rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek je kombináciou dvoch rôznych liečiv nazývaných dutasterid a tamsulozín. Dutasterid patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory enzýmu 5 alfa reduktázy a tamsulozín patrí do skupiny liekov nazývaných alfablokátory.

Používa na liečbu mužov, ktorí majú zväčšenú prostatu (benígnu hyperpláziu prostaty  - BHP). Môže to spôsobiť aj pomalší a slabší prúd moču, pričom existuje riziko úplného zablokovania prietoku moču (akútna retencia moču). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a starší pacienti:
Odporúčaná dávka lieku je 1 kapsula 1x denne.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú približne 30 minút po jedle v rovnakom čase každý deň. Kapsuly sa majú prehĺtať celé, nesmú sa žuť alebo otvárať, nakoľko kontakt s obsahom kapsuly môže mať za následok podráždenie orofaryngeálnej sliznice.

Dutasterid sa absorbuje cez kožu, preto sa ženy, deti a dospievajúci musia vyhnúť kontaktu s kapsulami s vytekajúcim obsahom. Ak dôjde ku kontaktu s kapsulami s vytekajúcim obsahom, postihnutá oblasť sa musí okamžite umyť mydlom a vodou.

Upozornenie

Použitie lieku je kontraindikované u žien. Ženy, ktoré sú tehotné (alebo ktoré môžu byť tehotné) nemajú byť vystavené kontaktu s liekom, ani so spermiami muža, ktorý užíva tento liek. Nesmú manipulovať s presakujúcimi kapsulami.
Liek môže mať vplyv na vlastnosti spermy (zníženie počtu spermií, objem spermy a motilitu spermií). Možnosť zníženej mužskej plodnosti nie je možné vylúčiť.
Liek je kontraindikovaný u detí a dospievajúcich.
U pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene je použitie dutasteridu kontraindikované. U pacientov s miernou až stredne závažnou poruchou funkcie pečene je potrebná opatrnosť.
Vplyv lieku na pacientov s poruchou funkcie nebol skúmaný.
Liek je kontraindikovaný pri ortostatickej hypotenzii (zníženého tlaku krvi pri zmene polohy - pri sadaní si alebo vstávaní) v anamnéze.
Pacienti si majú byť vedomí toho, že sa môže objaviť závrat, čo môže ovplyvniť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Liek obsahuje sójový lecitín.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tvrdá kapsula

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800