rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Infúzny intravenózny roztok obsahuje chlorid sodný vo vode na injekciu. Liek sa používa na doplnenie solí sodíka a chloridu a tekutín v tele, ktorých hladiny mohli abnormálne klesnúť v dôsledku rôznych zdravotných porúch. Tento roztok sa môže používať aj ako tekutina, v ktorej sa rozpúšťajú iné lieky.  Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávky môžu byť vyjadrené v miliekvivalentoch (mEq) alebo milimoloch (mmol) sodíka, ako množstvo sodíka alebo ako množstvo sodnej soli (1 g NaCl = 394 mg; 17,1 mEq alebo 17,1 mmol Na a Cl).

Koncentráciu a dávkovanie roztoku chloridu sodného na i.v. použitie určuje niekoľko faktorov zahŕňajúcich vek, telesnú hmotnosť a klinický stav pacienta a najmä stav hydratácie pacienta. Musia sa pozorne sledovať koncentrácie elektrolytov v sére.

Odporúčaná dávka na liečbu izotonickej extracelulárnej dehydratácie a deplécie sodíka je
pre dospelých: 500 ml až 3 litre/24 hod,
pre dojčatá a deti: 20 až 100 ml/kg telesnej hmotnosti/24 hod, v závislosti od veku a celkovej telesnej hmoty.
Rýchlosť infúzie závisí od klinického stavu pacienta.
Keď sa roztok používa ako vehikulum alebo rozpúšťadlo na i.v. podávanie liekov, odporúčaná dávka je od 50 do 250 ml na dávku podávaného lieku.
Keď sa 0,9% chlorid sodný používa ako rozpúšťadlo na prípravu iných injekčne podávaných liekov, dávka a rýchlosť infúzie bude predurčená najmä povahou a dávkovacou schémou predpísaného lieku.

Spôsob použitia

Roztok sa podáva formou intravenóznej (i.v.) infúzie. Použiť len v prípade, že je roztok číry, bez viditeľných častíc a ak je obal nepoškodený. Podať okamžite po napojení na infúzny set. Roztok sa musí podávať aseptickou metódou pomocou sterilného zariadenia. Aby sa predišlo vniknutiu vzduchu do systému, zariadenie sa musí naplniť roztokom. Aditíva sa môžu pridať pred alebo počas podávania infúzie cez venóznu linku.
Špeciálne opatrenia na likvidáciu a zaobchádzanie s liekom – viď SPC, časť 6.6.

Upozornenie

Podávanie roztoku sa musí pravidelne sledovať. Musia sa sledovať klinické a biologické parametre, najmä hodnoty elektrolytov v sére.
Môže sa používať počas tehotenstva a u dojčiacich žien.
Roztok je kontraindikovaný u pacientov s hypernatriémiou alebo hyperchloriémiou.
Chlorid sodný sa musí používať opatrne u pacientov s hypertenziou, zlyhaním srdca, periférnym alebo pľúcnym edémom, poruchou funkcie obličiek, preeklampsiou, aldosteronizmom alebo u pacientov, ktorých zdravotné problémy alebo liečba (napr. kortikosteroidmi) majú vplyv na zadržiavanie sodíka.
Pridanie iného lieku alebo použitie nesprávnej techniky podania môže vyvolať febrilné reakcie spôsobené možným zavedením pyrogénov. V prípade nežiaducej reakcie sa musí infúzia okamžite zastaviť.
Uchovávať pri teplote +2 °C až +25 °C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC.

Forma pre RX

Infúzny roztok

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800