rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Farmina Vet Life dog renal konzerva pre psy 300g

Farmina Vet Life dog renal konzerva pre psy 300g

Kompletné diétne krmivo pre psy s receptúrou na podporu činnosti obličiek v prípadoch chronickej a prechodnej renálnej nedostatočnosti.

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • +
 • Dobre ceny...rýchle dodanie tovaru...celková spokojnosť ,,,určite tu budem nakupovať znovu...
 • Mimoriadna.spokojnosť.
 • Rýchle doručenie, ešte v deň objednávky. Dobrá info o stave objednávky.
 • rýchle doručenie
 • Bola som spokojná
 • Široký sortiment a expresné doručenie
 • Rýchle dodanie, dobrá spolupráca, super info
 • Rýchle vybavenie
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Veterinárna diéta pre psy Farmina Vet Life dog renal v konzerve

Veterinárna diéta pre psy trpiace zlyhávaním obličiek je základom liečby už desaťročia. Pre vás ako majiteľa je tiež pravdepodobne tým najjednoduchším spôsobom, ako pozitívne ovplyvniť kvalitu života vášho miláčika. Medzi najobľúbenejšie diétne produkty patria granule a konzervy pre psy Farmina Vet Life dog renal.

Diétna terapia pre psíka s ochorením obličiek

Vyvážená strava pomáha zvládať ochorenia i ľuďom. Psy kŕmené obličkovou diétou budú mať nepochybne lepšie klinické výsledky (dlhšie prežitie a menej uremických kríz) než psy liečené iba prostredníctvom medikamentov. Diéta má za úlohu minimalizovať problémy s rovnováhou tekutín a minerálov, spomaliť postup ochorenia a v neposlednom rade podporiť telesnú kondíciu psíka. Čiže niektoré hodnoty prijatej stravy bude treba zvýšiť (napr. kalorická hodnota, obsah omega-3 mastných kyselín) a iné naopak znížiť (napr. množstvá vysokokvalitných bielkovín, fosforu, sodíka).

Farmina Vet Life dog renal konzerva pre psy
Aj špeciálna diéta môže chutiť

Ďalším dôležitým kritériom pre obličkovú diétu je, že ňou váš hafan nepohrdne. Psy so zlyhaním obličiek sú často staršie a môžu mať zníženú chuť do jedla. Mala by mať preto chuť, ktorej psíci nedokážu odolať, čo je tiež jednou z vlastností diéty Farmina Vet Life dog renal. Suché krmivo odporúčané na podporu funkcie obličiek v prípadoch akútneho alebo chronického renálneho zlyhania pomáha psom minimalizovať poruchy elektrolytov, vyhnúť sa metabolickej acidóze a udržiavať primeranú výživu aj v chorobe.

Prečo je konzervované krmivo Farmina Vet Life dog renal také obľúbené?

Ide o prvú, čisto prírodnú veterinárnu terapeutickú stravu pre psy postihnuté zlyhávaním obličiek. Toto krmivo obsahuje iba prírodné antioxidanty. Uchovávajú kvality produktu prírodnou cestou a vylučujú akékoľvek použitie chémie, ktorá u mnohých iných diét často vyvoláva averziu psov k jedlu, čo iba zhoršuje ich stav.

Bohatosť krmiva esenciálne mastné kyseliny zlepšuje glomerulárnu filtráciu, teda prietok krvi obličkami a znižuje stratu bielkovín v moči (proteinúriu). Mastné kyseliny, známe tiež svojim pozitívnym vplyvom na zápalové zmeny, zároveň bránia fibróze obličkových tkanív a zlepšujú dĺžku i kvalitu života (1, 2, 3). Fibrózu možno chápať ako priamy dôsledok obmedzenej schopnosti obličiek regenerovať sa. Každé poškodenie sa hojí s jazvou, čo v konečnom dôsledku vedie k ďalšiemu zlyhávaniu obličiek.

Ďalšia úprava stravy v obličkovej diéte Farmina Vet Life dog renal zahŕňa zníženie množstva bielkovín, fosforu a sodíka, čím znižuje mieru zadržiavania dusíkatých a iných látok v tele a pomáha kontrolovať systémovú hypertenziu (vysoký tlak) na úrovni obličiek.

Obmedzený fosfor v krmive tiež bráni výskytu ďalšej nepríjemnej komplikácie tohto ochorenia. Sekundárneho syndrómu nazývaného renálny sekundárny hyperparatyreoidizmus. Ide o zväčšenie prištítnych teliesok spôsobené zvýšenou hladinou fosfátov v krvi, ktorá viaže vápnik a bráni aktivácii vitamínu D v obličkách.

Krmivo s nízkou záťažou na obličky

Bránenie strate svalovej hmoty

Ochranný protizápalový účinok

Vhodné aj pri srdcovej nedostatočnosti

Aby striedmosť v obsahu bielkovín a zvýšená kalorická hodnota neprispeli iba k naberaniu telesného tuku na úkor straty čistej svalovej hmoty, výrobca podnikol cielený výber zdrojov bielkovín najvyššej kvality a zvolil ingrediencie s nízkym glykemickým indexom. Krmivo tak zlepšuje kondíciu zvieraťa a možno ho odporúčať aj pri prevencii a liečbe chronickej renálnej insuficiencie spojenej so srdcovou nedostatočnosťou.

Obsah konzervy podávajte bez úpravy a v izbovej teplote. Po otvorení ho uschovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Odporúčaná doba podávania diéty Farmina Vet Life Renal je v trvaní do 6 mesiacov (v prípadoch prechodnej renálnej insuficiencie 2-4 týždne). Používanie, dávkovanie i všetky náležitosti veterinárnej diéty konzultujte so svojím veterinárnym lekárom. Okrem krmiva zabezpečte svojmu zvieraťu aj dostatok pitnej vody.

Zloženie a výživa

Určenie: kompletné dietetické krmivo pre psy na podporu funkcie obličiek v prípadoch akútneho alebo chronického renálneho zlyhania.

Značka a produktový rad: Farmiva Vet Life

Zloženie krmiva Farmina Vet Life dog renal:

kuracie mäso, sladký zemiak, bielkoviny z rýb - hydrolyzované, rybí tuk, kuracia pečeň, ryby (sardinky), kurací tuk, semená quinoy, vaječné žĺtka, uhličitan vápenatý, hrachová vláknina, frukto-oligosacharidy, chlorid draselný, chlorid sodný, psýllium (semená a plevy), Yucca schidigera, sušené pivovarské kvasnice, glukozamín. 

Energetická hodnota:

EM Kcal/Kg 1404 - Mj/Kg 5,87

Dávkovanie krmiva Farmina Vet Life dog renal:

Kŕmny návod je uvedený na obale produktu.

Analytické zložky:

bielkoviny 6.80%; tuky a oleje 7.80%; vláknina 0.18%; popol 1.90%; vlhkosť 71.00%; vápnik 0.20%; fosfor 0.09%; sodík 0.09%; draslík 0.15%, Omega-3 mastné kyseliny 0.15%; Omega-6 mastné kyseliny 1.00%; EPA 0.05%; DHA 0.06%.

Nutričná hodnota krmiva Farmina Vet Life dog renal na 1 kg:

Vitamíny a provitamíny: (3a672b) vitamín A 4500IU; (E671) vitamín D3 270IU; (3a700) vitamín E 180mg; (3a370) taurín 1000mg. Zlúčeniny mikroprvkov: (3b6.10) zinok (chelát zinku hydroxyanalógu metionínu): 52.2mg; (3b5.10) mangán (chelát mangánu hydroxyanalógu metionínu): 20.4mg; (3b108) železo (chelát železa glycínhydrátu): 13mg; (3b4.10) meď (chelát medi hydroxyanalógu metionínu): 1.4mg; [3b811(8.12)] selén (inaktivované selenizované kvasnice): 0.04620mg; (3b202) jód (jodičnan vápenatý bezvodý): 0.46mg. Technologické doplnkové látky: (E332) citrát draselný 2000mg (regulátor zásaditosti moču:).


1 C. A. Brown, W. W. Crowell, J. A. Barsanti, T. Allen, C. Cowell a kolektív - Beneficial effects of chronic administration of dietary omega-3 polyunsaturated fatty acids in dogs with renal insufficiency. J Lab Clin Med. 1998;131(5):447-55.
2 C. A. Brown, W. W. Crowell, J. A. Barsanti, D. R. Finco - Does modifying dietary lipids influence the progression of renal failure? Vet Clin North Am Small Anim Pract. 1996;26(6):1277-85.
3 C. A. Brown, W. W. Crowell, J. A. Barsanti, C. W. Kang, T. Allen a kolektív - Effects of dietary polyunsaturated fatty acid supplementation in early renal insufficiency in dogs. J Lab Clin Med. 2000;135(3):275-86.

Hmotnosť 0.3 kg
Cesta podania

Perorálne – prehĺta sa

Forma

Iná forma

Výrobca

Značka

Produktový rad

Skupina

Psy

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Farmina Vet Life dog renal konzerva pre psy 300g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať