rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Indikácie:
UROXAL 5 mg napomáha zvýšiť kapacitu močového mechúra znížením napätia svaloviny močového mechúra. Používa sa u pacientov s neschopnosťou udržať moč, pomočovaním, naliehavým nutkaním a častým močením (hyperaktívny močový mechúr).
U detí starších ako 5 rokov nachádza UROXAL 5 mg uplatnenie v liečbe samovoľného úniku moču (neurogénny močový mechúr) a nočného pomočovania.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí
Zvyčajná dávka: 5 mg 2 - 3x denne, dávku možno zvýšiť maximálne na 5 mg 4x denne, za predpokladu, že nevzniknú vedľajšie účinky alebo budú vyvolané také vedľajšie účinky, ktoré budú dobre tolerované. 

Starší pacienti
Začiatočná dávka: 2,5 mg 2x denne, dávku možno zvýšiť na 5 mg 2x denne, za predpokladu, že nevzniknú vedľajšie účinky alebo budú vyvolané také vedľajšie účinky, ktoré budú dobre tolerované. 

Deti staršie ako 5 rokov:
Neurogénna nestabilita močového mechúra: zvyčajná dávka je 2,5 mg 2x denne. Túto dávku je možné zvýšiť až na 5 mg 2x denne, aby bola zaistená dostatočná klinická odpoveď za predpokladu, že nežiaduce účinky budú dobre tolerované.
Nočné pomočovanie: zvyčajná dávka je 2,5 mg 2x denne. Túto dávku je možné zvýšiť až na 5 mg 2-3x denne, aby bola zaistená dostatočná klinická odpoveď za predpokladu, že nežiaduce účinky budú dobre tolerované. Posledná dávka sa má užiť pred spaním.

Spôsob použitia

Na perorálne použitie. Tablety sa prehĺtajú v celku s dostatočným množstvom tekutín. Užívajú sa počas jedla alebo krátko po jedle.
Tableta sa môže rozdeliť na 2 rovnaké dávky.

Upozornenie:

Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Podávanie deťom mladším ako 5 rokov sa neodporúča.
Liek môže spôsobiť ospalosť alebo rozmazané videnie. Preto je potrebné, aby pacienti boli opatrní počas vedenia vozidiel a obsluhe strojov. 
Liek obsahuje laktózu. 
Nepiť alkohol. 
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800