rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Dr.Pet antiparazitárný obojok pre mačky 43cm biely

Dr.Pet antiparazitárný obojok pre mačky 43cm biely

Antiparazitárny obojok s repelentným účinkom pre mačky. Jednoduchý a účinný spôsob ako eliminovať parazity (kliešte, blchy).

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 9,99 €
 • Superexpres
 • ...pohodlny nákup z domu
 • Rýchle doručenie
 • Rýchle, bez problému
 • Výhoda OK
 • super rýchle dodanie tovaru
 • Ohromne rychle dorucenie :-)
 • Veľmi rýchle dodanie
 • nie som viazaná na termín doručenia
 • jeden deň objednané, druhý deň dodané
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Dr.Pet antiparazitárny obojok pre mačky 43 cm - biely

Mačka a pes dokážu nažívať v mieri a dokonca sa môžu stať i najlepšími priateľmi. Ak však máte doma viaceré spriatelené zvieratá, ktoré sú vždy v blízkom kontakte, alebo okolo nich ešte navyše pobehujú malé deti, tradičná ochrana proti kliešťom a blchám nemusí byť práve bezpečná záležitosť. Preto nám dovoľte zoznámiť vás s rodinkou biocídnych obojkov, do ktorej patrí Dr.Pet antiparazitárny obojok pre mačky.

Dr. Pet - Najlepšia ochrana je prevencia

Dr.Pet antiparazitárne obojky

Kliešte a blchy sú početne silným protivníkom a veľkým rizikom pre zdravie štvornohých miláčikov i ľudských členov rodiny. Preto rad expertov neustále vyvíja rôzne prípravky, ktorých úlohou je kliešte odpudzovať, dráždiť, alebo ich rovno zabíjať.

Ak ale väčšina z nich dokáže usmrtiť parazita jediným kontaktom, logika naznačuje, že nebudú bezpečné pre každého. Najmä nie pre chorľavé zvieratká. Ani pre tráviaci systém zvierat a malé deti, ktoré sa okolo miláčikov ošetrených proti blchám a kliešťom tiež zvyknú obšmietať. V niektorých populáciách kliešťov sa dokonca vyvinula aj chemorezistencia na tieto prostriedky. Preto výrobca ANIMall prináša inú rozumnú alternatívu - rad biocídnych* produktov značky Dr.Pet, do ktorého patria produkty pre mačky i psy.

*(Pozn.: Biocídny prípravok = produkt určený na hubenie, odpudzovanie, zneškodňovanie a regulovanie množenia hmyzu.)

Geraniol - účinná zložka radu Dr.Pet

Hlavnou účinnou látkou v produktoch Dr. Pet je geraniol, ktorého najvýznamnejším zdrojom sú ruže a pelargónie. Jeho krásnou kvetinovou vôňou sme obklopení prakticky denne. Používa sa v kvalitných parfumoch a mydlách, ako aj v produktoch pre domácnosť (napr. vonné sviečky, pracie prostriedky, aviváže a osviežovače vzduchu).

Zrejme by sa nenašlo veľa ľudí, ktorí by nad jeho príjemnou vôňou ohrnuli nos. Vadí iba dotieravému hmyzu ako sú kliešte a blchy. A veľmi.

Geraniol ako hlavná účinná látka Dr.Pet
Dr.Pet antiparazitárny obojok pre mačky

Prečo prenikavý geraniol hmyz odpudzuje, to zatiaľ vedci netušia. Test vykonaný v Maroku však ukázal, že už 1 % geraniolu dokáže udržať kliešte ďaleko od tela pasúceho sa dobytka.*

Povedané veľmi zjednodušene, váš miláčik vďaka geraniolu, ktorý Dr.Pet antiparazitárny obojok pre mačky uvoľňuje kontinuálne po dobu niekoľkých týždňov, nie je atraktívny pre hmyz. Hmyz je totiž natoľko ovplyvnený vôňou geraniolu, že svoju obeť nevníma. Ide navyše o látku s prirodzeným výskytom v prírode. Riziko rezistencie je tak minimálne.


*Biron, Jean & Chaoui, Ahmed & Duvallet, Gerard: Efficacy of 1% geraniol (Fulltec®) as a tick repellent. Parasite (2009).

Aké výhody predstavuje Dr.Pet antiparazitárny obojok pre mačky?

Produkty značky Dr.Pet potešia aj tých najnáročnejších chovateľov mačiek. Ak vás univerzálna biela farba obojka neosloví, na výber je i čierny a hnedý obojok, alebo štýlový červený. Všetky varianty s prispôsobiteľnou dĺžkou (až 43 cm) a rovnakými vlastnosťami.

ošetrenie pleti - ikona

Dlhá ochrana

Dr.Pet antiparazitárný obojok pre mačky po dobu 3 mesiacov odpudzuje blchy a 45 dní kliešte.

prírodné zložky - ikona

Bezpečnosť pre okolie

Produkt v recyklovateľnom obale nepredstavuje riziko pre ľudí, ostatné domáce zvieratá ani našu planétu.

výhody produktu - ikona

Bezpečnosť pre miláčika

Obojok na báze geraniolu je bezpečný aj pre laktujúce mačky a mačiatka od 10. týždňa veku.

Hoci túto ochranu nemožno považovať za toxickú pre ryby a život vo vodných zdrojoch, obojok má význam iba na suchej srsti. Nevystavujte ho zbytočne vode a pred kúpaním ho z krku mačky zložte. Aby mohol aj naďalej úspešne odpudzovať kliešte a blchy, nasaďte ho až po úplnom vysušení kože i srsti. Ochranný účinok začína po cca 48 hodinách od aplikácie.

Tip od eTabletky:

Aby obojok mačičku neškrtil, uistite sa, že medzi obojkom a kožou ostane medzera dostatočne veľká pre dva prsty. Správne nasadený a nie príliš tesne utiahnutý obojok spoznáte podľa toho, že sa obojok na krku mačičky môže pohybovať. Prebytočnú časť obojka odstrihnite približne 5cm od spony.

Parametre balenia Dr.Pet antiparazitárny obojok pre mačky

Obvod: 43 cm
Farba: biela
Určenie: antiparazitikum pre mačky
Účinné látky:
geraniol 1,7 % (1,7 g/100 g)
Balenie: škatuľka a hermeticky uzatvorený obal s objkom
Výrobca:
Animall Professional Care Ltd
Značka: Dr.Pet
Skupina: veterinárny liek

Používajte biocídny prípravok Dr. Pet bezpečne. Účinná látka môže v prípade kontaktu s pokožkou spôsobiť senzibilizáciu a nesmie sa dostať do úst ani očí. Pred použitím si preto prečítajte údaje uvedené na obale a riaďte sa pokynmi výrobcu.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.03 kg
Forma

Iná forma

Výrobca

Značka

Cesta podania

Lokálne na kožu

Skupina

Mačky, Zvieratá

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Dr.Pet antiparazitárný obojok pre mačky 43cm biely”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať