rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje atomoxetín a používa sa na liečbu hyperkinetickej poruchy (poruchy so zhoršenou pozornosťou a hyperaktivitou - ADHD).
Používa sa:

 • u detí nad 6 rokov
 • u mladistvých
 • u dospelých.

Používa sa iba ako súčasť celkovej liečby ochorenia, ktoré vyžaduje aj postupy bez použitia liekov, ako je napríklad poradenstvo a behaviorálna terapia. Nepoužíva sa ako liečba ADHD u detí mladších ako 6 rokov, keďže nie je známe, či tento je tento liek u týchto pacientov účinný a bezpečný.

U dospelých sa Strattera používa na liečbu ADHD vtedy, keď sú príznaky veľmi nepríjemné a majú dopad na vašu prácu alebo spoločenský život a príznaky tohto ochorenia ste mali už v detstve.

Strattera zvyšuje množstvo noradrenalínu v mozgu. Noradrenalín je telom produkovaná chemická látka, ktorá u pacientov s ADHD zvyšuje pozornosť a znižuje impulzívnosť a hyperaktivitu. Tento liek vám bol predpísaný, aby vám pomohol zvládať prejavy ADHD. Tento liek nie je stimulantom, a preto nie je návykovým liekom. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy 

Liek sa podáva 1x denne ráno. U pacientov, ktorí pri užívaní lieku v jednorazovej dennej dávke nedosiahli uspokojujúcu klinickú odpoveď (znášanlivosť [napr. nauzea alebo somnolencia] alebo účinnosť), môže byť užitočné rozdelenie tejto dávky do 2 rovnakých dávok užívaných 2x denne (ráno a neskoro popoludní alebo podvečer).

Pediatrická populácia < 70 kg
Začína sa celkovou dennou dávkou približne 0,5 mg/kg. Počiatočná dávka sa užíva minimálne 7 dní pred vzostupnou titráciou dávky podľa klinickej odpovede a znášanlivosti. 
Odporúčaná udržiavacia dávka je 1,2 mg/kg/deň. U dávok prevyšujúcich 1,2 mg/kg/deň sa nepreukázal žiadny ďalší prínos.
V niektorých prípadoch môže byť vhodné v liečbe pokračovať do dospelosti.

Pediatrická populácia > 70 kg
Začína sa celkovou dennou dávkou 40 mg. Počiatočná dávka sa užíva minimálne 7 dní pred vzostupnou titráciou dávky podľa klinickej odpovede a znášanlivosti. 
Odporúčaná udržiavacia dávka je 80 mg.  U dávok vyšších ako 80 mg sa nepreukázal žiadny ďalší prínos. Maximálna odporúčaná celková denná dávka je 100 mg. 

Dospelí
Začína sa celkovou dennou dávkou 40 mg. Počiatočná dávka sa užíva minimálne 7 dní pred vzostupnou titráciou dávky podľa klinickej odpovede a znášanlivosti. 
Odporúčaná udržiavacia dávka je 80 mg - 100 mg. Maximálna odporúčaná celková denná dávka je 100 mg. 

Pacienti s hepatálnou insuficienciou
Pacienti so stredne závažnou hepatálnou insuficienciou (Child-Pugh trieda B): Počiatočné a cieľové dávky sú znížené na 50% zvyčajnej dávky. 
Pacienti so závažnou hepatálnou insuficienciou (Child-Pugh trieda C): Počiatočné a cieľové dávky sú znížené na 25% zvyčajnej dávky. 

V prípade signifikantných nežiaducich účinkov sa liek môže vysadiť náhle; inak sa liek vysadzuje postupne počas vhodného časového obdobia.
Liečba nie je časovo neobmedzená. Ak pacienti pokračujú v liečbe dlhšie ako 1 rok, má sa uskutočniť opakované hodnotenie potreby liečby, hlavne ak sa u pacienta dosiahla stabilná a uspokojivá odpoveď .

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú perorálne vcelku, s jedlom alebo bez jedla v pravidelných časových intervaloch. Kapsuly sa nesmú otvárať. 

Upozornenie 

Liek sa nemá užívať v tehotenstve, ak potenciálny prínos neprevyšuje potenciálne riziko pre plod.
Pre nedostatok údajov je nutné vyvarovať sa podávania lieku počas dojčenia.
Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 6 rokov. 
Pacienti musia byť opatrní, ak riadia motorové vozidlo alebo obsluhujú nebezpečné stroje, až kým si nebudú dostatočne istí, že ich výkon nie je ovplyvnený.
Pri manipulácii treba dávať pozor, aby sa obsah kapsuly nedostal do kontaktu s očami, pokožkou a sliznicami.
Liek môže ovplyvňovať srdcovú frekvenciu a krvný tlak (odporúča sa merať krvný tlak a srdcovú frekvenciu a hodnoty zaznamenať pred začatím liečby, počas nej, po každej úprave dávky, a potom minimálne každých 6 mesiacov).
Ďalšie upozornenia sú uvedené v SPC v časti 4.4.

Forma pre RX

Tvrdá kapsula

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800