rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo metoprolol, ktoré patrí do skupiny látok nazývaných selektívne beta-blokátory (blokuje iba určité väzbové miesta). Znižuje účinok stresových hormónov na β1-receptory umiestnené v srdci a krvných cievach, ako aj v iných orgánoch napr. v obličkách a v mozgu.
Liek sa používa:

 • na liečbu vysokého krvného tlaku a na zníženie rizika vzniku komplikácií, ktoré môžu vzniknúť následkom vysokého tlaku, ako napr. mozgová porážka, infarkt myokardu, predčasná smrť
 • na dlhodobú liečbu po infarkte myokardu a na predchádzanie ďalších infarktov
 • na liečbu bolesti pri srdci pod hrudnou kosťou vyvolanej stresom alebo námahou u pacientov s ochorením koronárnych ciev srdca (angína pektoris)
 • na liečbu srdcového zlyhávania (symptomatické chronické zlyhávanie srdca mierneho až ťažkého stupňa) - ako prídavok ku klasickej liečbe srdcového zlyhávania s cieľom predĺžiť prežívanie, redukovať čas hospitalizácie, zlepšiť funkciu ľavej komory, zlepšiť stupeň zlyhávania a zlepšiť kvalitu života
 • na liečbu porúch srdcového rytmu, predovšetkým zrýchlenej činnosti srdca u pacientov s ochorením srdca (poruchy srdcového rytmu vrátane supraventrikulárnej tachykardie)
 • na liečbu príznakov rýchleho alebo nepravidelného srdcového rytmu u pacientov, ktorí nemajú ochorenie srdca (funkčné poruchy srdcovej činnosti s palpitáciami)
 • na predchádzanie záchvatov migrény (profylaxia migrény)
 • u detí a dospievajúcich vo veku 6-18 rokov: na liečbu vysokého krvného tlaku (hypertenzie)

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Hypertenzia:

Pacienti s miernou a stredne závažnou hypertenziou: odporúčaná dávka je 50 mg 1x denne. Dávka sa môže zvýšiť na 100 - 200 mg 1x denne, alebo podať v kombinácii s inými antihypertenzívami.

Angína pektoris:

Odporúčané dávkovanie je 100 - 200 mg 1x denne. Liečbu je možné kombinovať s inými liekmi proti angíne pektoris.

Chronické zlyhávanie srdca:

Pacientom, ktorí sú stabilizovaní klasickou liečbou sa dávka stanoví individuálne. Odporúčaná počiatočná dávka počas prvých 2 týždňov liečby je 25 mg 1x denne (vhodné je voliť nižšie dávkované formy). Pacientom zaradeným podľa NYHA do funkčnej skupiny III až IV sa odporúča podávať počas 1. týždňa liečby 12,5 mg (vhodné je voliť nižšie dávkované formy). Počas ďalšej terapie sa odporúča dávku zdvojnásobovať každý druhý týždeň až do maximálnej cieľovej dávky 200 mg 1x denne (alebo po najvyššiu tolerovanú dávku). Z hľadiska dlhodobej terapie, cieľom má byť podávanie 200 mg metoprololu (resp. najvyššia tolerovaná dávka) 1x denne. Pri každej hladine dávkovania má byť pacient starostlivo sledovaný, pokiaľ ide o tolerabilitu. V prípade, že dôjde k hypotenzii, dávky súbežne podávaných liekov sa môžu znížiť.

Srdcové arytmie

Odporúčané dávkovanie je 100 - 200 mg 1x denne.

Udržiavacia liečba u pacientov po infarkte myokardu

Dlhotrvajúca perorálna liečba metoprololom v 1 dennej dávke 200 mg znižuje riziko úmrtia (vrátane náhleho úmrtia) a opakovaného infarktu myokardu (aj u pacientov s diabetom mellitus).

Funkčné ochorenia srdca s palpitáciami:

Odporúčané dávkovanie je 100 mg 1x denne. Dávku je možné zvýšiť na 200 mg 1x denne.

Prevencia migrény

Odporúčané dávkovanie je 100 - 200 mg 1x denne.
Pacienti s poruchou funkcie pečene:
Ak sú prítomné známky závažnej pečeňovej dysfunkcie (napr. pacienti po portokaválnych anastomózach), je potrebné zvážiť zníženie dávkovania.

Pacienti s poruchou funkciou pečene

Ak sú prítomné známky závažnej pečeňovej dysfunkcie (napr. pacienti po portokaválnych anastomózach), je potrebné zvážiť zníženie dávkovania.

Deti od 6 rokov:
Odporúčaná začiatočná dávka u pacientov s hypertenziou je 0,5 mg/kg 1x denne. Finálna dávka podávaná v miligramoch má byť čo najbližšia k vypočítanej dávke v mg/kg. Pacientom, ktorí nereagujú na dávku 0,5 mg/kg, sa môže dávka zvýšiť na 1,0 mg/kg, maximálne však na 50 mg. Pacientom, ktorí nereagujú na dávku 1,0 mg/kg, sa môže dávka zvýšiť až na maximálnu dennú dávku 2,0 mg/kg.

Liečba sa nemá ukončiť náhle, ale postupne v priebehu minimálne 2 týždňov. Dávka sa redukuje vždy na polovicu až po posledný krok, keď sa dávka zníži na 12,5 mg. Konečná dávka sa má pred úplným vysadením podávať počas minimálne 4 dní.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v jednorazovej dennej dávke, v pravidelných časových odstupoch, nezávisle od jedla a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky. Celé alebo prepolené tablety sa nesmú žuvať ani hrýzť.

Upozornenie:

Liek sa nemá podávať počas tehotenstva a dojčenia, ak terapeutický prínos nepreváži možné riziko.
Použitie lieku sa neodporúča u detí mladších ako 6 rokov.
Vzhľadom na občasný výskyt závratov alebo únavy je potrebné, aby pacient poznal svoju reakciu na liek ešte pred tým, ako začne vykonávať činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tableta s riadeným uvoľňovaním

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Betaloc ZOK 100 mg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800