rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

Singclean COVID-19 Rapid Antigénový test 1 ks

Singclean COVID-19 Rapid Antigénový test 1 ks

Imunochromatografický test na pevnej fáze na rýchlu, kvalitatívnu a diferenciálnu detekciu antigénu proti novému koronavírusu. Určený na profesionálne použitie.

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

Doprava zadarmo pri nákupe nad 28,90 €
 • Spokojnosť
 • Super personal a bleskove dodanie.
 • Rýchlosť doručenia tovaru
 • spokojnosť
 • Snažia sa
 • Hodnotím na výbornú - s obchodom mám tú najlepšiu skúsenosť !
 • Ceny
  Rýchlosť dodania
  Sortiment
 • Veľmi rýchle jednanie
 • Super, rýchle vybavenie, odporúčam
 • Suoer rychle dorucenie dakujem
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

AG test SINGCLEAN COVID-19 je imunochromatografický test na kvalitatívnu detekciu antigénu vírusu SARS-CoV-2 v nosových výteroch. Ide o rýchly antigénový test, ktorého úlohou je odhaliť prítomnosť infekcie. Test je určený na profesionálne diagnostické použitie, to znamená, že nie je vhodný na samodiagnostiku v domácom prostredí.

Testovacia sada COVID-19 sa používa na vykonávanie testu z nazálne odobratej vzorky – oproti antigénovým samotestom na domáce použitie sa pri tomto type testov vzorka odoberá až zo zadnej strany nosohltanu. Výsledok platného testu by ste mali vedieť odčítať už po 15 minútach.

Nie je určený na domáce použitie

Na odber vzorky z nosohltanu

Deteguje vírus SARS-CoV-2

Výsledok už po 15 minútach

Aký je rozdiel medzi COVID-19 A chrípkou?

Ochorenie COVID-19 a chrípka sa prejavujú veľmi podobne. Majú zhodné príznaky, ako sú horúčka, slabosť, bolesť svalov, kašeľ či nádcha. Rozdiel medzi nimi je však nielen v pôvodcovi ochorenia, ale napríklad aj v inkubačnej dobe. Ako ich odlíšite?

COVID-19

Toto infekčné ochorenie spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2 a má inkubačnú dobu v rozpätí od 2 až do 14 dní. Covid môže byť na jednej strane bezpríznakový, prípadne sa môže prejaviť len mierne, avšak v mnohých prípadoch majú pacienti ťažší priebeh, ktorý sprevádzajú respiračné problémy. Jedným z rozšírených príznakov Covidu je strata čuchu a chuti. Prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 je možné detegovať antigénovými alebo RT-PRC testami.

Chrípka

Chrípku vyvolávajú rôzne kmene chrípkových vírusov s inkubačnou dobou 1 až 3 dni. Chrípka nezvykne byť bezpríznaková – najčastejšie sa prejavuje bolesťou hlavy, svalov, zimnicou spojenou s horúčkou a telesnou slabosťou.

Ako fungujú antigénové testy?

Princíp, na ktorom fungujú antigénové testy, súvisí s procesmi ľudského imunitného systému. Keď imunitný systém zachytí prítomnosť proteínu, ktorý nie je nášmu telu vlastný, spustí sa obranný mechanizmus tela – čiže imunitný systém. Veľmi často sú totiž takéto proteíny patogény – biologické faktory spôsobujúce ochorenia. Imunitný systém dá signál bielym krvinkám, tie začnú vytvárať protilátky a patogén zničia.

Cudzí proteín, alebo teda patogén, ktorý spustí reakciu imunitného systému, sa potom nazýva antigén – názov vznikol zo slov anti ako antibody a gen ako generovať. Antigénové testy obsahujú protilátky reagujúce na prítomnosť proteínu koronavírusu vo vzorke. Čím viac proteínu sa vo vzorke nachádza, tým silnejšie sa indikátor testu sfarbí.

Antigénové testy sú primárne určené na detegovanie prebiehajúcej infekcie. Pokiaľ sa na Covid dáte otestovať antigénovým testom príliš skoro po nakazení, alebo naopak príliš neskoro, môže vám test vyjsť negatívny.

Ak vám výsledok antigénového testu vyjde negatívny, znamená to, že:

 • nie ste v danú chvíľu nakazený vírusom, 
 • ochorenie je v príliš rannom štádiu a vzorka neobsahovala dostatok proteínu na detegovanie vírusu,
 • ochorenie už prebehlo a je neskoro na detegovanie antigénovým testom.1

Príznaky COVIDU-19

Najčastejšie príznaky ochorenia COVID sú:

Horúčka nad 38°C

vlhký kašeľ - ikona

Kašeľ

pri zápale priedušiek - ikona

Sťažené dýchanie

Bolesť svalov

Bolesť hlavy

Únava

zavrat

Malátnosť

Strata čuchu a chuti

Pri jednotlivých mutáciách, alebo teda variantoch ochorenia COVD-19, sa môžu symptómy i priebeh ochorenia líšiť. Zatiaľ čo prvé varianty ochorenia napádajú primárne dolné dýchacie cesty, pri omikrone dochádza väčšinou k infekcii horných dýchacích ciest. Priebeh ochorenia záleží výrazne aj od vášho veku a zdravotného stavu. V prípade infekcie vírusom SARS-CoV-2 je potrebné sledovať symptómy a konzultovať váš zdravotný stav s lekárom.

Upozornenia a bezpečnostné opatrenia:

1. Len pre profesionálne diagnostické použitie in Vitro. Nepoužívajte po dátume exspirácie.

2. Pred vykonaním testu je potrebné prečítať si priložený príbalový leták. Nedodržanie postupu vedie k nepresným výsledkom testu.

3. Nepoužívajte, ak je skúmavka / puzdro poškodené alebo zlomené.

4. Test je určený na jednorazové použitie. Za žiadnych okolností test nepoužívajte opakovane.

5. Zaobchádzajte so všetkými vzorkami, tak akoby obsahovali infekčné agens. Počas testovania dodržiavajte zavedené bezpečnostné opatrenia proti mikrobiologickým rizikám a pre správne zneškodnenie vzoriek dodržiavajte štandardné postupy.

6. Pri skúšaní vzoriek noste ochranný odev, ako sú laboratórne plášte, jednorazové rukavice a ochrana očí.

7. Vlhkosť a teplota môžu nepriaznivo ovplyvniť výsledky.

8. Test nevykonávajte v miestnosti so silným prúdením vzduchu, t.j. elektrický ventilátor alebo silná klimatizácia.

Zdroje:

 1. GENDEROVÁ M. Veľký prehľad o testovaní na COVID-19: Druhy testov, ich výhody a kedy ich použiť. 21. 07. 2020. [online] [cit. Dňa 26.7.2022] Dostupné z: https://lekar.sk/clanok/testovanie-na-covid-19-druhy-testov-ich-vyhody-a-nevyhody-a-kedy-ich-pouzit-kde-sa-otestovat-na-slovensku
Hmotnosť 0.05 kg
Forma

Iná forma

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Singclean COVID-19 Rapid Antigénový test 1 ks”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať