rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov
 • Rýchle a spoľahlivé doručenie
 • Rýchlosť, spoľahlivosť
 • Rada tu objednávam, dobré ceny,akcie,a rýchle dodanie
 • rýchle doručenie
 • skvelé ceny a rýchlosť dodania
 • Som spokojný a odporúčam
 • Rýchle dodanie
  Cenovo dostupne
 • Rýchle dodanie,kvalitné zabalenie
 • Dobra cena a rýchle dodanie.Spokojnosť.
 • Absolutna spokojnost
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

URGO Bradavice Kryoterapeutický prípravok na bradavice (38 ml)

Drsné a tvrdé výrastky, niektoré dokonca s nepekným „karfiolovým“ vzhľadom. Bradavice sa vyskytujú na rôznych častiach tela, u ľudí všetkých vekových skupín, no najčastejšie postihujú deti. Niektoré zmiznú bez zásahu, iným to môže trvať aj dva roky. Ak vám bradavica spôsobuje fyzické alebo emocionálne nepohodlie, konajte. Nečakajte, až sa rozšíri na iné časti tela alebo na iných ľudí. Dermatológovia používajú na odstránenie bradavíc rôzne účinné metódy. A možno si vystačíte sami s prípravkom na domáce použitie Urgo Bradavice.

Urgo Bradavice - jednoduché a rýchle odstránenie bradavíc

Odkiaľ sa vzali bradavice a prečo majú tendenciu narásť na rovnakom mieste?

Bradavice na koži sú relatívne neškodné výrastky, ktorých rast podnecujú vírusy zo skupiny ľudských papilomavírusov (HPV). V centre záujmu vírusov sú keratynocyty - dominantný typ buniek vrchnej vrstvy kože (epidermis). Niet divu, že je to práve keratín, stavebná bielkovina tela, ktorý dáva bradavici jej typickú tvrdú a odolnú štruktúru.

Papilomavírusy sú veľmi bežné, ľudia sú im vystavení takmer nepretržite. Možno si i vy skôr či neskôr vyviniete odolnosť voči väčšine typov HPV zodpovedných za bežné bradavice. Keď už nebudú mať toľký vplyv a vaša imunita nebude v kritickú chvíľu oslabená, môže s nimi zatočiť. No všetko si žiada svoj čas. Do tej doby sa môžu objavovať a miznúť, ako sa im zachce. Spravidla na tej partii, kde už predtým boli. Alebo aj úplne novom mieste.

Rodina papilomavírusov má vo svojom rodokmeni už viac ako stovku členov. A to je i dôvod, prečo existuje toľko rôznych typov bradavíc. Azda najviac nás vedia potrápiť bradavice na chodidlách a rukách. Sú vytrvalé, majú tvrdé, hrubé okraje s čiernymi škvrnami v strede a keď sa vyskytnú na chodidle, každý krok bolí.

Infekcia sa môže preniesť dotykom s nakazenou osobou i nepriamo z kontaminovaných predmetov alebo povrchov. Je oveľa pravdepodobnejšie, že sa vírusom nakazíte, ak je vaša pokožka mokrá, porezaná, popraskaná alebo inak oslabená. Keď už teda navštevujete spoločné kúpeľne, sauny, bazény a iné teplé, vlhké prostredia, buďte obozretní, dbajte o zdravie pokožky a najmä noste vhodnú obuv.

Bradavice na rukách a nohách - ako vznikajú

URGO na bradavice - kryoterapia na domáce použitie

Pokiaľ máte bradavicu, ktorá krváca, mení vzhľad, rýchlo sa množí, je veľká alebo spôsobuje výraznú bolesť, nechajte liečbu v rukách odborníka. Rovnaké odporúčanie platí pre liečbu bradavíc v oblasti s jemnou pokožkou a genitálnych bradavíc. Na všetky ostatné bežné bradavice je tu kryoterapeutický prípravok URGO Bradavice:

URGO bradavice - kryoterapeutický prípravok vo forme spreja

URGO na bradavice -
domáca kryoterapia

URGO na bradavice - Použitie na ruky i nohy

Použitie na rukách
i na nohách

URGO na bradavice - Presná a praktická aplikácia

Presná a praktická
aplikácia

URGO na bradavice - Vhodné pre deti od 4 rokov

Vhodné pre deti
od 4 rokov

Kryo technológia Urgo na bradavice

Kryoterapia od značky Urgo je všeobecne považovaná za najefektívnejší spôsob liečby bradavíc metódou mrazenia za pomoci presne zacielenej aplikácie kryogénu. Bez rizika popálenia zdravej pokožky.

Túto účinnú technológiu používajú aj profesionáli. Kryo technológia zmrazuje jadro bradavice, celý postup trvá len niekoľko sekúnd (presný čas závisí od hrúbky a veľkosti) a nevyžaduje sa žiadne liečivo na znecitlivenie, pretože bolesť je obvykle mierna a krátkodobá.

Zdravotnícka pomôcka URGO Bradavice je typ prípravku, ktorý nemusí aplikovať lekár. Zvládnete to sami. Nádobka s dávkovacím ventilom pripravená na okamžité použitie je bezpečný, inovatívny a efektívny spôsob, ako odstrániť bradavice z nôh a rúk. Navyše v pohodlí a súkromí domova.

Kryo technológia Urgo na bradavice
Ako aplikovať prípravok URGO na bradavice

Ako používať tento produkt?

Umiestnite špičku aplikátora na bradavicu a uistite sa, že okraje otvoru tesne priliehajú k pokožke.

Pevne stlačte aerosólový dávkovač palcom 3 až 5 krát za sebou (viď tabuľka nižšie), aby ste uvoľnili množstvo kryogénu prispôsobené veľkosti vašej bradavice.

Aplikátor podržte umiestnený na bradavici aspoň 10 sekúnd, aby mohol kryogén pôsobiť.

Urgo kryoterapia a jej dávkovanie

Počas alebo bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť mierna bolesť alebo brnenie. Tieto pocity postupne odoznejú. Je tiež obvyklé, že zmrznutá koža zbelie a zvyčajne trvá jednu až dve minúty, kým sa v mieste obnoví normálna teplota. Po niekoľkých dňoch od aplikácie sa zvykne vytvoriť chrasta. Nesnažte sa ju strhávať. Odpadnutie môže trvať niekoľko týždňov a je lepšie počkať.

Či sa všetko podarí na prvý raz (väčšinou stačí jedna aplikácia) a či po ošetrení ostane jazva, to závisí predovšetkým od umiestnenia a veľkosti bradavice. Niekedy pomáha, ak miesto pred aplikovaním kryogénu poriadne namočíte, aby sa okraje bradavice zjemnili. Kryogénna tekutina sa tak ľahšie dostane k jadru. Ak bradavica nezmizne do 2 týždňov, ošetrenie môžete zopakovať maximálne 4x, vždy s odstupmi 2 týždňov.

Prípravok URGO na bradavice nanášajte až do ich vymiznutia

URGO Bradavice je zdravotnícka pomôcka určená výhradne na kožu. Neaplikujte kryoterapiu na sliznice ani na citlivé oblasti kože, napr. krk, podpazušie, intímne partie, prsia a zadok.
Neaplikujte kryogén na materské znamienka, znamienka krásy, zapálené miesta kože, pigmentové škvrny ani iné zvláštne vyzerajúce miesta. Skrátka na nič, o čom si nie ste istí, či je bradavicou.
Ak ani po niekoľkých pokusoch ošetrovania prípravkom nepostrehnete zlepšenie, alebo sa bradavica zväčší/rozmnoží, vyhľadajte lekársku pomoc.
Ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa najskôr so svojim lekárom.
Nepoužívajte prípravok u detí do 4 rokov, osôb s cukrovkou, s alergiou na chlad či poruchami krvného obehu. Ani súbežne s inými ošetreniami bradavíc.
Zdravotnícku pomôcku uchovávajte mimo dosahu detí.
Nevdychujte aerosól.
Zabráňte kontaktu s očami, nevstrekujte do očí, nakoľko môže dôjsť k omrzlinám a oslepnutiu.
Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie. Nedodržanie návodu môže viesť k vzniku omrzlín, poškodeniu kože alebo vzniku jaziev.

Distribútor na Slovensku: MagnaPharm SK s.r.o., Digital Park III/E, Einsteinova 19, 851 01 Bratislava

Hmotnosť 0.065 kg
Forma

Roztok

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “URGO Bradavice Kryoterapeutický prípravok 38ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800