Predaj skončil
Mohlo by vás zaujímať:
Jednotková cena: 0,33 €/ks
Paralen Grip horúci nápoj Novum s príchuťou citróna vám vďaka účinnej kombinácii paracetamolu a fenylefrínu pomôže efektívne potlačiť chrípku alebo prechladnutie.
Po tomto lieku môžete siahnuť v prípade, že vás trápi chrípka alebo nachladnutie spojené s upchatým nosom či zápalom prínosových dutín. Každé vrecko lieku obsahuje 500mg paracetamolu a 10mg fenylefrínu. Nespôsobuje ospalosť a nenájdete v ňom umelé farbivá.
Častým prejavom chrípky je práve horúčka, ktorou nám telo signalizuje, že s niečím bojuje. Liečivo paracetamol pomáha horúčku účinne znížiť a súčasne tlmí bolesť, ako napríklad bolesť svalov, kĺbov. Tá je často sprievodným javom horúčky. Pomôže vám však aj pri bolesti hlavy, zubov a hrdla.
Liečivo fenylefrín pomáha uvoľňovať dýchacie cesty a upchatý nos. Pokiaľ vás trápi prechladnutie či chrípka, ale nesprevádza ju nádcha, odporúčame vám siahnuť po jednozložkovom horúcom nápoji.
Jednou z výhod rozpustnej formy lieku rýchlejšie vstrebávanie účinných látok do organizmu. Jedno vrecko lieku obsahuje 500mg paracetamolu a 10 mg felyefrínu vo forme prášku, ktorý jednoducho vysypete do pohára či šálky a zalejete horúcou (pozor, nie vriacou) vodou a vypijete.
Horúci nápoj môže byť pre vás vhodný aj v prípade, ak máte problém s prehĺtaním tabliet. Sprievodným javom choroby je tiež často nechuť piť či jesť. Aj v tomto prípade môže byť horúci nápoj nápomocný – s liekom zároveň prijmete aj tekutiny.
Horúci nápoj Paralen Grip Novum:
Znižuje horúčku
Tlmí bolesť hlavy spojenú s horúčkou
Tlmí bolesť hrdla
Uvoľňuje upchatý nos
Chrípka je infekčné vírusové ochorenie, ktoré sa prejavuje prudkým nástupom. Veľmi často ju sprevádza horúčka, bolesť svalov, kĺbov, slabosť a únava. Ako treba postupovať, aby ste priebeh a liečbu chrípky uľahčili?
Pri užívaní liekov sa vždy riaďte informáciami v príbalovom letáku, prípadne odporúčaniami lekára či lekárnika. V žiadnom prípade nepresahujte maximálnu dennú dávku lieku. Liek nie je určený pre deti do 12 rokov.
Dávkovanie lieku pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov je 1 vrecko 1 až 4-krát denne. Medzi jednotlivými dávkami je potrebné dodržiavať interval minimálne 4 hodiny. Maximálna denná dávka lieku je 4 vrecká, jedno balenie vám teda vydrží minimálne 3 dni.
Liek je určený na krátkodobú liečbu. Ak vaše symptómy po 3 dňoch nezačnú ustupovať, prípadne sa objaví zhoršenie vášho stavu, vyhľadajte lekára. Neužívajte liek dlhšie ako 7 dní.
Ak ste tehotná, myslíte si, že ste tehotná, plánujete otehotnieť alebo dojčíte, poraďte sa o užívaní lieku s vašim lekárom. Užívanie PARALENU GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča.
Balenie lieku obsahuje 12 vreciek s práškom na prípravu nápoja.
Paralen Grip horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg je liek na vnútorné použitie. Čítajte pozorne písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.
Hmotnosť | 0,084 kg |
---|---|
Forma | Prášok |
Výrobca | |
Skupina | Ženy, Muži |
Cesta podania | Perorálne – prehĺta sa |
Značka |
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.