rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje dve liečivá nazývané umeklidínium a vilanterol. Patria do skupiny liekov nazývaných bronchodilatanciá. Liek sa používa na liečbu chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP) u dospelých. CHOCHP je dlhotrvajúce ochorenie charakterizované dýchacími ťažkosťami, ktoré sa pomaly zhoršujú. Pri CHOCHP dochádza k stiahnutiu svalov obklopujúcich dýchacie cesty. Tento liek bráni stiahnutiu týchto svalov v pľúcach, a tým uľahčuje prúdenie vzduchu do pľúc a z pľúc. Ak sa tento liek používa pravidelne, môže pomôcť udržať dýchacie ťažkosti pod kontrolou a zmenšiť vplyv CHOCHP na každodenný život.

Liek sa nemá používať na zmiernenie náhleho záchvatu dýchavice alebo piskotov (pískavého dýchania). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúčaná dávka je 1 inhalácia 1x denne, čo je zároveň aj maximálna denná dávka.

Spôsob použitia

Liek je určený len na inhalačné použitie. Liek sa má podávať každý deň v rovnakom čase, na udržanie bronchodilatácie.

Inhalátor obsahuje jednotlivé dávky a je pripravený na použitie. Inhalátor bude v polohe „zatvorený“, keď sa po prvýkrát vyberie z uzatvorenej vaničky. Je potrebné dopísať dátum na vyhradené miesto na štítku inhalátora. Vanička sa po prvom otvorení môže zlikvidovať. Keď je pacient pripravený inhalovať dávku, otvorí kryt. Inhalátorom sa nemá triasť. Kryt sa má posúvať smerom nadol, až kým nie je počuť „kliknutie“. Liek je pripravený na inhaláciu, počítadlo dávok odpočíta 1 dávku. Ak počítadlo dávok neodpočíta dávku, keď je počuť „kliknutie“, inhalátor neuvoľní dávku. Inhalátor sa má držať mimo úst a treba vydýchnuť čo najviac, ako je to možné bez námahy (ale nesmie sa vydýchnuť do inhalátora). Náustok treba vložiť medzi pery a pevne ho obomknúť perami. Vetracie otvory sa počas používania nesmú zakrývať prstami. Inhaluje sa jedným dlhým, plynulým a hlbokým vdýchnutím. Potom treba zadržať dych tak dlho, ako je to možné (aspoň 3-4 sekundy). Inhalátor sa vyberie z úst a pomaly a jemne sa vydýchne. Pred zatvorením krytu sa môže náustok inhalátora očistiť pomocou suchej papierovej vreckovky. Kryt sa má posunúť smerom nahor až na doraz, aby sa zakryl náustok.
Viac informácií o spôsobe použitia v PIL a SPC.

Upozornenie

Liek nie je určený na akútne použitie.
Liek sa má používať počas tehotenstva, len ak je očakávaný prínos pre matku podstatný v porovnaní s možným rizikom pre plod (rozhodne lekár).
V období dojčenia o použití lieku rozhodne lekár. Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť liečbu, sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
U pacientov s ťažkou poruchou funkcie pečene je potrebná opatrnosť.
U pacientov so závažným kardiovaskulárnym ochorením je potrebná opatrnosť.
U pacientov s diabetom sa má po začatí liečby starostlivejšie sledovať hladina glukózy v plazme, nakoľko liek môže u niektorých pacientov spôsobiť prechodnú hyperglykémiu.
Liek obsahuje laktózu.
Uchovávať pri teplote do 30 °C. Ak sa inhalátor uchováva v chladničke, treba ho z nej vybrať aspoň 1 hodinu pred použitím, aby dosiahol izbovú teplotu. Čas použiteľnosti od prvého otvorenia vaničky je 6 týždňov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Upravený inhalačný prášok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800