rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

MINIRIN Melt patrí do skupiny liekov, ktoré znižujú tvorbu moču (antidiruetiká).

Liečivo v MINIRINE Melt je dezmopresín – syntetická náhrada prirodzeného hormónu vazopresínu, nazývaného aj antidiuretický hormón (ADH). Dezmopresín napodobňuje prirodzenú schopnosť organizmu regulovať množstvo moču na normálne hodnoty.

Liek sa používa na liečbu:
• Centrálneho diabetu insipidus (močová úplavica) – extrémny smäd a neustála tvorba veľkých objemov zriedeného moču.
• Primárnej nočnej enurézy – mimovoľné nočné pomočovanie u osôb starších ako 5 rokov s normálnou schopnosťou zahusťovať moč.
• Symptomatickej noktúrie dospelých – časté nočné močenie spojené s tvorbou veľkého množstva zriedeného moču, ktoré presahuje kapacitu močového mechúra. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Centrálny diabetes insipidus
Dávkovanie je individuálne. Celková denná dávka sa pohybuje od 120 μg - 720 μg. Počiatočná dávka u dospelých a detí je 60 μg 3x denne. Udržiavacia dávka je od 60 μg - 120 μg 3x denne. 

Primárna nočná enuréza (dospelí a deti od 5 rokov)
Odporúčaná počiatočná dávka je 120 μg pred spaním. Ak je potrebné, môže sa zvýšiť na 240 μg. Pacient musí dodržiavať obmedzenie príjmu tekutín. 
Liek je určený na liečbu trvajúcu 3 mesiace. Každé 3 mesiace sa má liečba prehodnotiť, či je naďalej potrebná. Prehodnotenie sa uskutoční po uplynutí najmenej 1 týždňa bez užívania lieku. 

Noktúria
Odporúčaná počiatočná dávka je 60 μg pred spaním. Ak táto dávka nie je po 1 týždni účinná, môže sa zvýšiť na 120 μg a následne v týždňových intervaloch až na 240 μg. Pacient musí obmedziť príjem tekutín. 

Ak sa do 4 týždňov po odpovedajúcej titrácii dávky nedosiahne primeraný klinický účinok, liečbu treba ukončiť.

Spôsob podávania

Tableta sa vloží pod jazyk, kde sa nechá rozpustiť bez potreby zapíjania vodou. Tableta sa nemá prehĺtať a ani hrýzť. Príjem potravy znižuje účinok. 

Upozornenie

Pri podávaní lieku tehotným ženám sa odporúča opatrnosť. 
Výsledky analýz mlieka dojčiacich matiek, ktoré užívali vysoké dávky lieku (300 μg intranazálne) naznačujú, že množstvo lieku vylúčeného do materského mlieka je výrazne nižšie ako množstvo potrebné na ovplyvnenie diurézy.
Liečba u osôb starších ako 65 rokov sa neodporúča. Ak sa lekár rozhodne liečiť týchto pacientov, musí sa pred začiatkom liečby a 3 dni po jej začiatku alebo po zvýšení dávky a v iných náhodne zvolených termínoch, podľa uváženia ošetrujúceho lekára, stanoviť koncentrácia Na v sére.
Liek je kontraindikovaný pri stredne závažnej a závažnej renálnej insuficiencii (ClCr pod 50 ml/min)
V prípade výskytu znakov alebo príznakov retencie vody a/alebo hyponatriémie (bolesť hlavy, nevoľnosť/vracanie a v závažných prípadoch kŕče) sa musí liečba prerušiť, až kým sa pacient celkom nezotaví. Keď sa liečba obnoví, pacient musí striktne dodržať obmedzenie príjmu tekutín
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Perorálny lyofilizát

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800