rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek sa používa na liečbu straty vody (dehydratácie) a chemických látok z tela (napríklad v dôsledku silného potenia, porúch obličiek). Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávkovanie závisí od veku, telesnej hmotnosti, klinického a biologického stavu pacienta a od sprievodnej liečby.

Odporúčané dávkovanie:
- pre dospelých, starších ľudí a mladistvých: 500 ml až 3 litre/24 hod,
-  pre dojčatá, batoľatá a deti (dojčatá a batoľatá - od 28 dní do 23 mesiacov, deti - od 2 do 11 rokov): 20-100 ml/kg/24 hod.

Rýchlosť podávania:
Rýchlosť infúzie je zvyčajne 40 ml/kg/24 hod u dospelých pacientov, u starších ľudí a u mladistvých.
U detských pacientov je priemerná rýchlosť infúzie 5 ml/kg/hod, ale táto hodnota sa mení s vekom: 6-8 ml/kg/hod u dojčiat, 4-6 ml/kg/hod u batoliat a 2-4 ml/kg/hod u detí v školskom veku. U detí s popáleninami je dávka v priemere 3,4 ml/kg/percento popáleniny 24 hodín po popálení a 6,3 ml/kg/percento popálenín 48 hodín po popálení.
U detí s vážnym poranením hlavy je dávka v priemere 2850 ml/m2.
V prípade potreby alebo pri operácii môžu byť rýchlosť podávania a celkový objem vyššie.

Spôsob použitia

Liek sa podáva intravenózne (i.v.). Infúzny roztok sa má pred použitím vizuálne skontrolovať.
Použiť sa má len v prípade, že je roztok číry, bez viditeľných častíc a ak je vak nepoškodený. Podať sa má okamžite po napojení na infúzny set. Vak sa vyberie z ochranného obalu tesne pred použitím. Nepoužívať plastové vaky v sériových napojeniach (takéto použitie by mohlo viesť k vzduchovej embólii). Stlačenie i.v. roztoku v pružnom plastovom obale za účelom zvýšenia rýchlosti prietoku môže zapríčiniť vzduchovú embóliu, ak pred podaním nie je reziduálny objem vzduchu z vaku úplne vyprázdnený. Použitie zavzdušňovacieho i.v. setu na podávanie s otvoreným zavzdušňovacím ventilom môže viesť k vzduchovej embólii. Zavzdušňovacie i.v. sety na podávanie s otvoreným zavzdušňovacím ventilom sa nesmú používať s flexibilnými plastovými obalmi.

Roztok sa má podávať aseptickou technikou pomocou sterilného zariadenia. Zariadenie sa má naplniť roztokom, aby sa zabránilo vstupu vzduchu do systému. Aditíva možno pridať pred alebo počas podávania v mieste aplikácie. Informácie o príprave a adititívach – viď SPC, časť. 6.6.

Upozornenie

Liek sa môže bezpečne používať počas tehotenstva a u dojčiacich žien, ak sa kontroluje rovnováha elektrolytov a tekutín.
Ringerov roztok sa má podávať s osobitnou opatrnosťou u tehotných žien počas pôrodu hlavne s ohľadom na sérový sodík, ak sa podáva v kombinácii s oxytocínom.
U pacientov akéhokoľvek veku sa ceftriaxón nesmie zmiešavať alebo podávať súbežne s intravenóznymi roztokmi s obsahom vápnika, a to ani prostredníctvom odlišných infúznych liniek či odlišných miest zavedenia infúzie. U pacientov starších ako 28 dní je možné postupné podávanie (jeden po druhom).
Pacientom so závažným poškodením obličiek alebo pacientom s rizikom závažného poškodenia obličiek sa má Ringerov roztok podávať opatrne.
Počas podávania sa musí monitorovať rovnováha tekutín a plazmatické koncentrácie elektrolytov (sodíka, draslíka, vápnika a chloridov).
Po liečbe dehydratácie musí tekutina podaná intravenózne vymeniť za udržiavaciu tekutinu, ktorá ióny draslíka a vápnika doplní.
Počas dlhodobej parenterálnej liečby sa musia pacientovi podávať vhodné nutričné doplnky.
V prípade, že neexistujú príslušné štúdie kompatibility s daným liekom, tento roztok nemožno zmiešať s inými liekmi (pozri SPC, časť 6.2).
Z mikrobiologického hľadiska sa má liek použiť okamžite.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Infúzny roztok

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “RINGEROV ROZTOK BAXTER-VIAFLO”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800