rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo kyselinu ibandrónovú. Patrí do skupiny liekov známych ako bisfosfonáty.

Liek je indikovaný u dospelých s rakovinou prsníka, ktorá sa rozšírila do kostí (nazývané kostné „metastázy“). Pomáha predchádzať vzniku zlomenín (fraktúr) kostí. Tiež pomáha predchádzať vzniku ďalších problémov s kosťami, ktoré môžu vyžadovať chirurgický zákrok alebo rádioterapiu (liečba ožarovaním). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúčaná dávka je 1 tableta 1x denne.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek: pri stredne závažnej poruche (CLcr ≥30 a <50 ml/min) sa odporúča úprava dávkovania na 1 tabletu každý druhý deň. Pri závažnej poruche (CLcr <30 ml/min) sa odporúča 1 tableta 1x týždenne.

O dĺžke liečby rozhoduje lekár.

Spôsob použitia

Tablety sa majú užívať ráno nalačno (najmenej 6 hodín po poslednom jedle) a pred prvým jedlom alebo nápojom. Pred užitím tablety sa má vyhnúť liekom a doplnkom výživy (vrátane vápnika). Po užití tablety sa nemá jesť najmenej 30 minút (voda sa môže piť kedykoľvek). Tablety sa musia prehltnúť celé, nesmú sa žuvať, cmúľať alebo drviť a majú sa zapiť plným pohárom vody (180-240 ml), pričom má pacient stáť alebo sedieť vo vzpriamenej polohe. Voda s vysokou koncentráciou vápnika sa nemá používať. V prípade obavy z možnej vysokej hladiny vápnika vo vode z vodovodu (tvrdá voda) sa odporúča použiť fľaškovú vodu s nízkym obsahom minerálov. Po užití lieku pacient nemá 60 minút ležať.

Upozornenie

Liek sa nemá užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek sa nemá podávať deťom do 18 rokov.
Liek sa nesmie použiť ak pacient nie je schopný stáť alebo sedieť vzpriamene aspoň 60 minút.
Pacienti majú užívať vápnika a/alebo vitamín D vo forme výživového doplnku, ak je príjem týchto látok zo stravy nedostatočný.
Pacienti musia hlásiť akúkoľvek bolesť v stehne, bedre alebo slabine a každého pacienta s takýmito príznakmi je potrebné vyšetriť na prítomnosť neúplnej zlomeniny stehennej kosti.
Výrobky obsahujúce vápnik a ďalšie multivalentné katióny (ako hliník, horčík, železo) vrátane mlieka a potravy pravdepodobne narúšajú absorpciu kyseliny ibandrónovej. Preto po perorálnom užití lieku musí byť prestávka medzi príjmom lieku a takých výrobkov vrátane potravy najmenej 30 minút.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800