rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Kulíšek forte pri hnačke prášok 10x6,8g

Kulíšek forte pri hnačke prášok 10x6,8g

Kulíšek forte pri hnačke prášok 6,8g. Instantná zmes pre prípravu nápoja pri dehydratácií organizmu. Vedie k rýchlej úprave hospodárenia s...

Zobraziť celý popis

Tento produkt doručíme zadarmo
 • Ocenila som expresné doručenie objednavky.
 • Rýchla dodávka, vynikajúca cena
 • Rýchle doručenie
 • Veľmi rýchle vybavenie objednávky
 • Spoľahlivý obchod
 • Ok
 • Cena
  Vždy rýchle dodanie
 • Nir je
 • rýchlo vybavená objednávka
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Kulíšek Forte pri hnačke - prášok (10 x 6,8g)

Hnačka i črevná chrípka môžu mať náhly nástup a vo väčšine prípadov ustúpia do niekoľkých dní. Ale niekedy uzdravovací proces trvá dlhšie a riziko nedostatku tekutín v tele (dehydratácia) značne stúpa. Ak teda máte podozrenie, že sa vy alebo vaše dieťa dehydratujete, zakročte rýchlo. Nasaďte rehydratačnú kúru Kulíšek Forte vhodnú aj pre dojčatá a malé deti.

Hnačka a nevoľnosť spojená so zvracaním

Vážna dehydratácia následkom hnačky je hlavnou príčinou, prečo končia dospelí i deti v nemocnici. Ak už dostane dieťa hnačku, alebo z akejkoľvek príčiny zvracia a/alebo má horúčku, prvým cieľom jeho liečby je zabrániť nedostatku tekutín v tele. Ak už k stratám došlo, treba ich nahradiť. Napríklad rehydratačným nápojom ORS.

Rehydratačné nápoje sa vo všeobecnosti odporúčajú všetkým ľuďom, ktorí sú malí a krehkí, tehotným ženám, ľuďom chorľavým a/alebo starším ako 60 rokov. Čím je dieťa mladšie a čím je človek starší, tým opatrnejší treba byť pri akýchkoľvek príznakoch horšieho hospodárenia tela s vodou. Orgány totiž nutne potrebujú na fungovanie určité množstvo tekutín a bez vody dlho pracovať nevydržia.

Ako sa dehydratácia prejavuje a čo ďalšie ju môže spôsobiť?

K dehydratácii organizmu môže dochádzať aj z iných dôvodov, než je iba hnačka:

 • najčastejším je nedostatočný pitný režim (častý u seniorov, ktorí zabúdajú piť),
 • zvracanie a horúčka,
 • úžeh (prehriatie mozgu) z pobytu na slnku,
 • úpal - všeobecné prehriatie organizmu v dôsledku vysokej okolitej teploty alebo opaľovania,
 • nadmerná telesná námaha (šport, ťažká fyzická práca),
 • ochorenie (napr. cukrovka).

Smäd žiaľ nebýva vždy spoľahlivým pomocníkom v odhalení dehydratácie. Najmä zaneprázdnení a starší ľudia často nepocítia potrebu piť aj niekoľko hodín. Dokonca ani v horúcich dňoch, na sklonku ktorých potom kolabujú. Ťažká dehydratácia je pohotovostný stav a musí sa rýchlo liečiť.

Zhoršený stav možno poznať napríklad podľa sucha v ústach, únavy, závratov, slabosti, bolesti hlavy, poklesu tvorby a stmavnutia moču. U malých detí je to i podozrivo dlho suchá plienka a plač bez tvorby sĺz. To je čas pre nápoj z vrecúška Kulíšek Forte.

Kulíšek Forte 10 vrecúšok
Kulíšek Forte na rehydratáciu dojčiat od ukončeného veku 4. mesiacov

Kulíšek Forte je ORS roztok ako prvá pomoc na dovolenke i doma

Z vrecúšok Kulíšek Forte, ktoré si môžete kúpiť v našej lekárni, si ľahko a rýchlo pripravíte účinný rehydratačný nápoj zvaný ORS, ktorý telu poskytne dobrú rovnováhu vody, soli a cukru. Obsah vrecúška len stačí pridať do prevarenej vody.  Vrecúška síce nemajú zázračnú schopnosť zastaviť alebo zmierniť hnačku, no vyvážené množstvá cukrov a elektrolytov pomôžu lepšiemu vstrebávaniu vody z čreva do organizmu. Kulíšek Forte bol kladne posúdený i Českou pediatrickou spoločnosťou v súlade s ESPGHAN (Európskou spoločnosťou pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu).

Spoznajte výhody nápoja Kulíšek Forte

liek vo forme granulátu - ikona

Vrecúška sú prakticky zabalené po porciách

Obsahujú zázvor na upokojenie žalúdka

Nápoj má zosilnené zloženie Forte

Vhodný aj ako iontový nápoj pri námahe

Správe používanie vrecúšok Kulíšek Forte pri hnačke a iných príčinách dehydratácie

1 vrecúško rozpustite v 250 ml prevarenej dojčenskej vody a nápoj podávajte vychladnutý. Pri zvracaní je ideálne počkať aspoň 5-10 minút a potom začať piť znova, ale radšej pomalšie. Napríklad po dúškoch alebo malých lyžičkách v 1-2 minútových odstupoch.

Použitie: pre rehydratáciu a upokojenie podráždeného žalúdka pri hnačkách a zvracaní pre dojčatá od 4. mesiaca veku, malé deti a dospelých. Nápoj je vďaka pridanému extraktu zo zázvoru vhodný aj pri kinetóze (cestovnej nevoľnosti).
Osmolarita roztoku: 240 +/- 10 mOsm/kg
Obsah iónov (mmol/l): glukóza (110), Na+ (60), K+ (20), Cl (50), citronan 3 (10)
Zloženie: glukóza, chlorid sodný, citronan sodný, chlorid draselný, zázvorový extrakt.

Množstvo a dobu podávania ORS roztoku stanovuje odporúčaním lekár, lekárnik alebo nutričný terapeut. Roztok sa dá použiť ako jediný zdroj výživy iba v prvých 4 hodinách podávania u nedojčených detí. U dojčených detí neprerušujte dojčenie a podávajte roztok súčasne.
Každú zmenu stavu dieťaťa k horšiemu behom podávania (silne zvracanie, nepokoj, nadmernú spavosť, náhle bolesti brucha, pretrvávajúca hnačka) konzultujte s pediatrom.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták prípravku Kulíšek Forte pri hnačke prášok 10x6,8g.


Vzácna voda sa z tela stráca dehydratáciou - napríklad pri hnačke

Ak máte podozrenie, že vám hnačka alebo iný problém spôsobuje veľkú dehydratáciu, máme pre vás na záver ešte jednu radu na zvrátenie katastrofy.

Dávajte dobrý pozor na množstvo tekutín a pri hnačke pite vždy mierne nad rámec toho, čo by ste vypili bežne. Napríklad dospelý človek bežne vypije asi 2 litre tekutín denne, čo zodpovedá množstvu 10 pohárov vody (10 x 0,2 l). V prípade hnačky by mal vypiť o pohárik viac po každej riedkej stolici. Môže vám to raz zachrániť život.

Hmotnosť 0.06 kg
Forma

Prášok

Značka

Výrobca

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Kulíšek forte pri hnačke prášok 10x6,8g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať