rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Tabletky proti kliešťom pre mačky

Zobraziť kategórie

Kliešť je vonkajší parazit, ktorý napáda ľudí, psov a aj mačky. Prenáša nebezpečné choroby, a preto je potrebné pre ním chrániť nie len seba, ale aj svojho štvornohého miláčika. Na ochranu mačky pred kliešťami slúžia antiparazitárne obojky, spreje, pipety, peny, púdre, ultrazvukové odpudzovače alebo aj tablety. Použitie niektorej z týchto metód je obzvlášť vhodné v prípade, keď sa mačka voľne pohybuje napríklad vo vysokých trávach, kríkoch, bylinných porastoch alebo na záhradách, kde sa kliešť najčastejšie zdržiava. 

Antiparazitiká vo forme tabliet pre mačky

Všetky prípravky určené na boj proti kliešťom sa radia do skupiny antiparazitík. Existujú medzi nimi isté rozdiely, a to predovšetkým v spôsobe aplikácie a aj dobe účinnosti. Obojky môžu byť nevýhodou najmä u tých mačiek, ktoré často behajú aj po stromoch a mohli by sa obojkom o niečo zachytiť. V takom prípade sú vhodné skôr pipety či tablety. Medzi výhody antiparazitných tabliet pre mačky patrí najmä spoľahlivý a dlhodobý účinok, ktorý trvá aj viac ako 1 mesiac. Účinné látky sú pre kliešte jedovaté a spôsobujú ich usmrtenie. Nevýhodou však je, že tablety je veľmi ťažko dostať a zväčša sa viažu na predpis veterinárom. Pokiaľ hľadáte okamžitú pomoc, lepšie bude siahnuť po pipetách. 

Pri výbere a podávaní antiparazitika pre mačku je potrebné brať do úvahy predovšetkým váhu, veľkosť a vek mačky, prípadne to, či nie je gravidná alebo chorá. Pozor: Vždy používajte len prípravky určené špeciálne pre mačky a v žiadnom prípade im nepodávajte antiparazitiká určené pre psov. To by mohlo mať až fatálne následky, nakoľko antiparazitiká pre psov môžu obsahovať iné látky a v iných koncentráciách. Pred podávaním si vždy prečítajte príbalový leták a riaďte sa informáciami, ktoré sú v ňom uvedené. Po podaní taktiež sledujte reakciu mačky.

 

Ako ochrániť mačku pred kliešťami?

Základný kameň úspechu pri ochrane mačky pred kliešťami tvorí správna prevencia – no a ako prevencia pôsobia práve spomenuté formy antiparazitík. Žiadne mačku neochráni na 100%, no každé výrazne redukuje šancu, že sa na ňu nejaký kliešť prisaje. 

Ak sa ale náhodou stane, že vašej mačke pri kontrole srsti objavíte kliešťa, je potrebné ho opatrne a hlavne správne vytiahnuť. Pri tomto probléme vám pomôže pinzeta alebo háčik  na kliešte pre mačky. Postihnuté miesto je následne potrebné dezinfikovať. Následne by ste mali sledovať správanie mačky. Kliešte totiž prenášajú množstvo chorôb, ktoré môžu mať vážne následky. 

Antiparazitiká proti kliešťom pre mačky: