rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Cena

Cena

Produkty skladom

Produkty skladom
  • Skladom

Forma

Forma
  • Roztok

Výrobca

Výrobca
  • Biofaktory
Kategórie produktov
hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

Canesten

Voľnopredajný liek Canesten sa používa na liečbu kožných infekcií a taktiež infekcií slizníc, ktoré spôsobujú kvasinky, plesne a niektoré baktérie. Canesten môžu používať nielen dospelí, ale aj deti. Od tejto značky je dostupný dermálny krém, vaginálne tablety, vaginálny gél i špeciálny umývací gél na intímnu hygienu.


Účinná látka v Canestene

Prípravky Canesten, konkrétne dermálny krém a vaginálne tablety, obsahujú účinnú látku nazývanú klotrimazol. Jedná sa o antimykotikum, ktoré sa používa na liečbu kožných ochorení zapríčinených kvasinkami, plesňami a baktériami. Po lieku teda môžete siahnuť v prípade, ak vás trápi mykóza alebo iné plesňové ochorenie spôsobené kvasinkou či plesňou.

Kedy zaberie Canesten?

Canesten účinkuje v boji s kožnými infekciami a infekciami slizníc, ktoré zapríčiňujú kvasinky, plesne a baktérie. Konkrétne ochorenia a problémy, pri ktorých Canesten zaberá, sú:

  • plesňové ochorenia dermálne mykózy, ktoré sa zvyčajne vyskytujú medzi prstami na nohách, v kožných záhyboch, na rukách, na trupe a podobne. Poukazuje na ne sčervenanie, svrbenie, prípadne olupovanie kože.
  • erytrazma – zapríčiňuje ju baktéria Corynebacterium minutissimum. Prejavuje sa hnedo-červenými škvrnami, ktoré sa zvyčajne vyskytujú medzi prstami alebo v oblastiach, kde môže ľahko dôjsť k zapareniu.
  • pityriasis versicolor – jedná sa o olupujúce škvrny, ktoré sa najčastejšie vyskytujú na hrudníku alebo na chrbte. Zapríčiňuje ich kvasinkám podobná huba Malassezia furfur.
  • vaginálna mykóza alebo vulvitída – ide o zápal vonkajších pohlavných orgánov u žien. Pridruženými príznakmi sú svrbenie, sčervenanie či pálenie.
  • balanitída, teda mykóza u mužov – prejavuje sa napríklad svrbením alebo sčervenaním v okolí penisu a na penise.

Canesten dermálny krém

Canesten dermálny krém sa používa lokálne na miesto postihnuté plesňovými ochoreniami, kvasinkami, dermatofytmi a baktériami. Aplikuje sa na kožu, kožné záhyby či na vonkajšie genitálie. Je vhodný pre ženy, mužov i deti od 2 rokov.

Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča krém používať dostatočne dlho, pravidelne, a to ešte aj po vymiznutí príznakov, ako je napríklad svrbenie. Dĺžka používania závisí od konkrétneho problému – napríklad pri mykóze kože to môže byť až 4 týždne.

Pred použitím krému je nevyhnutné prečítať si príbalový leták a taktiež dodržiavať odporúčané dávkovanie.

Canesten GYN čípky

Canesten GYN sú vaginálne tablety s aplikátorom na liečbu gynekologických zápalov pošvy, ktoré spôsobujú plesne, hubovité mikroorganizmy a kvasinky – predovšetkým z rodu Candida. Jedná sa o širokospektrálne antimykotikum. Pri príznakoch kandidózy, ako je napríklad svrbenie, pálenie, výtok z pošvy kvôli infekcii či bolestivosť pošvy, je tento liek určite vhodnou voľbou.

K dispozícii je balenie s 1 vaginálnou tabletou na 1-dňovú aplikáciu alebo balenie obsahujúce 6 tabliet určené na 6-dňovú liečbu. Vaginálna tableta pôsobí aj niekoľko dní po aplikácii.

Okrem uvedených balení je z tohto radu dostupný aj produkt Canesten GYN Kombi – jedná sa o kombinovaný spôsob liečby vonkajších i vnútorných príznakov kvasinkovej infekcie. Balenie obsahuje 1 vaginálnu tabletu a 20 g krému.

Pred použitím tohto prípravku je nevyhnutné prečítať si príbalový leták. Tehotné ženy alebo ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, by sa mali pred použitím týchto vaginálnych tabliet poradiť so svojím lekárom. Dojčiace matky by mali počas liečby dojčenie prerušiť. Taktiež sa odporúča nepoužívať Canesten GYN počas menštruácie.

Canesten IntimGel

Kozmetický prípravok Canesten IntimGel je špeciálny gél na umývanie intímnych partií počas gynekologických problémov. Používať ho môžete ako doplnok liečby vaginálnej mykózy. Vďaka obsahu glycerínu má upokojujúci účinok a uľaví od svrbenia pokožky v intímnych partiách až na 12 hodín. Taktiež prináša pocit sviežosti.

Prípravok neobsahuje mydlo, konzervačné látky, parfumy ani farbivá. Je dermatologicky a gynekologicky testovaný, takže naozaj bezpečný na aplikáciu v intímnych partiách.

Na umývanie intímnych partií by ste nemali používať bežné sprchové gély. Ak vás trápi vaginálna mykóza, toto pravidlo platí dvojnásobne. Intímne partie sú veľmi náchylné na akékoľvek látky a používanie sprchového gélu by prejavy mykózy mohli ešte zosilnieť.

Canestest

Canestest je test určený na samodiagnostiku vaginálnych infekcií. Vďaka nemu možno z pohodlia domova jednoducho diagnostikovať bežné vaginálne infekcie. Jeho použitie je veľmi jednoduché a presnosť výsledku je viac ako 90 %. Výsledok sa ukáže už do niekoľkých sekúnd.

Ak máte príznaky, určite sa oplatí do tohto testu investovať. Pomôže vám rozlíšiť medzi bakteriálnou a kvasinkovou infekciou na základe hodnoty vaginálneho pH. To následne vedie k stanoveniu vhodnej liečby, prípadne k výberu vhodného lieku. Vyššie spomenuté lieky Canesten sú vhodné práve na kvasinkové infekcie, no v portfóliu značky sa nachádza aj liek na bakteriálne infekcie.

Canesbalance

Vaginálny gél Canesbalance sa používa na liečbu príznakov bakteriálnej vaginózy. Obsahuje kyselinu mliečnu a prebiotikum glykogén – vďaka týmto zložkám dochádzka k obnove prirodzeného pH v pošve a obnove prirodzenej vaginálnej flóry.

Prípravok taktiež zabraňuje rastu škodlivých baktérií, zmierňuje nezvyčajný zápach a výtok. Výhodou tohto lieku je, že ho možno používať aj počas tehotenstva alebo menštruácie.

Najpredávanejšie v skupine

-5%

CANESTEN krém 20g

6,24 €5,93 €
Na sklade

Liek obsahuje liečivo klotrimazol, čo je antimykotikum a používa sa na liečenie kožných ochorení. Pôsobí proti mnohým ch ...

Zoradenie

Zoradenie

Počet výsledkov

1 nájdený produkt
Filtrovať produkty