rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo bromokriptín, čo je námelový alkaloid, agonista dopamínu.

Liek sa môže používať:

 • na zastavenie tvorby materského mlieka iba zo zdravotných dôvodov a ak sa pacientka a jej lekár rozhodli, že je to nevyhnutné,
 • na liečbu hyperprolaktinémie s hypogonadizmom u mužov a/alebo galaktoreou (samovoľným odchodom mlieka z prsníkovej žľazy) u mužov i žien,
 • na liečbu neplodnosti zapríčinenej hyperprolaktinémiou,
 • na liečbu pacientov s adenómom produkujúcim prolaktín, liečbu pacientov s makroadenómom a ako alternatívu chirurgického zákroku u pacientov s mikroadenómom,
 • na liečbu nezhubného ochorenia prsníkov počas cyklu, bolesť prsníkov počas menštruačného cyklu,
 • na liečbu porúch menštruačného cyklu, predovšetkým s príznakmi na prsníkoch a liečbu príznakov premenštruačného syndrómu,
 • na doplnkovú liečbu pri chirurgickej alebo radiačnej liečbe akromegalických pacientov s cieľom znížiť hladinu cirkulujúceho rastového hormónu,
 • počas liečby idiopatického parkinsonizmu (stavov po chronickom zápale mozgu, charakterizovaných trasom a stratou združených a automatických pohybov) sa užíva v monoterapii alebo v kombinácii s levodopou.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúčané dávkovania je individuálne.

Dospelí

Útlm laktácie: začiatočná dávka je 1,25 mg 2x denne, potom 14 dní 2,5 mg 2x denne. K zabráneniu začiatku laktácie sa liečba začína v priebehu niekoľkých hodín po pôrode alebo potrate (nie pred stabilizáciou vitálnych funkcií). Po vynechaní lieku sa môže za 2-3 dni objaviť mierna sekrécia mlieka, ktorú možno zastaviť opätovným nasadením týchto dávok po dobu ďalšieho týždňa.

Mužský hypogonadizmus:1,25 mg 2-3x denne, postupne zvyšujeme na 5-10 mg denne.

Poruchy menštruačného cyklu/infertilita: 1,25 mg 2-3x denne, ak nestačí táto dávka, postupne sa zvyšuje na 2,5 mg 2-3x denne. V liečbe sa pokračuje až do normalizácie menštruačného cyklu a/alebo až do obnovy ovulácie. Ak je nutné, môže sa v liečbe pokračovať niekoľko cyklov, aby sa predišlo recidívam.

Predmenštruačný syndróm: liečba sa začína 14. deň cyklu dávkou 1,25 mg denne, potom sa dávka postupne zvyšuje o 1,25 mg denne až na 2,5 mg 2x denne, kým sa nedostaví menštruácia.

Prolaktinómy: 1,25 mg 2-3x denne, dávka sa potom môže postupne zvyšovať o 2,5 mg v 2-3-dňových intervaloch na niekoľko tabliet tak, aby sa udržali plazmatické hladiny prolaktínu na primerane zníženej úrovni.

Benígne ochorenia prsníkov: 1,25 mg 2-3x denne, postupne zvyšujeme na 5-7,5 mg denne.

Akromegália: 1,25 mg 2-3x denne, neskôr podľa klinickej odpovede a vedľajších účinkov zvyšujeme dávku postupne na 10-20 mg denne v 4 dávkach (vyššia dávka večer alebo pri jedle).

Parkinsonova choroba: na začiatku liečby sa podáva 1,25 mg večer počas 1. týždňa. Počas 2. týždňa sa podáva 2,5 mg večer, počas 3. týždňa 2,5 mg 2x denne, počas 4. týždňa 2,5 mg 3x denne, následne 3x denne, vzostup o 2,5 mg každé 3-4 dni, podľa odpovede pacienta. Pokračuje sa, kým sa nedosiahne optimálna dávka, čo je zvyčajne dávka medzi 10-30 mg denne. U pacientov, ktorí súčasne užívajú levodopu, môže byť dávka bromokriptínu nižšia.

Pacienti s poruchou funkcie pečene: nutné je redukované dávkovanie. Odporúča sa opatrnosť.

Maximálna denná dávka je 30 mg.

Poznámka: Ženy vo fertilnom období, ktoré sú liečené bromokriptínom z iného dôvodu, ako je hyperprolaktinémia, majú užívať najnižšie účinné dávky, aby sa predišlo zníženiu hladín prolaktínu pod normálne hodnoty s následným poškodením luteálnej funkcie.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vždy s jedlom a zapíjajú sa vodou. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť.

Upozornenie

Liek sa nemá rutinne používať na zastavenie tvorby materského mlieka (použiť sa má iba zo zdravotných dôvodov a ak sa pacientka a jej lekár rozhodli, že je to nevyhnutné), nemá sa používať ani na zmiernenie príznakov bolesti zdurených prsníkov po pôrode, ak ich možno primerane liečiť nefarmakologickými spôsobmi (ako je spevnenie prsníkov, aplikácia ľadu) a/alebo liekmi na utíšenie bolesti).
Podávanie lieku sa má prerušiť po prvej vynechanej menštruácii alebo pri dôkaze gravidity. O užívaní lieku počas tehotenstva rozhoduje lekár.
Podávanie lieku počas dojčenia sa neodporúča.
Podanie lieku deťom do 15 rokov je kontraindikované.
Liek môže obnoviť plodnosť, preto ženy v plodnom veku, ktoré nechcú otehotnieť majú používať spoľahlivý spôsob antikoncepcie.
Pri dlhodobom užívaní sa má pravidelne vykonávať gynekologické vyšetrenie, vrátane cervikálnej a endometriálnej cytológie. U žien v postmenopauze každých 6 mesiacov a u žien vo fertilnom veku každý rok.
Liek môže spôsobiť hypotenziu, závraty alebo ospalosť. Pokiaľ sa u pacienta niektorý z príznakov objaví, nemal by viesť motorové vozidlo alebo obsluhovať stroje.
Liek sa spájal so somnolenciou a epizódami náhle nastupujúceho spánku, najmä u pacientov s Parkinsonovou chorobou. Pacienti, u ktorých sa vyskytla somnolencia a/alebo epizóda náhle nastupujúceho spánku, nesmú viesť vozidlo a obsluhovať stroje. Možno tiež uvážiť zníženie dávkovania alebo ukončenie liečby.
Počas liečby sa nesmú užívať alkoholické nápoje.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800