rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Rýchle doručenie tovaru
 • Rýchle dodanie
 • Jednoduchá a prehľadná aplikácia, rýchle vybavenie, aktualizované info.
 • cena
 • Cena
  Rýchlosť dodania
  Výber tovaru
 • rýchlosť dodania
  komunikácia
  kvalitné zabalenie
  široký výber dodacích miest
 • Objednávka bola promtne vybavená
  Obratom doručená
  Spoľahlivosť
 • Všetko OK.
 • rýchlo, kvalitne , spoľahlivo
 • Rýchle dodanie tovaru
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

TANTUM VERDE roztok 0,15% (balenie 240ml)

Typická bolesť hrdla sa občas prihlási ako „škrabanie“ v zadnej časti hrdla, inokedy je to silná bolesť hrdla pri prehĺtaní alebo opuchnutý krk citlivý na akýkoľvek dotyk. Bolesť hrdla dokáže vyvolať suchý vzduch, sezónna alergia alebo aj obyčajná nádcha. Aj bolesť v ústnej dutine môže spôsobiť kadečo. Spoľahnute sa na TANTUM VERDE roztok vhodný na výplach, kloktanie i potieranie.

Vezmite zrkadlo, baterku, povedzte: „Aaa" a dobre pozerajte

Príčinu bolesti vo vašej ústnej dutine prezrádza niekoľko dôležitých indícií. Mandle vedia opuchnúť i začervenať. Že ste iba nachladli, poznáte aj podľa ďalších príznakov (zvýšená teplota, upchatý nos). S týmto vám žiaľ lekár nepomôže. Ide pravdepodobne o vírus a telo si s ním musí poradiť samo.

V zadnej časti hrdla ojedinele môžete tiež vidieť biele bodky alebo škvrny. Tie môžu naznačovať bakteriálnu infekciu (ktorá sa zvykne objaviť s bolesťou bez kašľa, horúčkou a/alebo citlivými uzlinami na prednej strane krku). Ak sa cítite veľmi zle, možno by ste mali zájsť k lekárovi a nechať si predpísať lieky.

Existujú aj iné príčiny bolesti v ústnej dutine. Medzi ne patria napríklad zápaly ďasien a paradentóza (krvácanie z ďasien), afty a vriedky v ústach, poranenia po ošetrení zubov či operatívnych zákrokoch v ústach. Nepríjemné odreniny vedia spôsobiť i pomôcky, na ktoré si zvykáme, napríklad strojček alebo zubná náhrada. Časom aj tieto ťažkosti vymiznú, no spočiatku vedia človeka dobre potrápiť.

Tantum Verde roztok pri zápale i bolestiach v ústnej dutine a hrdle

Hlavnou účinnou látkou prípravkov Tantum Verde je benzydamín so schopnosťou oslabovať uvoľňovanie zápalových mediátorov. Špecificky teda pôsobí na mechanizmy zápalu, ako je bolesť, začervenanie, edém (opuch) alebo granulóm (uzlík), dokáže tlmiť tvorbu hnisu a dokonca vykazuje účinnosť proti niektorým bakteriálnym kmeňom.1,2

Hoci benzydamín patrí medzi nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID), má odlišné fyzikálno-chemické vlastnosti než iné zložky z tejto skupiny, ktoré sú buď kyslé, alebo sa na kyseliny metabolizujú. Je v skutočnosti slabo zásaditý. Vedci preto kloktadlo s benzydamínom porovnali s kloktadlom na báze kyseliny acetylsalicylovej a skúšali nimi tlmiť pooperačnú bolesť hrdla. Kloktadlo benzydamín hydrochloridu sa ukázalo byť účinné počas 24 hodín, zatiaľ čo účinnosť kyseliny klesala už po 4 hodinách.3

Zápaly ďasien a v dutine ústnej lieči roztok Tantum Verde
Už žiadne afty ani bolesti po zákrokoch. Ani bolesť hrdla.

Aké výhody prináša Tantum Verde roztok?

 • Roztok prináša úľavu od bolesti, pričom vie zmierniť i zápal, ktorý ju spôsobuje.
 • Po podaní spôsobuje miestne znecitlivenie, čím uľahčuje prehĺtanie.
 • Dezinfikuje postihnuté miesta.
 • Liek vhodný pre dospelých, dospievajúcich a deti vo veku od 4 rokov.
 • Pre pretrvávajúci pocit sviežosti sa roztok vyrába s príchuťou mäty.
 • Kúpiť si môžete malé i väčšie balenie.
 • Liek netreba ničím riediť.
 • Môže sa používať ako kloktadlo, roztok na výplachy aj ako roztok na potieranie vždy, keď sa objavia tieto problémy:
Bolesť hrdla

Bolesť a zápal hrdla

Zápal v ústach

Zápal a ranky v ústach

Bolesť po zákrokoch

Bolesť po zákrokoch

Krvácanie ďasien

Krvácanie z ďasien

Ako používať TANTUM VERDE roztok

Na jednu dávku určenú na kloktanie alebo vyplachovanie úst si vyčleňte 15 ml (množstvo zodpovedajúce 1 polievkovej lyžici) roztoku. Roztok musí na postihnuté miesto pôsobiť po dobu minimálne 30 sekúnd. Tento postup opakujte 3-krát denne, ideálne po jedle.

Ak vaše dieťa nedokáže kloktať, môžete mu ústnu dutinu vytrieť tampónom, ktorý predtým navlhčíte nezriedeným roztokom.

Poznáte aj ďalších obľúbených pomocníkov Tantum Verde?

Bez konzultácie s lekárom nikdy nepresahujte maximálnu odporúčanú dávku ani liek nedovoľte používať deťom mladším ako 4 roky.
Bolesť hrdla dokáže vyvolať celý rad ochorení. Ak do 3 dní nebudete pozorovať žiadne zlepšenie, objaví sa horúčka (nad 38 stupňov), ťažkosti s dýchaním, sipot pri dýchaní, alebo iná komplikácia, nečakajte a svoj stav konzultujte s lekárom.
Liek by nemali používať tehotné ani dojčiace ženy.
Liek TANTUM VERDE roztok obsahuje metyl-parahydroxybenzoát, vonnú zmes pre príchuť mäty (benzylalkohol, cinnamylalkohol, citral, citronelol, d-Limonén, eugenol, geraniol, izoeugenol a linalol) a menej ako 1 mmol sodíka (23 mg) v jednej dávke (15 ml).
Sprej tiež obsahuje 1,2 g etanolu (alkohol) v jednej dávke (15 ml). Použité malé množstvo alkoholu v tomto spreji nemá žiadny pozorovateľný vplyv.
Pred užívaním lieku si nezabudnite prečítať informácie na obale produktu / príbalovom letáku.


1 P.A. Quane, G.G. Graham, J.B. Ziegler - Pharmacology of benzydamine. Inflammopharmacology. 1998;6(2):95-107. doi: 10.1007/s10787-998-0026-0.
2 N.H. Fanaki NH, M.A. el-Nakeeb - Antimicrobial activity of benzydamine, a non-steroid anti-inflammatory agent. J Chemother. 1992 Dec;4(6):347-52. doi: 10.1080/1120009x.1992.11739190. PMID: 1287137.
3 A. Agarwal, S.S. Nath, D. Goswami. D. Gupta, S. Dhiraaj, Prabhat K. Singh - An evaluation of the efficacy of aspirin and benzydamine hydrochloride gargle for attenuating postoperative sore throat: a prospective, randomized, single-blind study. Anesthesia and Analgesia 10/2006, PMID: 17000820.

Hmotnosť 0.408 kg
Forma

Roztok

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “TANTUM VERDE 0,15% roztok 240ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800