rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • dobrá cena
 • Rýchle dodanie
 • Všetko ok..rýchle dodanie
 • Som úplne spokojná s obchodom aj tovarom
 • len dobre
 • úplná spokojnosť a spoľahlivosť
 • Zakazdym velmi rychle dorucenie, promptne vybavenie objednavok. Velka spokojnost. S Dr Maxom sa neda ani porovnat
 • Rýchle vybavenie
 • Tovar doručený rýchlo
 • Super rýchle dodavky
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Fypryst Combo pre mačky a fretky - roztok na kvapkanie

Blchy a kliešte sú malé, no z ich premnoženia sa môže ľahko vykľuť veľký problém. Ani domáci miláčikovia žijúci iba v byte nie sú pred nimi v úplnom bezpečí. Parazity totiž vieme doniesť i na topánkach alebo v oblečení. Zamorenie blchami je dokonca bežným problémom u domácich fretiek. Preto sa tisícky chovateľov spoliehajú na účinný roztok v pipete Fypryst Combo pre mačky a fretky.

Kedy je čas nasadiť liek Fypryst Combo pre mačky a fretky?

Miláčik sa olizuje, inokedy si kožu hryzie zubami, alebo sa škriabe. To sú bežné príznaky napadnutia blchami alebo kliešťami. Niektoré fretky a mačky však nemusia od samého začiatku vykazovať známky napadnutia blchami. Blšie vajíčka sú svetlé. Sotva ich uvidíte. Skôr si všimnete malé červené škvrny na koži, chrasty, prisaté kliešte, živé hmýriace sa blchy, alebo blšie nečistoty (zmes zaschnutej krvi a blšieho trusu).

Vedeli ste, že taká blcha môže naklásť denne až 50 vajíčok? Zakročte rýchlo, pretože vajíčka sa nedržia iba v srsti zvieraťa. Môžu sa z nej kedykoľvek vykotúľať a spadnúť na koberec, posteľ alebo gauč. Preto je lepšie nedať ďalším blchám šancu vyliahnuť sa zlikvidovať ich. Na zažehnanie hrozby v domácnosti pomáha vysávač a insekticíd, nevítaných návštevníkov v kožúšku zasa zničí kombinácia látok v prípravku Fypryst Combo pre mačky a fretky.

Aplikácia tohto roztoku nie je nijako zložitá. Pipetka sa otvorí a roztok sa im jednoducho nakvapká na kožu.

Fypryst Combo pre mačky a fretky

Čo je účinnou látkou lieku Fypryst Combo pre mačky a fretky?

Roztok v pipete obsahuje nie jedno ale dve liečivá. S-metoprén (METOPRENEMUM) má ovicídny a larvicídny účinok, teda sa zameriava na vajíčka a larvy, fipronil (FIPRONILUM) zabíja dospelé parazity. Účinné látky sa po nakvapkaní ukladajú v tukoch mazových žliaz a folikuloch, z ktorých vyrastá srsť. Vzniknutý rezervoár liečivo uvoľňuje po dobu niekoľkých týždňov a zodpovedá za ich nepretržitú aktivitu:

Mačky

 • prevencia a liečba napadnutia švolami (Trichodectes canis)
 • liečba napadnutia blchami (druh Ctenocephalides), ničenie dospelých bĺch pretrvá 4 týždne, bránenie vývoja vajíčok a lariev trvá až po dobu 6 týždňov
 • liečba napadnutia kliešťami (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus), ochrana pretrvá po dobu 2 týždňov

Fretky

 • liečba napadnutia blchami (druh Ctenocephalides), ničenie dospelých bĺch pretrvá 4 týždne, bránenie vývoja vajíčok a lariev trvá až po bližšie nezistenú dobu.
 • liečba napadnutia kliešťami (Ixodes ricinus), ochrana pretrvá po dobu 4 týždňov
výhody produktov - ikona

Bezpečnosť

Liek Fypryst SPOT-ON cat sa môže aplikovať chovným, gravidným a laktujúcim mačkám. Rovnaké použitie u fretiek by mal zvážiť veterinárny lekár.

ošetrenie pleti - ikona

Ochrana

Parazit v kožuchu je obvykle usmrtený už po prichytení bez toho, aby začal sať. Kliešte, blchy i švoly teda nemusia nutne vašu mačičku ani fretku pohrýzť.

výhody produktu - ikona

Spoľahlivosť

Liečivá potláčajú tvorbu blších vajíčok, ktoré blchy bežne kladú, ale tiež vývoj už vyliahnutých lariev. V podstate fungujú v každom vývojovom štádiu.

postupné uvoľňovanie - ikona

Trvácnosť

Prípravok chráni mačku i fretku pred blchami a zároveň likviduje kliešte. Ak nebudete svojho miláčika aspoň 2 dni kúpať, ochrana vydrží niekoľko týždňov.

Ako aplikovať prípravok Fypryst Combo?

Liek vždy nanášame na miesto, na ktoré zviera nedosiahne jazykom. Väčšina odborníkov radí podávať ho na kožu v oblasti kohútika (medzi lopatky). Ak máte doma viacero miláčikov, odporúčame bezprostredne po podaní dohliadnuť, aby si navzájom neolízali miesta, kam ste liek aplikovali. Zviera by sa taktiež minimálne 2 dni nemalo cielene kúpať alebo sa máčať vo vode. Postup aplikácie spočíva v 3 krokoch.

Aplikovanie prípravku Fypryst SPOT-ON cat

1. Odbalenú pipetu podržte kolmo, vrchnáčikom smerom nahor.
2. Vrchnák po otvorení otočte, nasaďte ho opačným smerom na pipetu, zatlačte a otáčajte ním až do prelomenia uzáveru pipety.
3. Srsť medzi lopatkami prstami rozhrňte, aby ste videli kožu, na toto odhalené miesto stláčaním vylejte celý obsah pipety a nechajte prípravok zaschnúť.

Parametre balenia Fypryst Combo pre mačky a fretky 0,5 ml

Určenie: antiparazitikum pre fretky od ukončeného 6. mesiaca, pre mačatá od 8 týždňov veku a/alebo mačky od 1 kg hmotnosti
Účinné látky:
fipronil (50 mg) a S-metoprén (60 mg)
Balenie:
spot-on, 1 pipeta s objemom 0,5 ml
Výrobca: 
KRKA d.d.
ZnačkaFypryst
Skupina: veterinárny liek

Liek nie je vhodný pre fretky mladšie ako 6 mesiacov, mačatá mladšie ako 8 týždňov a/alebo mačky s hmotnosťou menej ako 1 kg. Prípravok nepodávajte na kožu chorým zvieratám (hlavne pri horúčke a systémových ochoreniach) ani zvieraťu v rekonvalescencii. Roztok v pipete Fypryst Combo je určený pre mačky a fretky. Nemá sa aplikovať králikom.

Fypryst - obľúbené prípravky chovateľov

Od sprejov cez jednozložkové pipetky až po pipetky s kombinovanou silou dvoch liečiv. Existuje veľa možností, ktoré vášho miláčika i domácnosť ochránia pred inváziou bĺch či kliešťov. Ľahko sa aplikujú a pôsobia až niekoľko týždňov. Zo širokého portfólia účinných prípravkov si určite vyberiete taký, ktorý bude vyhovovať vám i vášmu štvornohému priateľovi.

Prípravky Fypryst slúžia na prevenciu proti kliešťom a blchám
Hmotnosť 0.0161 kg
Forma

Roztok

Výrobca

Skupina

Mačky, Zvieratá

Cesta podania

Dermatologicky – priamo na pokožku

Značka

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Fypryst Combo mačky a fretky 0,5ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800