rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Ibalgin Rapidcaps 400mg 30 kapsúl

Ibalgin Rapidcaps 400mg 30 kapsúl

Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). NSAID...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Ibalgin Rapidcaps (30 kapsúl, 400 mg)

Bolesť a kŕče pri menštruácii sú hlavnou príčinou absencií žien v škole i v práci. Hoci určitým nepohodlím trpí väčšina menštruujúcich žien, časť z nich dokážu príznaky načisto vyradiť z účasti na bežných činnostiach a potrebujú rýchlu pomoc. Tú im poskytnú napríklad kapsule Ibalgin Rapidcaps.

Menštruačná bolesť a kapsulky Ibalgin Rapidcaps

Niektoré ženy zrejme nikdy nezažili ani nezažijú menštruačné kŕče a môžu si gratulovať. Iným totiž už len pri pohľade do kalendára blednú líca. Kŕče a menštruačné bolesti sa môžu na stupnici závažnosti pohybovať od nepríjemných až po bolesti, ktoré vám úplne zmenia život. Nazývame ich dysmenoreou, môžu udrieť tesne pred alebo počas tohto obdobia v mesiaci a trvajú aj 2 - 3 dni.

Bez ohľadu na to, kedy sa vyskytnú a ako dlho trvajú, menštruačné kŕče sa dajú liečiť. Ak nimi trpíte pravidelne, pre čo najlepšiu úľavu užite kapsulu Ibalgin Rapidcaps hneď, ako príde prvý kŕč, alebo objavíte prvú kvapku menštruačnej krvi. Čím skôr zakročíte, tým lepšie pre vás.

Okrem menštruačnej bolesti tlmia kapsule tiež:

1. Bolesti

Rýchla úľava od migrény,  bolesti hlavy, zubov, chrbta, svalov pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.

použitie pri horúčke - ikona

2. Horúčkovité stavy

Pomocná liečba horúčkovitých stavov, či už ide o chrípku, nachladnutie, alebo ochorenia iného druhu s teplotou.

3. Zápaly

Na odporúčanie lekára: menej závažné zápaly (artritída) a opuchy (reumatizmus) kĺbov, bolesť pozdĺž nervu (neuralgia).

K menštruačným kŕčom dochádza v maternici, ktorá je v podstate svalom. Tkanivo, ktoré lemuje tento sval, si vytvára chemikálie zvané prostaglandíny, ktoré stimulujú sťahy maternice. Ak sa tento sval počas menštruačného cyklu stiahne až príliš silno, môže zatlačiť na blízke krvné cievy a nedostatok v prívode kyslíka tak spôsobí kŕče svalu. Aj preto môže určitú pomoc pri bolestivej menštruácii poskytnúť i termofor alebo cvičenie. Na kríže alebo brucho si položte výhrevnú podložku alebo si krátko zacvičte a príjemné teplo cievy roztiahne.

Prostaglandíny však možno obviniť aj za spôsobené bolesti hlavy, hnačku a zvracanie počas menštruácie. Bolesťou hlavy môžu trpieť i páni a v tomto stave by máloktorý človek cvičil.

Menštruačná bolesť rýchlo vymizne s liekom Ibalgin Rapidcaps
Rýchly liek na menštruačnú bolesť - Ibalgin Rapidcaps

Ako pomôže liek Ibalgin Rapidcaps?

Hoci dodnes nie je známe, prečo organizmus niektorých ľudí vytvára prostaglandíny vo väčšom množstve, poznáme nesteroidné protizápalové lieky, ktoré účinky a tvorbu prostaglandínov blokujú. Napríklad kapsule Ibalgin Rapidcaps s ibuprofénom a 8-hodinovým účinkom dostupné bez lekárskeho predpisu.

Vďaka tekutej forme účinnej látky nastáva tento efekt pomerne rýchlo. Tekutý ibuprofén sa vstrebe do krvného obehu a dostane k miestu bolesti rýchlejšie než tuhá látka. Kapsule fungujú najlepšie, ak sa užijú pred začiatkom menštruácie a/alebo pri prvých náznakoch bolesti. V liečbe potom možno pokračovať tak dlho, ako budete potrebovať.

Veľký vplyv na bolesť môže mať i skladba jedálnička. Sú potraviny, ktoré vedia bolesť zhoršiť a paradoxne práve na ne máme často najväčšiu chuť. Radšej preto bolesť porazte liekom Ibalgin Rapidcaps, než by vám napadlo uľaviť si:

 • nápojom s močopudným kofeínom, ktorý môže spôsobiť podráždenosť a napnúť svaly na kŕče,
 • cukrom, ktorý môže zhoršiť chuť do jedla, dvíhať krvný cukor a privolávať mrzutú náladu,
 • nadbytkom soli, ktorá narúša rovnováhu elektrolytov a môže zvýšiť nadúvanie i zhoršiť kŕče,
 • močopudným alkoholom, ktorý môže ovplyvniť náladu, dehydratovať telo a predĺžiť bolesť,
 • tučnými potravinami a mliečnymi výrobkami, ktoré tiež môžu spôsobiť nadúvanie a bolesť.

Ako podávať kapsule Ibalgin Rapidcaps?

Liek Ibalgin Rapidcaps je určený dospelým a dospievajúcim od 12 rokov (a 40 kg telesnej hmotnosti). Pri bolesti stačí zapiť vodou 1 kapsulu jeden až trikrát denne podľa potreby. Interval medzi jednotlivými dávkami by mal byť aspoň 4-hodinový. Neprekročte dennú dávku, ktorá činí 3 kapsuly denne.

Dávkovanie pri reumatických bolestiach a a pri menej závažných zápaloch kĺbov, ako i bolesti, ktorú je cítiť pozdĺž nervu (neuralgia) stanovuje lekár.

Domáca samoliečba bez vedomia lekára by nikdy nemala presiahnuť v prípade horúčky alebo migrény 3 dni a pri bolesti 4 dni.

Ak je žena v reprodukčnom veku, silná a príliš bolestivá menštruácia môže signalizovať okrem bežných sťahov maternice i rad iných problémov, pre ktoré by bolo vhodnejšie vyhľadať odbornú pomoc.

Neužívajte Ibalgin Rapidcaps, ak ste v poslednom trimestri tehotenstva, alebo kojíte. Liek nie je vhodný ani pre deti mladšie ako 12 rokov a osoby s hmotnosťou nižšou ako 40 kg.
Pred užitím akéhokoľvek nesteroidného protizápalového lieku (vo všeobecnosti) sa poraďte so svojím lekárom, ak ste tehotná, máte ochorenie pečene, obličiek, srdca, problémy s krvácaním, užívate liek na riedenie krvi, alebo nejaké iné lieky (napr. antibiotiká, protizápalové lieky…)
Liek Ibalgin Rapidcaps obsahuje sorbitol.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Ibalgin Rapidcaps.


Ibalgin alebo Mirgralgin silný na bolesť hlavy

Bolesti hlavy môžu byť ešte komplikovanejšie, než tie menštruačné. Existuje údajne viac ako 150 typov bolestí hlavy. Niektoré sú krátke, iné trvajú viac ako 4 hodiny alebo aj niekoľko dní. Jedno je však isté: Keď vás bolí hlava, alebo máte dokonca migrénu, je ťažké myslieť na niečo iné. Preto myslite v predstihu a majte po ruke niektorého z užitočných pomocníkov značky Ibalgin. Alebo vyskúšajte Migralgin.

Migréna ustúpi vďaka tabletám Migralgin
Hmotnosť 0.05 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Ibalgin Rapidcaps 400mg 30 kapsúl”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať