rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo nazývané dexmedetomidín, ktoré patrí do skupiny liekov nazývaných sedatíva. Používa sa na navodenie sedácie (stavu pokoja, ospanlivosti alebo spánku) u dospelých pacientov v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti alebo k sedácii pri vedomí počas rôznych diagnostických alebo chirurgických výkonov. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Sedácia dospelých pacientov na JIS 
Pacienti, ktorí sú už intubovaní a dostali sedatívum, môžu byť prestavení na dexmedetomidín so začiatočnou rýchlosťou infúzie 0,7 mikrogramu/kg/h, ktorá sa potom môže postupne upravovať v rozmedzí dávky od 0,2 do 1,4 mikrogramu/kg/h. U oslabených pacientov je treba zvážiť nižšiu začiatočnú rýchlosť infúzie. Maximálna dávka je 1,4 mikrogramu/kg/h. Používanie lieku dlhšie ako 14 dní sa má pravidelne prehodnocovať.

Sedácia neintubovaných dospelých pacientov pred a/alebo počas diagnostických alebo chirurgických výkonov (t. j. procedurálna sedácia / sedácia pri vedomí)
Nasycovacia infúzia je v dávke 1,0 mikrogram/kg počas 10 minút. V prípade menej invazívnych výkonov, ako je očná chirurgia, môže byť dostačujúca nasycovacia infúzia dávkou 0,5 mikrogramu/kg podávaná počas 10 minút. Udržiavacia infúzia sa zvyčajne začína dávkou 0,6-0,7 mikrogramu/kg/h a titruje sa pomocou dávok v rozmedzí od 0,2 do 1,0 mikrogramu/kg/h, kým sa nedosiahne požadovaný klinický účinok. Rýchlosť udržiavacej infúzie sa má upraviť tak, aby sa dosiahla cielená hladina sedácie. Pacientov je potrebné nepretržite sledovať.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
Dexmedetomidín sa má používať s opatrnosťou. Možno zvážiť zníženú udržiavaciu dávku

Spôsob použitia

Tento liek sa musí podávať iba ako zriedená intravenózna infúzia pomocou kontrolovaného infúzneho prístroja. Pre pokyny na riedenie lieku pred podaním pozri SPC časť 6.6. Roztok sa má zľahka potrepať, aby sa dobre premiešal.

Upozornenie

Liek podávajú zdravotnícky pracovníci. Pacient má byť sledovaný.
Dexmedetomidín sa nemá používať počas tehotenstva, pokiaľ klinický stav ženy liečbu dexmedetomidínom nevyžaduje.
U dojčiacich žien je potrebné rozhodnúť, či ukončiť dojčenie alebo ukončiť liečbu dexmedetomidínom pri zohľadnení prospechu dojčenia pre dieťa a prospechu liečby pre ženu.
Bezpečnosť a účinnosť dexmedetomidínu u detí vo veku 0 až 18 rokov neboli doteraz stanovené.
Liek je kontraindikovaný pri pokročilej srdcovej blokáde (2. alebo 3. stupňa), nekontrolovateľnej hypotenzii a akútnych cerebrovaskulárnych ochoreniach.
Pacient po podaní lieku nesmie viesť vozidlá a obsluhovať stroje alebo pracovať v nebezpečných situáciách až do úplného vymiznutia jeho účinkov.
Tento liek sa nesmie miešať s inými liekmi okrem tých, ktoré sú uvedené v SPC v časti 6.6.
Po nariedení sa má liek okamžite použiť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Infúzny koncentrát

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800