rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • sortiment a ceny
  superrychle doručenie zadarmo
 • Super rychle dodanie
 • Všetko bolo vybavené až druhý deň.Super bol som prekvapený.
 • Žiadne nevýhody, odporúčam všetkým...
 • rýchle dodanie, dobrá cena...
 • Max. spokojnosť, rýchle doručenie.
 • Tovar dodaný rýchlo a super cena....ďakujem....objednám zas...
 • rychle dorucenie , dobre ceny + skvela sucinnost elektronickou konveraciou

  odporucam , hlavne rychle dodanie liekov :)
 • Spoľahlivé a rýchle doručenie tovaru.
 • dobrý sortiment
  primerané ceny
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Ciprofloxacin Kabi je antibiotikum. Ciprofloxacin Kabi je indikovaný na liečenie ťažkých a/alebo život ohrozujúcich infekcií, zapríčinených mikroorganizmami citlivými na ciprofloxacín. Nasledovné infekcie môžu byť liečené intravenózne (podaním do žily) s Ciprofloxacin Kabi:
- komplikované infekcie močového traktu,
- určité infekcie dolných dýchacích ciest vrátane pneumónie,
- komplikované infekcie kože a mäkkého tkaniva,
- infekcie kostí.

Ciprofloxacin Kabi sa tiež používa na liečenie akútnych infekcií dolných dýchacích ciest spôsobených mikroorganizmom Pseudomonas aeruginosa u detí a mladistvých s cystickou fibrózou vo veku 5-17 rokov (tiež nazývanou mukoviscidóza). Ide o dedičné ochorenie špecifických žliaz. Postihuje pľúca, potné žlazy a tráviaci systém, a tým spôsobuje chronické respiračné a tráviace problémy. Viac na adc.sk

Použitie:

Infúzny intravenózny roztok sa má podávať infúziou trvajúcou viac ako 60 minút. Kvôli zvýšenému riziku lokálnych reakcií by sa mali podávať najmä väčšie intravenózne dávky do veľkej žily alebo do centrálnej žily. Dĺžka liečenia závisí od závažnosti infekcie, od klinickej reakcie a od bakteriologického nálezu. Všeobecne, akútne a chronické infekcie (napr. osteomyelitída a prostatitída a iné), o ktorých je známe, že kauzálny mikroorganizmus je citlivý na ciprofloxacín, by sa mali liečiť ešte najmenej tri dni po vymiznutí príznakov a prejavov infekcie.Dávka pre dospelých je 200-400 mg dvakrát denne. V prípade veľmi vážnych život ohrozujúcich alebo opakovaných infekcií dávky možno zvýšiť na 400 mg tri krát denne. Maximálna denná dávka je 1200 mg. Akútne infekcie dolných dýchacích ciest spôsobené mikroorganizmom Pseudomonas aeruginosa u detí a mladistvých (5-17 rokov) s cystickou fibrózou: Dvakrát za deň intravenózne podať 15 mg/kg telesnej hmotnosti alebo trikrát za deň 10 mg/kg telesnej hmotnosti (maximálne 1200 mg za deň). u detí možno použiť aj sekvenčnú terapiu pri dávkovaní: Dvakrát za deň sa podá intravenózne 15 mg/kg telesnej hmotnosti alebo trikrát za deň sa podá 10 mg/kg telesnej hmotnosti (maximálne 1200 mg za deň), potom dvakrát za deň sa podá perorálne.

Forma pre RX

Infúzny roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800