rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Som spokojná, všetko som dostala v poriadku
 • Spokojná
 • rýchle dodanie, prehľadná stránka
 • tovar dodany v poriadku
  podla moznosti vcas
  pohodlny nakup
 • rýchle dodanie
 • Vynikajúci obchod. Odporúčam všetkým. Rýchle a lacné doručenie priamo do zvolenej lekárne. A navyše od objednania po doručenie informácie o stave objednávky, čo nie všade to tak funguje. Ďakujem pekne.
 • Rychle dorucenie,kvalitne vyrobky
 • Zásielka rýchlo vybavená
 • Bola som veľmi spokojná
 • rychle dodanie, dobre ceny
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje pioglitazón a metformín. Sú to antidiabetiká používané na liečbu diabetes mellitus 2. typu (cukrovka nevyžadujúca podávanie inzulínu) u dospelých, ak liečba samotným metformínom nie je dostatočná. Liek pomáha regulovať hladinu krvného cukru pri cukrovke 2. typu tým, že organizmus lepšie využíva inzulín, ktorý sa v ňom tvorí. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí: zvyčajná dávka je 1 tableta 2x denne. Titrácia dávky s pioglitazónom (pridanej k optimálnej dávke metformínu) sa má zvážiť skôr, ako pacient prejde na liečbu uvedeným liekom. V klinicky vhodných prípadoch je možné zvážiť priamy prechod z monoterapie metformínom na uvedený liek.

Starší pacienti: dávka sa má prispôsobiť na základe funkcie obličiek. Liečba sa má začať s najmenšou dostupnou dávkou a postupne ju zvyšovať (najmä ak sa liek užíva spolu s inzulínom).

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku a zapíjajú sa pohárom vody. Liek sa užíva s jedlom alebo krátko po jedle (pre zníženie gastrointestinálnych nežiaducich účinkov).

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nesmie používať. Ak dôjde k otehotneniu, liečba sa musí prerušiť. Použitie lieku sa neodporúča u žien v reprodukčnom veku, ktoré plánujú otehotnieť.
V období dojčenia je liek kontraindikovaný.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí a dospievajúcich do 18 rokov neboli stanovené.
Liek sa nemá používať u pacientov so zlyhaním obličiek, dysfunkciou obličiek a/alebo u pacientov s poruchou funkcie pečene.
Intravaskulárne podanie jódových kontrastných látok pri rádiologických vyšetreniach je kontraindikované (môže spôsobiť renálne zlyhanie a zvýšené riziko laktátovej acidózy). Je potrebné pred vyšetrením alebo počas vyšetrenia liečbu prerušiť a nepokračovať v nej najmenej počas 48 hodín od skončenia vyšetrenia. Liečba môže pokračovať až po opätovnom zhodnotení renálnych funkcií.
Liečbu treba prerušiť 48 hodín pred plánovaným chirurgickým výkonom v celkovej anestézii. V liečbe sa smie pokračovať najskôr 48 hodín po chirurgickom výkone, ale iba v prípade normálnej renálnej funkcie.
Počas liečby sa môžu vyskytnúť poruchy videnia, čo je potrebné vziať do úvahy pred vedením vozidla alebo obsluhou strojov.
Počas liečby je potrebné vyhnúť sa konzumácii alkoholických nápojov a užívaniu liekov obsahujúcich alkohol.
Počas liečby je potrebné dodržiavať diétne a režimové opatrenia.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800