rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Cena

Cena

Dostupnosť tovaru

Dostupnosť tovaru
 • Akciové

Produkty skladom

Produkty skladom
 • Skladom
 • Out of Stock

Pre

Pre
 • Deti
 • Ženy
 • Muži
 • Seniori
 • Diabetici

Forma

Forma
 • Tabletka
 • Gél/Krém/Masť
 • Prášok
 • Roztok
 • Iná forma

Výrobca

Výrobca
 • ACTIMEDIX, s.r.o.
 • Active Life Inv. s.r.o.
 • ADITIVA CZ, s.r.o.
 • Bayer Consumer care AG
 • BENEVIT, s.r.o.
Kategórie produktov
hodnotenia

Hodnotenia
zákazníkov

Zobraziť hodnotenia

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

Opýtať sa lekárnika
lekarnicka
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

Curaprox

Curaprox je dlhé roky pôsobiaca, prémiová švajčiarska značka, ktorá sa špecializuje na starostlivosť o zuby a ústnu dutinu. Zubné kefky v mnohých farebných prevedeniach, ktoré uvedená značka ponúka, sú neprehliadnuteľné. Zubné kefky ale nie sú jediným sortimentom Curaproxu. Značka vyrába aj vysoko kvalitné zubné pasty, produkty na starostlivosť o medzizubné priestory či ústne vody.


Zubné kefky Curaprox

Zubné kefky od značky Curaprox sú u nás veľmi populárne. Sú dostupné vo viacerých typoch, a to konkrétne ako CS 12460 VELVET, CS 5460, CS 1006 a CS Kids. Číslo uvádza počet vlákien, ktoré daná zubná kefka obsahuje. Zubné kefky Curaprox sa vyznačujú perfektnou jemnosťou, no zároveň maximálnou efektívnosťou pri čistení a odstraňovaní zubného povlaku. Všetky kefky sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach či zaujímavých limitovaných edíciách.

Curaprox CS 12460 VELVET je najnovší model ponúkanej zubnej kefky. Je mimoriadne jemná a účinná. Ako už napovedá názov, mechanická kefka obsahuje 12 460 vlákien Curen®, ktoré sú tenké ako ľudský vlas. Curaprox uvádza, že táto kefka pôsobí na zuby ako zamat. Výhodou je aj osemhranná rukoväť, vďaka ktorej sa kefka pri čistení zubov drží v správnom 45-stupňovom uhle.

Zubné kefky Curaprox CS 5460 sú zrejme najznámejšie a najobľúbenejšie. V tomto prípade je 5460 úžasne jemných, tenkých a šetrných vlákien usporiadaných nahusto. Kefka ponúka optimálne čistenie a perfektnú starostlivosť nielen o zuby, ale aj o ďasná. Aj táto kefka má osemhrannú rukoväť.

Curaprox CS 1006 je jednozväzková kefka, ktorá je určená na čistenie ťažšie dostupných miest a čistenie zubov so strojčekom. Túto kefku je možné použiť aj bez vody a zubnej pasty.

Zubná kefka CS Kids je určená pre deti vo veku 4 – 12 rokov. Obsahuje 5500 patentovaných jemných vlákien Curen® a jej veľkosť je ideálna pre detské ústa. Čistenie detských zúbkov pomocou tejto kefky je dôkladné a zároveň jemné. Je vhodná aj pre citlivé zuby a ďasná.

Sonické kefky Curaprox

Okrem klasických mechanických zubných kefiek si od Curaprox môžete zaobstarať aj sonické kefky. K dispozícii je opäť viacero typov, napríklad hydrosonická kefka s názvom HYDROSONIC EASY s dvoma hlavičkami, ktoré opäť obsahujú jemné vlákna Curen®.

Ďalším typov je sonická kefka HYDROSONIC PRO, ktorá poskytuje profesionálne čistenie zubov. Je vhodná aj pre zuby so strojčekom, implantáty či citlivé ďasná. K dispozícii je na nej 7 odlišných režimov čistenia a 3 čistiace hlavičky. HYDROSONIC BLACK IS WHITE je zase výnimočná v tom, že vlákna obsahujú aktívne uhlie. To znamená, že pri jej používaní dochádza nielen k perfektnému čisteniu zubov, ale aj k šetrnému a inovatívnemu bieleniu bez poškodenia zubnej skloviny.

Produkty pre medzizubné priestory Curaprox

Čistenie medzizubných priestorov je pre zdravie zubov a ústnej dutiny nevyhnutné. Od značky Curaprox si na tento účel môžete zaobstarať tieto produkty:

 • medzizubné kefky – sú dostupné vo viacerých veľkostiach, preto sú určené pre každého. Čistenie pomocou týchto kefiek je šetrné a zároveň účinné.
 • zubnú niť – ak sú medzery medzi vašimi zubami príliš tesné, tento produkt s elastickým mikrovláknom je ideálnou voľbou. K dispozícii je aj zubná niť určená pre strojčeky, mostíky, implantáty či korunky.
Zubné pasty Curaprox

Curaprox ponúka aj kvalitné zubné pasty viacerých radov. Konkrétne sa jedná o:

 • [BE YOU.] – 100 % prírodné pasty v šiestich lahodných príchutiach a lákavých farebných prevedeniach. Poskytujú dlhotrvajúcu sviežosť a prírodné bielenie.
 • BLACK IS WHITE – pasta z tohto radu obsahuje aktívne uhlie a je určená na šetrné a zároveň účinné bielenie zubov. Neobsahuje žiadne chemické látky ani abrazívne zložky.
 • ENZYCAL – tieto zubné pasty obsahujú enzýmy, ktoré sa prirodzene nachádzajú v našich slinách a okrem iného bojujú proti baktériám. Zloženie týchto pást obsahuje len látky, ktoré sú telu prirodzené.
 • CURAPROX KIDS – pasty určené pre deti v rôznych ovocných príchutiach bez parabénov či umelých farbív, ktoré chránia zubnú sklovinu. Z tohto radu sú dostupné pasty s rôznym obsahom fluoridu.

Okrem spomenutých produktov ponúka Curaprox aj ďalšie produkty určené na skvelú starostlivosť o zuby a ústnu dutinu. Patria sem napríklad produkty z rady PERIO PLUS+, kam patria prírodné ústne vody, zubný gél a zubná pasta s obsahom chlórhexidínu a Citroxu®. Tieto produkty sú antibakteriálne, neobsahujú alkohol a ich použitie sa odporúča napríklad pri zápaloch ďasien alebo po chirurgických zákrokoch v rámci ústnej dutiny.

Curaprox ďalej ponúka napríklad škrabku na jazyk, ktorá je určená na odstránenie baktérií a povlaku z povrchu jazyka. Starostlivosť o zubnú náhradu alebo strojček BDC zabezpečí denný gél alebo týždenný roztok s obsahom kyseliny citrónovej, morskej soli a eukalyptovým olejom. Vďaka týmto produktom sú zubné náhrady chránené a vyzerajú ako nové dlhú dobu.

Produkty pre deti Curaprox

Okrem zubných pást a zubných kefiek pre staršie deti sú dostupné aj ďalšie produkty, a to:

 • cumlík – je navrhnutý tak, aby sa prirodzene podieľal na správnom vývine podnebia a čeľuste dieťatka.
 • hryzadlo – je ideálne na zmierňovanie nepríjemných pocitov pri prerezávaní zúbkov, zároveň rozvíja motorické a senzorické schopnosti.
 • CURAPROX Baby – jedná sa o prvú detskú zubnú kefku. Je určená pre deti vo veku 0 – 4 rokov. Samozrejmosťou sú extra jemné a šetrné vlákna. Hlavičku kefky obaľuje jemná gumená vrstva, ktorá chráni ďasná a ústnu sliznicu.
Čo by mala zahŕňať starostlivosť o zuby a ústa?

Správna starostlivosť o zuby a ústa by mala pozostávať z kvalitnej zubnej kefky, pasty, medzizubnej kefky alebo dentálnej nite, ústnej vody a škrabky na jazyk. Nesmierne dôležitá je aj správna technika čistenia zubov. Zubná kefka by sa mala meniť každé 3 mesiace, po prekonaní choroby je nutné zubnú kefku vymeniť ihneď.

Na zdravie zubov má, samozrejme, vplyv aj strava a dostatok potrebných vitamínov a minerálov. Jedálniček preto obohaťte o viac čerstvej zeleniny a čerstvého ovocia. Čo sa týka tekutín, ideálne je predovšetkým pitie čistej vody. Pravidelná preventívna prehliadka u zubára a dentálna hygiena by mali byť samozrejmosťou.

Čo môže spôsobiť zlá starostlivosť o zuby?

Zanedbávanie alebo nesprávna starostlivosť o zuby sa môže podpísať na:

 • vzniku zubného kazu, z ktorého sa môže vyvinúť aj zápal zubnej drene – ide o nebezpečný stav, pretože zápal sa prostredníctvom krvi môže rozvinúť do celého tela a spôsobiť vážne zdravotné problémy.
 • zápal ďasien, ktorý sa prejavuje krvácaním ďasien alebo opuchom a môže sa rozvinúť do parodontitídy.

Najpredávanejšie v skupine

Zoradenie

Zoradenie

Počet výsledkov

Zobrazených 1 - 20 z 209 výsledkov
Filtrovať produkty

Načítať viac

Stránkovanie Product category