rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Rýchle a spoľahlivé doručenie
 • Rýchlosť, spoľahlivosť
 • Rada tu objednávam, dobré ceny,akcie,a rýchle dodanie
 • rýchle doručenie
 • skvelé ceny a rýchlosť dodania
 • Som spokojný a odporúčam
 • Rýchle dodanie
  Cenovo dostupne
 • Rýchle dodanie,kvalitné zabalenie
 • Dobra cena a rýchle dodanie.Spokojnosť.
 • Absolutna spokojnost
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Otrivin Complete sprej do nosa 10ml

Bolesť hlavy, ktorá obvykle prichádza spolu s prechladnutím, by sme ešte zvládli, no upchaný nos, z ktorého navyše tečie? Ten už dokáže poriadne otráviť život. Tu vám asi balík vreckoviek nebude veľmi platný, no dekongestant Otrivin Complete sprej do nosa, ten môže poslúžiť výborne.

Aké príčiny môžu vyvolať upchatie nosa?

Nádcha a prechladnutie

Nádcha a prechladnutie

Zápal prínosových dutín

Zápal prínosových dutín

Alergia

Alergia

Tečúca nádcha alebo možno alergia? Kedy nasadiť Otrivin Complete?

Pokiaľ nemáte horúčku ani veľkú bolesť, ale chýba vám dostatok energie na bežné činnosti, pobolieva vás hrdlo a neustále vám tečie z nosa, pravdepodobne ste sa stali obeťou nádchy. Alergická rinitída, čo je v zásade opuch sliznice nosa spôsobený alergénmi, už býva okrem vodnatého výtoku sprevádzaná aj inými príznakmi. Pacienti sa často sťažujú na kýchanie a nepríjemný pocit svrbenia nosa (niekedy aj očí).

Príznaky nádchy i alergie sa môžu prekrývať, preto pri opakovaných problémoch odporúčame navštíviť lekára. S akútnym problémom, pri ktorom si idete zodrať nos vreckovkami a máte ho celý červený, vám najlepšie pomôže multifunkčný Otrivin Complete sprej do nosa.

Otrivin Complete ponúka až 4 účinky
Otrivin Complete umožňuje dýchať nosom
Otrivin Complete pomáha zastaviť tečúcu nádchu

Otrivin Complete vsádza na fakt, že klasická nádcha i tečúca nádcha majú jeden a ten istý scenár. Sliznica lemujúca nosové priechody sa zapáli, podráždi a napuchne. V reakcii na podráždenie začne vytvárať viac hlienu, aby vyplavila čokoľvek, čo ju dráždi. Dráždivým elementom môže byť napríklad vírus alebo alergén. Otrivinu teda na zastavenie výtoku stačí urobiť dve veci. Potlačiť opuch a zredukovať tvorbu hlienu.

Za rýchle uvoľnenie dutín a zastavenie tečúcej nádchy vďačí Otrivin Complete kombinácii 2 rôznych liečiv

Xylometazolíniumchlorid pomáha rozšíreným krvným cievam v nose sťahovať sa, zmierňuje opuch sliznice a zlepšuje drenáž dutín. Tie sa vďaka tomuto efektu ľahšie vyčistia od nahromadeného hlienu.

Ipratropiumbromid (často využívaný v inhalátoroch) uvoľňuje svaly okolo dýchacích ciest, aby sa otvorili a uľahčili dýchanie. Štúdia1 však ukázala, že jeho spojenie so xylometazolínom môže byť účinné aj pri liečbe infekcií horných dýchacích ciest, pretože potláča tvorbu hlienu, zatiaľ čo jeho kolega xylometazolín viac pracuje s opuchom.

Otrivin Complete poskytuje osvedčenú, rýchlu úľavu

Univerzálny pomocník od značky Otrivin otvára cestu pre lepšie dýchanie. Používa sa:

 • na liečbu upchatého nosa,
 • na liečbu upchatého nosa so zvýšeným výtokom (tzv. rinorea) pri bežnej nádche.

Čím sa od ostatných voľnopredajných dekongestantov* líši, je práve jeho spomínaná schopnosť potlačiť výtok z nosa. Tečúca nádcha tak bude minulosťou.


*Dekongestant (dekongescens) je liek lurčený na opuch sliznice - ns odstránenie zdurenia (dekongesciu), najčastejšie sliznice nosa.

Otrivin Complete - rýchly nástup účinku
Otrivin Complete - sila dvoch účinných látok
Otrivin Complete - pomocník 4v1

Aplikujte dekongestant Otrivin Complete nosný sprej správne!

Aj keď sa to môže zdať márne, smrkaním vyprázdnite dočasne nepriechodné dutiny nosa. Následne sa mierne predkloňte a špičku aplikátora vložte do nosnej dierky. Zatlačením kruhového prstenca okolo špičky smerom nadol aktivujete rozprašovač, ktorého spŕšku sa pre lepší efekt pokúste vdýchnuť. Dierku, do ktorej aktuálne sprej neaplikuejte, pritom stlačte.

Tento istý postup opakujte aj v druhej nosnej dierke. Účinok by sa mal dostaviť v priebehu 5-10 minút po aplikácii a obvykle obvykle 6-8 hodín, čo sú tiež odporúčané intervaly podávania lieku. Rozhodne nepoužívajte Otrivin Complete nosný sprej viac než 3x za deň.

Bez lekárskeho odporúčania nepoužívajte sprej dlhšie než 7 dní. Dlhodobé používanie môže viesť k chronickému zápalu (a tým k upchatiu nosa) a atrofii sliznice nosa.
O použití počas tehotenstva alebo dojčenia sa poraďte so svojim lekárom.
Liek nesmú používať deti a dospievajúci mladší ako 18 rokov.
Liek sa nemá kombinovať s inými perorálne užívanými liečivami, ktoré majú vazokonstrikčný účinok (sťahujú cievy).
Ak sa po aplikácii vyskytnú nepriaznivé očné prejavy (rozmazané videnie, mydriáza), závraty alebo únava, nie je odporúčané viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Pred použitím si prečítajte celý príbalový leták lieku Otrivin Complete.


Nepodceňujte prevenciu

Najčastejším pôvodcom chrípky a chorôb z prechladnutia, ktoré sprevádza upchaný nos, sú vírusy a baktérie. Ich opakovaným útokom na organizmus žiaľ zabrániť nevieme. Dokážeme však ovplyvniť to, ako sa pred nimi bude náš organizmus brániť. K správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k lepšej imunite môže prispieť pravidelné užívanie multivitamínových doplnkov stravy. Vyskúšajte napríklad multivitamíny značky Centrum.

Nepodceňujte prevenciu, dajte si doplnok Centrum

1R. Eccles, A. Pedersen, D. Regberg, H. Tulento, P. Borum, P. Stjärne - Efficacy and safety of topical combinations of ipratropium and xylometazoline for the treatment of symptoms of runny nose and nasal congestion associated with acute upper respiratory tract infection. Am J Rhinol. 1 - 2/2007

Hmotnosť 0.032 kg
Forma

Sprej

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Otrivin Complete sprej do nosa 10ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800