rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Rýchle doručenie tovaru
 • Rýchle dodanie
 • Jednoduchá a prehľadná aplikácia, rýchle vybavenie, aktualizované info.
 • cena
 • Cena
  Rýchlosť dodania
  Výber tovaru
 • rýchlosť dodania
  komunikácia
  kvalitné zabalenie
  široký výber dodacích miest
 • Objednávka bola promtne vybavená
  Obratom doručená
  Spoľahlivosť
 • Všetko OK.
 • rýchlo, kvalitne , spoľahlivo
 • Rýchle dodanie tovaru
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal konzerva pre psy (Salmon with Pea)

Hoci si niektorí ľudia môžu myslieť, že psy so svojim „azbestovým žalúdkom" strávia všetky druhy maškŕt, zvyšky zo stola i suroviny, ktoré ostali po varení, je to v skutočnosti veľký omyl. I pôvodne dobrý úmysel psíkovi dopriať môže rýchlo a ľahko viesť k vážnym tráviacim problémom, ak nie priamo k otrave. Diétne omyly majiteľov potom naprávajú granule pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal.

Veterinárne diéty Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal

Diagnózy, pri ktorých vedia veterinárne diéty Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal pomôcť

Z času na čas sa stane, že nejaká dobrota miláčikovi „nesadne" a netreba hneď vyvolávať paniku. V niektorých prípadoch však nevyhľadanie odbornej pomoci len zbytočne predĺži bolestivé utrpenie psíka a zvýši závažnosť symptómov.

Príklady lekárskej starostlivosti zahŕňajú nielen rôzne lieky, ale tiež roztoky na rehydratáciu ťažko skúšaného organizmu a špeciálnu stravu vhodnú pre citlivé žalúdky i podráždené črevá. Veterinárne diéty sa uplatňujú najmä ako podpora pri liečbe:

 1. Bežných gastrointestinálnych ochorení (hnačka, vracanie) - na upokojenie tráviaceho ústrojenstva
 2. Zvýšenej plynatosti
 3. Zápalu pankreasu
 4. Exokrinnej pankreatickej nedostatočnosti (EPI)
 5. Iných porúch trávenia

Ako sa problémy spojené s trávením prejavujú a čo býva ich príčinou?

Hnačka a zvracanie sú známe obranné reflexy tela. Hnačku môže spôsobiť infekcia, stres, zmena krmiva, konzumácia zvyškov i občerstvenie bohaté na nesprávne, ťažko stráviteľné zložky. Zvracanie býva zapríčinené konzumáciou niečoho, čo dráždi alebo zraňuje sliznicu žalúdka. Často je to pokazené jedlo, infekcie, parazity, jedy alebo ide o prejav zapálenej sliznice.

Nadmernú plynatosť okrem zápachu sprevádza tiež škvŕkanie v žalúdku a grganie. Dôvod k pobaveniu to veru nie je. Plynatosť nepovedá, že v tráviacich orgánoch vášho psa sa hromadí plyn z potravy, ktorú nedokáže stráviť.

Kedy nasadiť diétu od Brit Veterinary Diet

Zápal pankreasu má doteraz nie úplne jasný pôvod. V podozrení sú najmä infekcie prenášané parazitmi (napr. Babesia canis alebo Leishmania), poranenia, jedlá s vysokým obsahom tuku a hodovanie so zvyškami ľudskej stravy zo stolov. Ak sa zápal pankreasu nelieči, štruktúry, ktoré produkujú pankreatické enzýmy (potrebné na trávenie hlavných zložiek potravy) sa môžu narušiť a vzniká takzvaná exokrinná pankreatická nedostatočnosť až diabetes. Medzi chovateľmi hlásené prvotné príznaky patrí nadmerný apetít a strata hmotnosti, no tiež vyššie zmienené symptómy mylne považované za banálne problémy.

Niekedy hnačku, vracanie a úbytok hmotnosti spôsobuje IBD, zápalové ochorenie čriev. Ochorenie môže mať celý rad príčin, no nezriedka sú za ním potravinové intolerancie. Tie v podstate majú za následok gastrointestinálne ťažkosti veľmi širokého spektra. Ďalším známym problémom je grganie na prázdny žalúdok, ktoré naznačuje ochorenie zvané reflux, kedy sa kyslý obsah žalúdka dostáva do pažeráka. Všetky pretrvávajúce problémy vyžadujú návštevu veterinárneho lekára, ktorý príde problému na kĺb.

Aké kľúčové výhody poskytuje diétne krmivo pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal a prečo sa hodí pre citlivé žalúdky?

 • Krmivo je zostavené s nižším obsahom tuku a zo zložiek s minimálnym rizikom potravinových alergií/intolerancií. Neobsahuje problémové zložky ako napríklad kuracie mäso, obilniny alebo lepok.
 • Zásobu proteínov vyčerpanému zvieraťu poskytne mäso z lososa a hrášok, z ktorej bude mať organizmus maximálny úžitok a aj ho ľahšie strávi. Ryby sú zároveň dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín.
 • Priaznivé prostredie pre prospešné baktérie pripraví zmes vlákniny (napr. chaluha, hrášok, mannanoligosacharidy a fruktooligosacharidy). Tá rozpustná môže byť i zdrojom energie a zároveň slúži ako živina pre baktérie. Čiastočne rozpustná vláknina skracuje dobu, počas ktorej ostáva potrava v črevách a pomáha vylučovať potenciálne nechcené látky z tela.
 • Komplex vitamínov a minerálov obohacujúcich krmivá Brit predstavuje náhradu za to, čo sa z tela vytratilo kvôli hnačke a zvracaniu.
 • Za zmienku stojí pomocná látka montmorillonit proti hrudkám. Ide o íl, ktorý obsahuje prospešné minerály. Väčšina ílov má navyše tú dobrú vlastnosť, že na seba viaže toxíny, čím pomáha ich odstraňovaniu z tela. A to môže byť tiež prípad prírodného montmorillonitu, obdoby práškov vo vrecúškach, ktoré ľudia užívajú pri hnačke.

Veterinárna diéta Brit Veterinary Diets GS dog Gastrointestinal sa uplatňuje buď ako krátkodobá kúra pri riešení akútnych problémov, alebo slúži ako dlhodobá výživa pri chronických problémoch gastrointestinálneho traktu. Preto možno suché krmivo Gastrointestinal zakúpiť v menšom i väčšom balení a pre spestrenie ho možno doplniť práve šťavnatým krmivom z konzervy. Každý psí miláčik si predsa zaslúži niečo chutné.

Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal konzerva - dávkovanie

Zloženie konzervy pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal:

Losos (83 %), voda (6 %), zelený hrach (4 %), pivovarské kvasnice (3 %), lososový olej (2 %), minerály, montmorillonit (0,5 %), sušená riasa (0,5 %, Ascophyllum nodosum), mannan-oligosacharidy 0,012 %), frukto-oligosacharidy (0,008 %), juka mohave ( 0,008 %), β-glukány (0,01 %), rakytník (0,006 %).

Energetická hodnota:

1 015 kcal/kg

Analytické zložky:

hrubý proteín 9,0 %, hrubý tuk 7,0 %, hrubá vláknina 1,0 %, vlhkosť 75 %, hrubý popol 3,0 %, vápnik 0,2 %, fosfor 0,3 %, sodík 0,2 %, horčík 0,07%, draslík 0,3%, sodík 0,2%, omega-3 0,2%, omega-6 0,2%.

Nutričná hodnota konzervy pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal v 1 kg:

vitamín A (3a672a) 5,000 I.U., vitamín D3 (3a671) 200 I.U., vitamín E (3a700) 250 mg, vitamín C (3a312) 80 mg, biotín (3a880) 0.5 mg, zinok (3b606) 30 mg, železo (3b106) 15 mg, mangán (3b504) 18 mg, jodid draselný (3b201) 1.0 mg, meď (3b406) 1.2 mg, selén (3b810) 0.05 mg, L-karnitín (3a910) 80 mg, taurín (3a370) 500 mg, glutamát sodný (2b621) 3,000 mg, L-arginín (3c3.6.1) 1,000 mg


Technologické doplnkové látky na 1 kg obsahu konzervy pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal: karobová guma (E 410) 5,000 mg

Hmotnosť 0.4 kg
Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Forma

Iná forma

Výrobca

Značka

Produktový rad

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Brit Veterinary Diets GF dog Gastrointestinal konzerva pre psy 400g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800