rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Som spokojná, všetko som dostala v poriadku
 • Spokojná
 • rýchle dodanie, prehľadná stránka
 • tovar dodany v poriadku
  podla moznosti vcas
  pohodlny nakup
 • rýchle dodanie
 • Vynikajúci obchod. Odporúčam všetkým. Rýchle a lacné doručenie priamo do zvolenej lekárne. A navyše od objednania po doručenie informácie o stave objednávky, čo nie všade to tak funguje. Ďakujem pekne.
 • Rychle dorucenie,kvalitne vyrobky
 • Zásielka rýchlo vybavená
 • Bola som veľmi spokojná
 • rychle dodanie, dobre ceny
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je očkovacia látka, ktorá sa používa na prevenciu ochorenia spôsobeného vírusom kliešťovej encefalitídy (tick borne encephalitis - TBE). Je vhodná pre osoby vo veku 16 rokov a staršie.

 • Pôsobením očkovacej látky si telo vytvára svoju vlastnú ochranu (protilátky) pred vírusom.
 • Nechráni pred inými vírusmi a baktériami (niektoré z nich sú tiež prenášané uhryznutím kliešťom), ktoré môžu spôsobiť podobné príznaky.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Základná očkovacia schéma je rovnaká pre všetky osoby vo veku 16 rokov a viac a pozostáva z 3 dávok lieku:

Obvyklá schéma: 2. dávka sa podáva po 1 - 3 mesiacoch po 1. očkovaní a 3. dávka po 5 - 12 mesiacoch po 2. očkovaní.
Zrýchlená imunizačná schéma: 2. dávka sa podáva po 14 dnňoch po 1. očkovaní a 3. dávka po 5 - 12 mesiacoch po 2. očkovaní.
Po 3. dávke má očakávaná ochrana pretrvávať minimálne 3 roky. Aby sa dosiahla imunita pred začiatkom sezónnej aktivity kliešťov, ktorá je na jar, 1. a 2. dávka sa má prednostne podať v zimných mesiacoch. Za ideálnych okolností sa má očkovacia schéma ukončiť podaním 3. dávky očkovacej látky v rovnakej sezóne kliešťov alebo najneskôr pred začiatkom nasledujúcej sezóny kliešťov.

Posilňovacie dávky:

Prvá posilňovacia dávka sa má podať po 3 rokoch po 3. dávke.
Následné posilňovacie dávky sa majú podať každých 5 rokov po poslednej posilňovacej dávke. U jedincov vo veku nad 60 rokov časové odstupy pre podanie posilňovacích dávok spravidla nemajú presiahnuť 3 roky.

Predĺženie časového odstupu medzi ktorýmikoľvek dávkami (základnej očkovacej schémy alebo posilňovacích dávok) môže viesť k nedostatočnej ochrane pred infekciou. Avšak v prípade prerušenej očkovacej schémy s aspoň 2 predchádzajúcimi očkovaniami je na pokračovanie v očkovacej schéme postačujúca 1 catch-up (doplňujúca) dávka.

Osoby s oslabeným imunitným systémom (vrátane osôb podrobujúcich sa imunosupresívnej liečbe):
Môže sa zvážiť stanovenie koncentrácie protilátok po 4 týždňoch po 2. dávke a podanie ďalšej dávky, ak sa v tom čase nezistí žiadna imunitná odpoveď. To isté sa vzťahuje na ktorúkoľvek nasledujúcu dávku.

Spôsob použitia

Očkovacia látka sa zvyčajne podáva ako injekcia do deltového svalu ramena. Iba vo výnimočných prípadoch (u osôb s poruchou krvácania alebo u osôb, ktorým sú profylakticky podávané antikoagulanciá) sa očkovacia látka môže podávať subkutánne (pod kožu). Očkovacia látka sa nesmie podať do krvnej cievy. Pred podaním dobre pretrepať, aby sa suspenzia očkovacej látky dôkladne premiešala.

Upozornenie

Injekčná suspenzia sa má podať počas tehotenstva a dojčiacim ženám len vtedy, ak sa to považuje za naliehavé pre dosiahnutie ochrany pred infekciou TBE a po starostlivom zvážení rizika a prínosov.
Tento liek je určený pre osoby vo veku 16 rokov a viac
Nevykonali sa štúdie kompatibility, preto sa táto očkovacia látka nesmie miešať s inými liekmi.
Uchovávať v chladničke (2 °C – 8 °C).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Injekčná suspenzia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800