorenia chrípkového charakteru. Dá sa v podstate použiť na väčšinu bolestí miernej až strednej intenzity. Aj na bolesť hlavy z krčnej chrbtice, bolesť chrbta a menštruačné bolesti.

Liek je určený dospelým, dospievajúcim a deťom od 6 rokov

Nástup účinku je priemerne rýchly. Efekt pocítite zhruba o 30 minút a bolesti vás zbaví cca na dobu 4 – 6 hodín.

Ibalgin 200 je vhodný na bolesť menšej intenzity
Bolesť svalov na rukách i bolesti nôh tlmí Ibalgin gél alebo krém

Ibalgin 200 alebo radšej Paralen 500?

Na bežnú bolesť do strednej intenzity lekári a lekárnici radia užívať paracetamol. Pokiaľ vás niečo bolí, pokojne užite liek Paralen 500. Ak však môžete mať aj zápal, napr. cítite v danej oblasti teplo, alebo vidíte mierny opuch, zvážte výber ibuprofénu v tabletkách Ibalgin 200. Taká bolesť kolena, ramena alebo bolesť päty, tie sa málokedy dostavia pre nič za nič. Ak nejde o jednorazové preťaženie prácou, bolesť päty nepochádza z nevhodnej obuvi a rameno nebolí z dvíhania činiek, býva za tým natiahnutá šľacha alebo aj zápal. Režimové opatrenia pri týchto problémoch obvykle doplnia práve nesteroidné protizápalové lieky typu Ibalgin a fyzioterapia.

Dávkujte liek Ibalgin 200 správne

Aj napriek zvyklostiam by sme nemali vždy siahať po tých najsilnejších liekoch proti bolesti s očakávaním, že nám vyššia koncentrácia liečiva prinesie nejaké extra výhody. Neprinesie. Liek nebude pôsobiť rýchlejšie ani dlhšie. V rámci bezpečného užívania je oveľa zdravšie dávku pri silnejšej bolesti navýšiť, než to hneď na začiatku zbytočne prehnať.

Deťom od 6 – 12 rokov môžeme pri bolesti a teplote podať 1 tabletu maximálne 3x denne, staršie deti a dospelí užijú 1 - 2 tablety 2 – 3× denne. Podľa potreby. S väčšinou bežných bolestí si hravo poradí Ibalgin 200. Aby majitelia citlivého žalúdka predišli žalúdočným problémom, môžu tabletku prijať s jedlom alebo po jedle a vždy zapíjať dostatkom tekutín. Vhodné je i mlieko.

Závažnejšie zápalové formy si vyžadujú vyššie dávkovanie a vhodnejší bude liek Ibalgin 400. Liečbu konzultujte s lekárom. Naopak mladším deťom (pod 6 rokov) odporúčame liek vo forme suspenzie (sirupu).

Domáca samoliečba bez vedomia lekára by nikdy nemala trvať v prípade horúčky dlhšie než 3 dni a v prípade bolesti dlhšie než do 5 dní (u detí sú to 3 dni). Pokiaľ sa stav nezlepší, alebo sa zhorší, vyhľadajte lekársku pomoc.

Neužívajte Ibalgin 200, ak trpíte vredom žalúdka, dvanástnika, ste v poslednom trimestri tehotenstva, alebo kojíte. Liek nie je vhodný ani pre deti mladšie ako 6 rokov.
Pred užitím akéhokoľvek NSAID (vo všeobecnosti) sa poraďte so svojím lekárom, ak ste tehotná, máte ochorenie pečene, obličiek, srdca, problémy s krvácaním, užívate liek na riedenie krvi, alebo nejaké iné lieky (napr. antibiotiká, protizápalové lieky…)
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Ibalgin 200.


Ibalgin vo forme gélu a krému

Väčšina dospelých a mladých ľudí nemá s príležitostným užitím tablety Ibalgin 200 žiadny problém Ak však beriete aj iné lieky, a nie ste si istí vzájomnou znášanlivosťou, vyskúšajte Ibalgin krém alebo Ibalgin gél. Keď si ibuprofén nanesiete na kožu, funguje rovnako dobre, ako keď ho užijete ako tabletu alebo kapsulu. Nanesený lokálne však pôsobí iba v oblasti, na ktorú ste si ho aplikovali. Je teda menej pravdepodobné, že ovplyvní účinok iného lieku.

Ibalgin gél - Natrite to bolesti
Hmotnosť 0.02 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Ibalgin 200, 24 tabliet 200mg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

    Mohlo by vás zaujímať