rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Antigénový test ROCHE SARS-CoV-2 Nasal 5ks

Antigénový test ROCHE SARS-CoV-2 Nasal 5ks

Nazálny samodiagnostický antigénový test na detekciu vírusu SARS-CoV-2. Rýchle a jednoduché použitie s výsledkom od 15 do 30 minút.

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 28,90 €
 • Som spokojná s rýchlym doručením, dobrá komunikácia s obchodom.
  Doporučujem
 • Doručenie do 12 hodín od objednania v noci.uzasne.
 • lieky ktoré iné lekárne nemajú
 • skvelá rýchlosť doručenia, super ceny
 • super
 • Hneď na druhý deň som ich mala
 • Rýchlosť doručenia
  Veľký výber produktov
 • Nakoľko som spokojný, odporúčam všetkým aby využívali v max. miere Vaše služby.
 • Tovar prisiel rychlo,do alza boxu,vsetko sedelo,vyhodna cena
 • Spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Infekčné ochorenie Covid-19 spôsobené koronavírusom SARS-CoV-2 je súčasťou našich životov už od roku 2019. Ide o ochorenie, ktoré postihuje najmä dýchací systém a prenáša sa kvapôčkovou infekciou. Indikovať ochorenie u pacienta bolo spočiatku možné len za pomoci PCR testov vykonávaných lekármi, ktoré síce disponujú veľkou presnosťou, no na ich výsledok je potrebné čakať 24 až 48 hodín.

Antigénové testy sú v súčasnosti veľmi vyhľadávaným spôsobom, ako detegovať ochorenie Covid-19, pričom výsledok poznáte už o 15 až 30 minút. Dať sa otestovať antigénovým testom môžete na špecializovaných odberných miestach, môžete si však zakúpiť tiež antigénové samotesty určené na domáce použitie. Antigénové testy ROCHE SARS-CoV-2 vám ponúkajú rýchly a jednoduchý spôsob, ako v pohodlí domova otestovať seba či svojich blízkych.

antigénové testy covid-19

Nazálny rýchlotest ROCHE SARS-CoV-2 – poznajte výsledok do 15 minút

Antigénový test ROCHE SARS-CoV-2 Nasal je rýchly a bezpečný test určený na detekciu špecifického antigénu vírusu SARS-CoV-2 prítomného vo výtere z nosa. Jeho použitie je naozaj jednoduché, nakoľko nie je potrebný výter z nosohltana, ale len z nosa. Je teda pohodlnejší a ľahší na odber vzorky, čo poteší nie len rodičov malých detí, ale i tých, ktorí majú citlivejší nos.

postupné uvoľňovanie - ikona

Rýchly výsledok

Výsledok testu zistíte v rozpätí 15 až 30 minút, vďaka čomu je možná takmer okamžitá identifikácia pozitívnych prípadov ochorenia Covid-19.

výhody produktov - ikona

Jednoduché použitie

Ako odberová vzorka postačí výter z nosa, nie je potrebné odoberať vzorku až z nosohltana. Použitie testu ROCHE je teda menej invazívne, pohodlnejšie a ľahšie.

výhody produktu - ikona

Vysoká presnosť

Antigénové testy ROCHE majú vysokú presnosť vďaka citlivosti na antigén vírusu. Dokážu odhaliť prítomnosť vírusu aj bez prítomnosti príznakov, vďaka čomu pomáhajú rýchlejšie identifikovať aktívne prípady infekcie.

Antigénové testy na Covid: V čom sa líšia od PCR testov?

Momentálne je dostupných niekoľko druhov testov na prítomnosť ochorenia Covid-19, ktoré je možné rozdeliť do dvoch skupín:

 • Diagnostické testy – ako už naznačuje názov, tento typ testov je určený na zisťovanie prítomnosti vírusu v organizme a identifikáciu prebiehajúcej infekcie. Pri testoch na Covid-19 sa na detekciu prítomnosti vírusu využíva výter z nosohltanu, hltanu a v prípade rýchlotestov ROCHE aj výter z nosa.
 • Sérologické testy – tieto testy sú určené na zisťovanie prítomnosti protilátok – čiže odhaľujú, či bol organizmus v minulosti nakazený vírusom. Sérologické testy zisťujú prítomnosť protilátok v krvi – čiže reakciu imunitného systému, ktorá nastáva až niekoľko týždňov po prejavoch ochorenia.

Aj antigénové, aj RT-PCR testy patria k diagnostickým testom – sú teda určené na detegovanie prítomnosti infekcie ochorením Covid-19. Aký je medzi nimi rozdiel?

RT-PCR testy

Tieto testy patria k molekulárnym testom, ktoré zisťujú prítomnosť genetického materiálu vírusu alebo vírusovej nukleovej kyseliny (DNA alebo RNA). Patria k najspoľahlivejším spôsobom ako detegovať infekciu koronavírusom SARS-Cov-2, nakoľko ho dokáže rozpoznať aj v prípade, že sa vo vzorke nachádza len veľmi málo genetickej informácie vírusu. Jedinou nevýhodou tohto typu testov je, že si vyžadujú laboratórne spracovanie – odborný personál a špeciálne vybavenie. Od doby odobratia vzorky po získanie výsledkov teda môže ubehnúť niekoľko hodín, ale aj 1 až 2 dni.  

anitgénové testy na covid-19

Antigénové testy

Antigénové testy fungujú na tom princípe, že každý proteín v ľudskom tele, ktorý nenesie kódy génov vlastného organizmu, je veľmi pravdepodobne patogén. Patogény sú biologické faktory, ktoré môžu spôsobovať vznik ochorenia – čiže vírusy, baktérie a iné choroboplodné zárodky. Keď váš imunitný systém odhalí prítomnosť cudzieho proteínu v tele, spustí sa reakcia. Biele krvinky začnú vytvárať protilátky, ktorých úlohou je tento proteín nájsť a zničiť. Cudzí proteín, ktorý spôsobil reakciu vašej imunity, sa teda nazýva antigén (spojenie slov antibody – protilátka a gen – zo slova generovať), pretože vo vašom tele spôsobuje generovanie protilátok.

Tak, ako pri RT-PCR testoch, aj pri antigénoch sa využívajú výtery zo slizníc hltanu a nosohltanu. Odobraná vzorka sa následne vloží do tekutiny, ktorá sa nanesie na povrch sklíčka obsahujúceho protilátky. Pokiaľ sa vo vašej vzorke nachádzajú proteíny vírusu SARS-CoV-2, protilátky na sklíčku sa na ne prichytia a ďalší typ protilátok ich farebne odlíši. Čím viac vírusu vzorka obsahuje, tým viditeľnejšia je stopa na antigénovom teste. Ide o rýchly a jednoduchý spôsob, ktorý nevyžaduje lekárske skúsenosti. Celý test trvá 15 až 30 minút.

Antigénové testy slúžia primárne na diagnostikovanie prebiehajúceho ochorenia COVID-19, pokiaľ vám teda antigénový test ukáže pozitívny výsledok, je potrebné kontaktovať lekára.

Pokiaľ vám výsledok testu vyjde negatívny, znamená to, že:

 • nie ste v danú chvíľu nakazený vírusom, 
 • ochorenie je v príliš rannom štádiu,
 • ochorenie už prebehlo a je neskoro na detegovanie antigénovým testom.2

Kedy je antigénový test najpresnejší?

Vzhľadom na to, že antigénové testy reagujú na prítomnosť bielkoviny vírusu, najpresnejšie výsledky ukazujú práve v tom čase, kedy máte v tele najväčšie množstvo vírusu – čiže zhruba 3 – 5 dní od nástupu prejavov ochorenia.3

Návod na vykonanie antigénového samotestu ROCHE SARS-CoV-2

Pred začatím samotného testu je veľmi dôležité, aby ste si pozorne prečítali príbalový letáčik a postupovali vždy presne podľa návodu. Pred testom vždy skontrolujte, či balenie obsahuje všetko, čo podľa návodu budete potrebovať, poriadne si umyte ruky teplou vodou a mydlom, prípadne použite prostriedok na dezinfekciu.

 1. Mierne zakloňte hlavu a zaveďte tyčinku tampónovou špičkou do nosovej dierky do hĺbky cca 2 cm. Tampónovú tyčinku 4-krát otočte (celkovo cca 15 sekúnd) proti stene nosa. Odber zopakujte tou istou tampónovou tyčinkou v druhej nosovej dierke.
 2. Tampónovú tyčinku vložte do skúmavky s extrakčným tlmivým roztokom. Skúmavku stlačte a otočte tampónovou tyčinkou viac ako 10x. Počas vyberania tyčinky naďalej stláčajte skúmavku tak, aby sa z tampónu vytlačila všetka tekutina. Na skúmavku následne pevne pritlačte špicatý uzáver.
 3. Položte testovacie zariadenie na rovnú plochu a na označené pole kvapnite 4 kvapky vzorky.
 4. Výsledok testu odčítajte po 15 – 30 minútach. Pozor! Ak sa výsledok testu odčíta po viac ako 30 minútach, môže byť nesprávny.

Nezabudnite skontrolovať dátum exspirácie testu uvedený na zadnej strane obalu – test, ktorý je po dátume exspirácie, nepoužívajte. Po otvorení vrecka sa uistite, že je testovacie zariadenie nepoškodené a indikátor stavu vysušovadla je žltý, čo znamená, že je vhodný na použitie. Tampónovú tyčinku držte vždy palcom a ukazovákom tak, aby ste sa dotýkali len rúčky, nie tampónovej špičky.

Ako správne odčítať a interpretovať výsledok antigénového testu?

Pozitívny výsledok

Pokiaľ sa na testovacom sklíčku objaví testovacia čiarka T spolu s kontrolnou čiarkou C, výsledok je pozitívny. To znamená, že u vás prebieha aktívna infekcia vírusom SARS-CoV-2.

Negatívny výsledok

V prípade, že u vás infekcia neprebieha, resp. je nepravdepodobná infekcia vírusom SARS-CoV-2, objaví sa len kontrolná čiarka C a testovacia čiarka T nie je viditeľná.

Neplatný výsledok testu

Pokiaľ na testovacom sklíčku nie je viditeľná kontrolná čiarka C, test je neplatný. V takomto prípade je potrebné vykonať nový test.

Pozor! Kontrolná čiarka C musí byť viditeľná vždy, bez ohľadu na to, či je výsledok vášho testu pozitívny alebo negatívny. Pokiaľ sa čiarka C neobjaví, test nie je platný.

Čo robiť, ak máte pozitívny výsledok testu?

V prípade pozitívneho testu na Covid-19 je potrebné kontaktovať vášho všeobecného lekára alebo Úrad verejného zdravotníctva, ktorí vám odporučia ďalší postup. Dodržujte miestne nariadenia o karanténe a v prípade zhoršenia zdravotného stavu kontaktujte lekára, prípadne zdravotnú službu.  

Zdroje:

 1. Nazálny rýchlotest SARS-CoV-2 Antigen Self Test Nasal. F. Hoffmann-La Roche Ltd. (stránka výrobcu) © 2022. [online] [cit. Dňa 29.7.2022] Dostupné z: https://dianews.roche.com/samotestovanie#Sec2
 2. GENDEROVÁ M. Veľký prehľad o testovaní na COVID-19: Druhy testov, ich výhody a kedy ich použiť. 21. 07. 2020. [online] [cit. Dňa 26.7.2022] Dostupné z: https://lekar.sk/clanok/testovanie-na-covid-19-druhy-testov-ich-vyhody-a-nevyhody-a-kedy-ich-pouzit-kde-sa-otestovat-na-slovensku
 3. TESTY NA COVID-19: OTÁZKY A ODPOVEDE. ŠÚKL. [online] [cit. Dňa 26.7.2022] Dostupné z: https://www.sukl.sk/sk/zdravotnicke-pomocky/cko-faq/testy-na-covid-19-otazky-a-odpovede?page_id=5455
Hmotnosť 0.05 kg
Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Výrobca

Forma

Iná forma

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Antigénový test ROCHE SARS-CoV-2 Nasal 5ks”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať