rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje tri liečivá (levodopa, karbidopa a entakapón) v jednej filmom obalenej tablete. Trigelan sa používa na liečbu Parkinsonovej choroby.

Parkinsonovu chorobu spôsobujú nízke hladiny látky nazývanej dopamín v mozgu. Levodopa zvyšuje množstvo dopamínu a tak zmierňuje príznaky Parkinsonovej choroby. Karbidopa a entakapón zlepšujú antiparkinsonické účinky levodopy. Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Optimálna denná dávka musí byť stanovená u každého pacienta opatrnou titráciou levodopy. Denná dávka sa musí optimalizovať pokiaľ možno použitím tabliet s jednou z dostupných síl.

V každom čase podania dávky má pacient užiť iba 1 tabletu. Maximálna denná dávka je 10 tabliet.
Liek zvyčajne užívajú pacienti, ktorí sú aktuálne liečení zodpovedajúcimi dávkami levodopy/inhibítora DDK a entakaponu so štandardným uvoľňovaním.

Postup pri prechode pacientov, ktorí užívajú prípravky s obsahom levodopy/inhibítora DDK (karbidopa alebo benserazid) a tablety entakaponu, na uvedený liek a prechod pacientov, ktorí neužívajú entakapon, na uvedený liek, je uvedený v SPC, časť 4.2.

Úprava dávky v priebehu liečby:
Ak sa vyžaduje podanie vyšších dávok levodopy, musí sa zvážiť zvýšenie frekvencie dávok a/alebo použitie alternatívnej sily uvedeného lieku v rámci odporúčaní pre dávku.
Ak sa vyžaduje podanie nižších dávok levodopy, musí sa znížiť celková denná dávka uvedeného lieku buď znížením frekvencie podania predĺžením intervalov medzi dávkami, alebo znížením sily počas podania.

Prerušenie liečby:
Ak je liečba (levodopa/karbidopa/entakapon) prerušená a pacient je prevedený na liečbu s levodopou/inhibítorom DDK bez podania entakaponu, je nevyhnutné upraviť dávkovanie iných antiparkinsoník, predovšetkým levodopy.

Pacienti s poškodenou funkciou pečene:
Liek sa odporúča podávať opatrne pacientom s miernym až stredne ťažkým poškodením funkcie pečene. Je možné, že bude potrebné znížiť dávku. Pri ťažkom poškodení funkcie pečene je liek kontraindikovaný.

Spôsob použitia

Liek sa užíva s jedlom alebo bez jedla. U niektorých pacientov sa nemusí dobre vstrebať, ak sa užije počas alebo krátko po požití potravy bohatej na bielkoviny (ako je mäso, ryby, mliečne výrobky, semená a orechy).
Tablety sa užívajú v celku, vždy iba 1 tableta v rovnakom čase.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nesmie používať, pokiaľ prospech pre matku nepreváži nad možným rizikom pre plod.
Počas liečby ženy nesmú dojčiť.
U detí vo veku menej ako 18 rokov sa použitie neodporúča.
Kontraindikáciami sú závažné poškodenie pečene, feochromocytóm, súčasné podávanie lieku s neselektívnymi inhibítormi monoamínooxidázy (MAO-A a MAO-B) (napr. fenelzín, tranylcypromín) a predošlá anamnéza neuroleptického malígneho syndrómu (NMS) a/alebo netraumatickej rabdomyolýzy.
Liek sa neodporúča na liečbu extrapyramidálnych reakcií vyvolaných liekmi.
Liek môže vyvolať ortostatickú hypotenziu, preto sa musí podávať opatrne pacientom užívajúcich iné lieky, ktoré môžu spôsobiť ortostatickú hypotenziu.
Prípravky s obsahom železa a uvedený liek sa musia užívať s časovým odstupom aspoň 2-3 hodiny (levodopa a entakapon môžu so železom v gastrointestinálnom trakte tvoriť cheláty).
Ak sa vyžaduje celková anestéza, v liečbe uvedeným liekom je možné pokračovať, kým je pacientovi dovolené perorálne prijímať tekutiny a lieky. Ak je potrebné liečbu dočasne zastaviť, liek možno opäť podať v rovnakej dennej dávke ako predtým, akonáhle je možné prijímať lieky perorálne.
Liek môže mať veľký vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje (levodopa, karbidopa a entakapon spoločne môžu spôsobovať závrat a symptomatické poruchy rovnováhy).
Tablety obsahujú laktózu.
Ďaľšie osobitné upozornenia nájdete v SPC (časť 4.4)

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800