rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic konzerva pre psy 400g

Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic konzerva pre psy 400g

Dietetické kompletné krmivo pre psov na podporu funkcie pečene pri chronickej pečeňovej nedostatočnosti.

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
 • Rýchla dodávka, vynikajúca cena
 • Rýchle doručenie
 • Veľmi rýchle vybavenie objednávky
 • Spoľahlivý obchod
 • Ok
 • Cena
  Vždy rýchle dodanie
 • Nir je
 • rýchlo vybavená objednávka
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic konzerva pre psy (Turkey with Pea)

Ak sa obávate, že váš pes môže trpieť ochorením pečene, určite na nič nečakajte. Úspešnosť liečby bude závisieť od toho, ako skoro problém zachytíte a čo ho spôsobilo. V mnohých prípadoch pomáha v rekonvalescencii i špeciálna diéta, napríklad diétne krmivo v konzerve pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic.

Veterinárne diéty Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic

Diagnózy, pri ktorých vedia veterinárne diéty Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic pomôcť

Pečeň je neuveriteľne šikovný a intuitívny orgán so schopnosťou regenerácie, preto sa včas odhalené ochorenia pečene často dajú úspešne liečiť. Ďaleko pokročilé poškodenia už žiaľ nemožno zvrátiť, no i tomto prípade je strava jednou z kľúčových aspektov pomoci. Môže podporiť fungovanie pečene, predĺžiť život a zlepšiť jeho kvalitu.

Veterinárne diéty Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic odporúčajú lekári v týchto indikáciách:

 1. Pečeňová nedostatočnosť a zlyhanie pečene
 2. Portosystémový skrat
 3. Pečeňová encefalopatia
 4. Rekonvalescencia po otrave

Ako sa problémy pečene prejavujú a čo ich spôsobuje?

Pečeň má viacero funkcií, od vytvárania žlče a proteínov, cez ukladanie živín, filtráciu krvi a reguláciu krvného cukru až po detoxikáciu a metabolizovanie rôznych látok. Skoré príznaky ochorenia pečene u psov sú vzhľadom na multifunkčnosť orgánu nešpecifické. Môžu zahŕňať stratu chuti do jedla, chudnutie, zvracanie i hnačku. Medzi zvláštnejšie prejavy patrí smäd, nadmerné močenie, hromadenie tekutín v bruchu, žltačka, zmätenosť, nestabilná chôdza... V diagnostike sa preto využívajú viaceré metódy - krvné testy, RTG, ultrasonografia.

Ochorenia pečene zvyknú prichádzať s vekom alebo v dôsledku genetiky. Na vine môže byť aj poranenie, infekcia baktériami, plesňami, vírusmi, parazitmi, užívanie niektorých liekov, požitie jedovatej látky, ochorenia pankreasu a/alebo cukrovka a príjem tučných jedál (tuk = veľký nepriateľ pečene).

Kedy nasadiť diétu od Brit Veterinary Diet

Ak máte psíka zachrániť pred nedostatočnosťou a zlyhaním pečene, povedzte svojmu veterinárnemu lekárovi o všetkých liekoch i pochúťkach, ktoré váš maznáčik dostával a spomeňte si, k čomu všetkému mal prístup (jedy, rastliny, hmyz, pohodené jedlo v prírode…). Počet prípadov s otravami narastá. Niektoré plemená (napr. bedlingtonský teriér, labrador, doberman, dalmatín, West Highland White teriér) môžu mať i sklony k poruchám metabolizmu medi.* U iných sa zasa vyskytujú abnormality na cievach, ktoré vyvolávajú vyššie spomenuté zvláštne príznaky a môže ísť o portosystémový shunt (tzv. pečeňový skrat).

Pri viacerých neurologických symptómoch - napr. bezcieľnom krúžení, blúdení, zmätenosti podobnej ako pri demencii, nadmernom slintaní či agresivite - vyhľadajte pomoc urýchlene. Pečeňová encefalopatia vyskytujúca sa pri zhoršenej funkcii pečene značí prenik škodlivých látok produkovaných tráviacim traktom do krvného obehu a to vedie k neurologickým zmenám. Čím skôr začne liečba, tým lepšie.

Ako pomôžu pečeni veterinárne diéty Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic?

 • Strava pre psov s ochorením pečene by mala obsahovať dostatok kalórií na udržanie normálnej hmotnosti, čiže potrebuje tuk. Diéta Brit využíva zdravé tuky doplnené dostatkom mastných kyselín omega-3, ktoré majú telu prospešné protizápalové vlastnosti.
 • U psov vystavených riziku vzniku hepatálnej encefalopatie je nutné znížiť obsah bielkovín, pretože ich rozkladaním vzniká amoniak. Krmivo Brit dodáva iba nutné množstvo, pri ktorom nezačne telo strácať svalovú hmotu. Ako zdroj využíva ľahko stráviteľné a biologicky vysoko dostupné morčacie mäso, ktorému v jeho misii za ochranu svalov pomáhajú aminokyseliny L-karnitín a taurín.
 • Pridaný zinok prichádza telu pomôcť neutralizovať amoniak, vitamíny kompenzujú straty spôsobené zhoršenou funkciou pečene. Namáhajúcej sa pečeni svedčí i znížené množstvo medi v krmive.
 • Priaznivé prostredie pre baktérie pripraví zmes vlákniny s rozličnou rozpustnosťou (napr. hrach, chaluha, mannanoligosacharidy a fruktooligosacharidy). Tá rozpustná môže byť i zdrojom energie a zároveň slúži ako živina pre baktérie. Čiastočne rozpustná vláknina skracuje dobu, počas ktorej ostáva potrava v črevách a pomáha vylučovať potenciálne nechcené látky z tela. Výhodou je znižovanie koncentrácie amoniaku jeho viazaním.
 • Hypoalergénne zloženie bez lepku a kuracieho proteínu je vylepšené o semená pestreca mariánskeho. Semená obsahujú silymarín a sylibinín. Ide o účinné látky s (potenciálne) regeneračným a ochranným účinkom na pečeňové bunky využívané v medicíne už celé roky.

Pozor, náhla zmeny stravy je to posledné, čo telo s oslabenou pečeňou potrebuje. Prechod na veterinárnu diétu Brit na podporu funkcie pečene z radu Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic by mal prebiehať postupne. Váš veterinár vám v tom po zhodnotení stavu určite rád pomôže. Konzervovaným vlhkým krmivom môžete dopĺňať to suché a dopriať svojmu miláčikovi naozaj pestrú stravu.

Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic konzerva - dávkovanie

Zloženie konzervy pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic:

Morka (86 %), voda (6 %), zelený hrach (4 %), lososový olej (2 %), minerály, sušená riasa (0,5 %, Ascophyllum nodosum), semeno pestreca (0,2 %), mannan-oligosacharidy 0,013 %), frukto-oligosacharidy (0,01 %), juka mohave ( 0,01 %), β-glukány (0,01%), rakytník (0,008 %).

Energetická hodnota:

1 200 kcal/kg

Analytické zložky:

hrubý proteín 9,0 %, hrubý tuk 9,0 %, hrubá vláknina 1,0 %, vlhkosť 75 %, hrubý popol 2,0 %, cukry celkom (NFE) 4%, vápnik 0,1 %, fosfor 0,3 %, sodík 0,2 %, horčík 0,08%, meď 0,1%, omega-3 0,1%, omega-6 0,2%.

Nutričná hodnota konzervy pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic v 1 kg:

vitamín A (3a672a) 5,000 I.U., vitamín D3 (3a671) 200 I.U., vitamín E (3a700) 200 mg, vitamín C (3a312) 100 mg, biotín (3a880) 0.6 mg, zinok (3b606) 40 mg, železo (3b106) 15 mg, mangán (3b504) 15 mg, jodid draselný (3b201) 1.0 mg, selén (3b810) 0.05 mg, taurín (3a370) 600 mg, L-kartinín (3a910) 80 mg.


Technologické doplnkové látky na 1 kg obsahu konzervy pre psy Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic: karobová guma (E 410) 5,000 mg

Referencie:

*H. Fieten, P.A. Leegwater, A.L. Watson, J. Rothuizen - Canine models of copper toxicosis for understanding mammalian copper metabolism. Mamm Genome. 2012;23(1-2):62-75. doi:10.1007/s00335-011-9378-7

Hmotnosť 0.44 kg
Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Forma

Iná forma

Výrobca

Značka

Produktový rad

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Brit Veterinary Diets GF dog Hepatic konzerva pre psy 400g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať