rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Cena

Cena

Dostupnosť tovaru

Dostupnosť tovaru
 • Akciové

Produkty skladom

Produkty skladom
 • Skladom
 • Out of Stock

Pre

Pre
 • Deti
 • Ženy
 • Muži
 • Seniori
 • Tehotné ženy

Forma

Forma
 • Tabletka
 • Sprej
 • Pastilka
 • Kvapky
 • Iná forma

Výrobca

Výrobca
 • ACTIVE LIFE
 • ADAMPharm s.r.o. (SVK)
 • ADITIVA SK, s.r.o.
 • ADVANCE nutraceutics s.r.o.
 • Alvogen
Kategórie produktov
hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

CeraVe

Dermokozmetika CeraVe je celosvetovo obľúbená vďaka jej účinkom na posilnenie kožnej bariéry a hydratáciu pokožky. Je vyvinutá v spolupráci s dermatológmi a v jej zložení nenájdete nič, čo by mohlo pokožku iritovať. Naopak, je známa svojím unikátnym obsahom ceramidov, ktoré sú známe ako kľúčové látky potrebné pre zdravú pokožku.

Momentálne CeraVe ponúka kompletný rad prípravkov v starostlivosti o pleť. Sú určené pre každého, koho trápi suchá, popraskaná alebo krehká pokožka. Často po nej ale siahajú aj ľudia s mastnejšou pleťou, ktorí si chcú obnoviť a zlepšiť funkciu kožnej bariéry. Bez ohľadu na váš typ pleti, z jej výnimočných produktov si určite vyberiete aj vy.


CeraVe – kozmetika, ktorá obnovuje kožnú bariéru

Koža je najväčším orgánom nášho tela. Jej najvrchnejšiu vrstvu nazývame pokožka. Má ochrannú funkciu a skladá sa z viacerých ďalších vrstiev. Okrem týchto vrstiev sa na nej nachádza aj tzv. lipidový film, respektíve kožná bariéra, ktorá dokáže zadržiavať vodu a bráni vstupu nečistôt do kože.

Neporušená kožná bariéra je základom krásnej a zdravej pokožky. Produkty CeraVe sa zameriavajú práve na jej obnovu, čím prispievajú k lepšej hydratácii a udržiavaniu pevnosti a pružnosti pokožky. Tento efekt dosahujú vďaka obsahu ceramidov, ktoré sú pre našu pokožku veľmi potrebné.

Čo sú to ceramidy?

Ceramidy sú lipidové molekuly, ktoré sa prirodzene nachádzajú vo vrchnej časti kože. Pomáhajú zlepšiť funkciu kožnej bariéry, ktorá pokožku chráni pred nečistotami, škodlivými látkami a udržiava ju zdravú, čistú a tiež bez vrások. Ceramidy sú teda kľúčovými látkami pre obnovu a hydratáciu pleti.

Kožná bariéra však môže byť oslabená, a to v dôsledku rôznych vplyvov – napríklad používaním nevhodných kozmetických prípravkov, mechanickým čistením pleti a podobne. Poškodením kožnej bariéry pokožka stráca aj potrebné ceramidy. Bez nich je pleť buď suchá a podráždená, alebo naopak mastná a zapálená. Pokožka totiž nie je rovnaká u každého – inak reaguje na vonkajšie vplyvy, a preto sa aj narušená kožná bariéra u každého prejavuje inak.

Ako spoznáte narušenú kožnú bariéru?

Porušená kožná bariéra sa môže prejavovať dvomi spôsobmi:

 • Prvý, častejší prejav, je nezvyčajne suchá, dehydrovaná a extrémne citlivá pokožka. Môžete pri nej pociťovať nezvyčajné ťahanie pleti, štípanie, prílišné napätie, niekedy sa dokonca môže objaviť aj ekzém.
 • Opačným prejavom je obzvlášť mastná pleť s vyrážkami, akné či zápalmi. Narušená kožná bariéra prepúšťa do pokožky nečistoty, ktoré sa v nej môžu usádzať a zapaľovať.

Narušená kožná bariéra môže byť dôsledkom viacerých faktorov. Najčastejšie je to nesprávna, prípadne prehnaná starostlivosť o pleť – napríklad používanie nevhodných prípravkov, preexfoliácia alebo aplikácia príliš veľa aktívnych látok. Môže ju však spôsobiť napríklad aj spálenie na slnku alebo skrytý nepriateľ modernej doby – stres.

Ceramidy v kozmetike CeraVe

Dermokozmetika CeraVe obsahuje kombináciu 3 ceramidov, ktoré sa v pokožke prirodzene vyskytujú – ceramid 1, ceramid 3 a ceramid 6-II. Okrem toho je súčasťou všetkých CeraVe prípravkov aj cholesterol, mastné kyseliny a fytosfingozín. Jednotlivé prípravky potom môžu obsahovať ešte ďalšie zložky, ako napríklad niacínamid, kyselinu hyalurónovú a salicylovú, ureu a podobne. Zložky spolu pôsobia synergicky a udržiavajú optimálny stav kožnej bariéry.

Vo všeobecnosti produkty CeraVe hydratujú pleť, obnovujú kožnú bariéru a navracajú pokožke pekný vzhľad. Sú vyrobené podľa unikátnej patentovanej štruktúry, ktorá zabezpečí, že sa aktívne látky budú uvoľňovať postupne a budú tak pleť hydratovať po celý deň.

Ich výhodou je aj to, že sú vhodné na citlivú pokožku. Neštípu, nedráždia a sú univerzálne aplikovateľné pre široké spektrum ľudí. Pôsobia už po prvom použití, no efekt obnovy kožnej bariéry spozorujete po dlhšom používaní. Pokožka postupne dostáva stratený jas, pevnosť aj pružnosť.

CeraVe krémy

Všetky CeraVe krémy pôsobia hydratačne alebo obnovujúco. Rozdeľujeme ich do 2 kategórií – a to na pleťové krémy a krémy na telo. Ceramidové pleťové krémy CeraVe sú určené skôr na suchšiu alebo citlivejšiu pleť. Sú nekomedogénne, a teda neupchávajú póry. Zo špeciálnych CeraVe pleťových krémov môžeme spomenúť napríklad obľúbený Hydratačný pleťový krém, Obnovujúci očný krém alebo Hydratačný pleťový krém SPF 25.

Krémy ani čistiace prípravky CeraVe neobsahujú žiadne parfumy. Neomámia vás teda žiadnou prenikavou vôňou, čo môže časť žien považovať za veľké mínus. Avšak, parfumácia v kozmetike vo všeobecnosti nie je žiadaná. Parfumy totiž môžu spôsobovať rôzne iritácie, a navyše pokožku vysušujú. Dermokozmetika CeraVe teda naozaj obsahuje len to, čo má – aktívne látky, ktoré pôsobia regeneračne.

Aj telové krémy CeraVe obsahujú spomínaný unikátny komplex ceramidov. Sú skvelé na hydratáciu pokožky počas celého roka. V lete pomáhajú napríklad na slnkom namáhanú pokožku, v zime po nich zase siahajú aj ľudia s mastnejšou kožou, keďže v zime býva pokožka prirodzene suchšia a vypnutejšia. V CeraVe rade na telo nájdete napríklad hydratačné mlieko, obnovujúci krém na ruky, obnovujúci krém na nohy a ďalšie produkty.

Prípravky CeraVe na čistenie pleti

Pleťové čistiace prípravky CeraVe rozlíšite najmä podľa toho, na akú pleť sú určené. Podľa toho potom obsahujú aj ďalšie pridané aktívne látky. Najobľúbenejším prípravkom je hypoalergénna CeraVe Hydratačná čistiaca emulzia s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá je veľmi univerzálna. Pre mastnejšiu pokožku je vhodný napríklad Čistiaci penivý gél. Všetky CeraVe produkty nájdete v tejto kategórii. Nezáleží pritom, aký typ pleti máte. CeraVe produkty môže používať široké spektrum ľudí, a preto veríme, že si z nich určite vyberiete ten pravý produkt pre vás.

Najpredávanejšie v skupine

Zoradenie

Zoradenie

Počet výsledkov

Zobrazených 1 - 20 z 170 výsledkov
Filtrovať produkty

Načítať viac

Stránkovanie Product category