rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Bionect krém na rany 30g

Bionect krém na rany 30g

BIONECT krém je prípravok pre lokálne použitie tvorený kyselinou hyalurónovou ako hlavnou zložkou. Krém sa indikuje na ošetrenie kožných podráždení...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
 • Rýchla dodávka, vynikajúca cena
 • Rýchle doručenie
 • Veľmi rýchle vybavenie objednávky
 • Spoľahlivý obchod
 • Ok
 • Cena
  Vždy rýchle dodanie
 • Nir je
 • rýchlo vybavená objednávka
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Bionect krém na rany vo fáze re-epitelizácie 30g

Poznáte to. Krájate zeleninu na prípravu večere a porezali ste sa. Alebo sa vaše dieťa zgúľalo z kolobežky a jeho plač sa rozlieha v celej ulici. Nehody sa stývajú, bez ohľadu na to, ako veľmi ste opatrní. Ak ste v úlohe ošetrovateľa a stav nie je veľmi vážny, upokojte raneného a ranku vyčistite. V hojení pomôže Bionect krém.

Aké rany by ste nemali nikdy liečiť sami?

Svojpomocne nikdy neošetrujte rany, ktoré intenzívne krvácajú, sú veľké, znečistené pevne uviaznutými časticami alebo predmetmi (napríklad nožom), hnisajú, nachádzajú sa v blízkosti oka alebo hrdla, boli spôsobené niečím špinavým, hrdzavým alebo uhryznutím zvieraťom.

Ak je rana menšia, no nezastavíte krvácanie ani po 10 minútach pevného a rovnomerného tlaku, nečakajte a privolajte pomoc. Pokiaľ rana nekrváca, ale je veľká, mala by sa zašiť. Vo všeobecnosti platí, že väčšia rana, ktorá vyžaduje stehy, by sa mala odborne ošetriť ideálne do 6 hodín od zranenia.

Je treba ranku zalepiť alebo obviazať?

Možno aj vám rodičia alebo učitelia hovorili, že škrabance sa najlepšie zahoja na suchu a čerstvom vzduchu. To ale nemusí byť až taká dobrá rada. Niektoré rany sa môžu trením o oblečenie rýchlo znečistiť, infikovať a zapáliť. Alebo sa na ne oblečenie priamo prilepí a pri vyzliekaní zažijete ďalšie nepríjemné prekvapenie. Prípadne vám po odpadnutí chrasty ostane trvalý následok - jazva.

Bolesti a iným trápeniam však možno predísť. Oveľa lepšie spravíte, ak budete udržiavať postihnutú oblasť v čistote, pokryjete ju tenkou vrstvou hojivého krému Bionect a prekrytím sterilnou náplasťou alebo obväzom urýchlite hojenie na maximum.

Na malé poranenia, odreniny alebo popáleniny jedine Bionect
Sortiment produktov na rany Bionect

Na aké rany sa hodí krém Bionect a aké sú jeho výhody?

 • Krém z rodiny prípravkov Bionect je určený na hojenie bežných akútnych poranení.
 • Rovnako je použiteľný na liečbu chronických rán vo fáze re-epitelizácie.
 • Po aplikácii v tenkej vrstve na povrch dokáže:
  • urýchliť hojenie odrenín, škrabancov i menších rezných rán
  • upokojiť a hydratovať pokožku po spálení na slnku
  • urýchliť hojenie a hydratovať popálenú alebo obarenú pokožku (popáleniny I. a II. stupňa)
  • redukovať vznik jaziev po operačných zákrokoch
  • pomôcť zahojiť pokožku po kozmetických zákrokoch (laser, dermabrázia, a pod.)
  • podporovať hojenie a znižovať bolestivosť vredov a preležanín.

Čo je účinnou zložkou krému Bionect?

Hlavnou zložkou krému Bionect Plus kyselina hyalurónová. Medzi najdôležitejšie vlastnosti kyseliny hyalurónovej patrí viazanie veľkého množstva molekúl vody, čím zabezpečuje hydratáciu pokožky i spojivového tkaniva. 

Pretože dokáže udržiavať prostredie rany vlhké, vlhkosťou podporuje migráciu buniek vo fáze epitelizácie, kedy bunky migrujú po povrchu rany. Práve v tej rozhodujúcej fáze, kedy sa rana hojí v celej svojej šírke, dĺžke i hĺbke. Dôkazy tohto tvrdenia sa ukázali v nedávnej štúdii so 168 pacientmi, kde bola pozorovaná výrazne lepšia rýchlosť hojenia vredov u pacientov liečených kyselinou hyalurónovou v porovnaní s kontrolnou skupinou.*

Kyselina hyalurónová má tiež potenciál znižovať bolestivosť** a predchádzať tvorbe jaziev.*** Preto sa Bionect krém odporúča aj po estetických zákrokoch a niektorých kozmetických procedúrach.

Správne na použitie krému Bionect

K dosiahnutí účinku stačí na nečistôt zbavenú a dezinfekciou vyčistenú plochu aplikovať tenkú vrstvu krému dvakrát denne. Alebo aj viackrát. Podľa potreby.

čistenie pleti - ikona

Pred aplikáciou prípravku ranu očistite

krém zloženie - ikona

Aplikujte Bionect krém na celú plochu rany

Prekryte ranu sterilnou gázou alebo náplasťou

A/alebo môžete tiež použiť sterilný obväz

Na zakrytie ošetrenej rany (kvôli pobytu v prostredí so zvýšenou prašnosťou či zníženia oteru oblečením) treba vždy v záujme bezpečnosti a predchádzaniu rizikám infekcie voliť sterilný obväz.
V prípade zhoršenia stavu (opuch, pálenie, vysoká citlivosť, horúčka, zimnica) odporúčame neodkladne kontaktovať lekára.
Bionect krém je zdravotnícka pomôcka. Pred upotrebením si prečítajte informácie na obale produktu a pri jeho skladovaní aj aplikácii sa vždy riaďte odporúčaniami výrobcu.

Spoznajte všetkých členov rodiny prípravkov Bionect

Bionect krém na akútne a chronické rany 30g
Bionect krém

Krém na akútne a chronické rany

Bionect Control Spray sprej na ošetrenie rán 50ml
Bionect Control Spray sprej

Sprej na neinfikované povrchové lézie


*J. Mikosinski, A. Di Landro, K. Łuczak-Szymerska, E. Soriano, C. Caverzasio, D. Binelli, B. Falissard, O. Dereure - Efficacy and Safety of a Hyaluronic Acid-Containing Gauze Pad in the Treatment of Chronic Venous or Mixed-Origin Leg Ulcers: A Prospective, Multicenter, Randomized Controlled Trial. Wounds. 2021 Jun;33(6):147-157. Epub 2021 Apr 7. PMID: 33872196.
**S. Yıldırım a kolektív - Effect of topically applied hyaluronic acid on pain and palatal epithelial wound healing: An examiner-masked, randomized, controlled clinical trial. J Periodontol. 01/2018 Jan; 89(1):36-45.
***S. J. Alsaedy a kolektív - The Efficacy of Topical Hyaluronic Acid Serum in Acne Scar Patients Treated with Fractional CO2 Laser. American Journal of Dermatology and Venereology 2017, 6(2): 17-24.

Hmotnosť 0.043 kg
Forma

Gél/Krém/Masť

Výrobca

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Bionect krém na rany 30g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať