rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov

WALMARK Omega-3 rybí olej FORTE PROMO 2020 130+65cps

WALMARK Omega-3 rybí olej FORTE PROMO 2020 130+65cps

Výživový doplnok vo forme kapsúl obsahuje omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) plus vitamín E.EPA a DHA prispievajú k správnej...

Zobraziť celý popis

Doprava zadarmo pri nákupe nad 28,90 €
 • super ceny
  sortiment
  dostupnosť
 • Rychle dorucenie,
 • Zatiaľ je všetko v poriadku.
 • Výborná cena
  Rýchle dodanie
 • Rýchlosť dodania
 • Rýchle doručenie. Ďakujem
 • Rýchle dodanie. Akcia bez poštovného.
 • promptnosť a rýchlosť objednávky aj poskytnutie požadovanej zmeny
 • Rýchle doručenie
 • Zodpovednosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Výživový doplnok vo forme kapsúl obsahuje omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) plus vitamín E.

 • EPA a DHA prispievajú k správnej funkcii srdca.
 • DHA prispieva k normálnej funkcii mozgu a zraku a podporuje duševnú vitalitu.
 • Vitamín E chráni bunky tela pred oxidatívnym poškodením voľnými radikálmi.

Aké sú účinky omega-3 pre športovcov?

Omega-3 mastné kyseliny bývajú veľmi často považované za jeden z najdôležitejších doplnkov a to nielen v športovej výžive. Ich využitie býva často spájané so správnym fungovaním kardiovaskulárneho systému a dodávaním energie.

Účinky Omega-3 pre nastávajúce mamičky?

Prečo sú tieto látky obzvlášť dôležité v tehotenstve? DHA prispieva k správnemu vývoju mozgu u nenarodených detí a dojčiat a má tiež priaznivý vplyv na vývoj ich zraku, čo sa dosiahne denným príjmom 200 mg DHA navyše k odporúčanej dennej dávke príjmu omega-3 mastných kyselín u dospelých, t.j.: 250 mg DHA a EPA. Okrem toho obe kyseliny v dávke 250 mg prispievajú k normálnemu fungovaniu srdca.

Ako pôsobia Omega-3 mastné kyseliny na mozog?

Tieto dôležité kyseliny sú kľúčové už pri samotnom začiatku, a to od prvých týždňov tehotenstva. Odporúčaná denná dávka 250 mg DHA a EPA spolu navyše s 200 g DHA prispieva k správnemu vývoju mozgu plodu v tele matky. Odporúčame pokračovať v užívaní výživového doplnku aj po pôrode, kedy mastné kyseliny prestupujú materským mliekom. Omega-3 mastné kyseliny zahrňujú EPA a DHA kyseliny, pričom DHA sa podieľa na vývoji mozgu. Pri dávke 250 mg DHA pre dospelých prispievame k udržaniu normálnej činnosti mozgu. Čím sme starší, tým má naše telo vyššie nároky. Aby sme organizmus udržali v dobrej kondícii, sú práve tieto kyseliny „palivom“ pre nás.

Omega-3 mastné kyseliny sú naozaj pre všetkých

Omega-3 má pozitívny vplyv na zdravie naozaj u všetkých vekových kategórií. Dlhodobé užívanie môže mať pozitívny vplyv na imunitný systém.

Omega-3 mastné kyseliny zohrávajú dôležitú úlohu pre správne fungovanie mnohých sústav organizmu. Správny príjem prináša badateľné zdravotné benefity, pôsobí na srdce, mozog a zrak. Spolu s vitamínom D podporujú aj imunitu“, uvádza MUDr. Karel Metyš, MBA.

Ďalšie odborné štúdie poukazujú na fakt, že pravidelná konzumácia EPA a DHA regulujú hladinu triglyceridov, a to sa dosiahne pri dennom príjme 2 g DHA denne. Avšak, nesmie sa prekročiť doplnkový prívod 5 g dennej kombinácie EPA a DHA.

 

Čo je Vitamín E?

Prírodný vitamín E v sebe ukrýva až 8 rozličných chemických zlúčenín. Syntetický, ktorý sa vyrába v laboratóriu, obyčajne obsahuje iba jednu zlúčeninu – alfa-tokoferol. Tá je v ľudskom tele najaktívnejšia a najlepšie využiteľná.

Či sa v produkte, ktorý ste si kúpili, nachádza prírodný alebo syntetický vitamín E, rozlíšite jednoducho – podľa názvu. Prírodná forma sa označuje ako d-alfa-tokoferol, umelá ako dl-alfa-tokoferol.

 

Čo spôsobuje nedostatok Vitamínu E?

Závažný nedostatok vitamínu E je jediný stav, kde má podávanie jednoznačne pozitívny účinok. K hlavným príznakom nedostatku vitamínu E patrí poškodenie periférnych nervov, svalov a sietnice, nekoordinované pohyby a zhoršená imunita. Ide o zriedkavý jav, ktorý môže mať rôzne príčiny, napr.:

 • genetické poruchy v metabolizme vitamínu E (resp. v metabolizme tukov),
 • Crohnova choroba,
 • cystická fibróza,
 • podvýživa,
 • problémy s vylučovaním žlče.

Nedostatok vitamínu E sa môže vyskytnúť aj u predčasne narodených detí (s nízkou pôrodnou hmotnosťou). Preto sa týmto deťom zvykne preventívne podávať.

 

Aké sú odporúčané dávky vitamínu E?

Dávkovanie vitamínu E sa obyčajne uvádza pre formu alfa-tokoferol, a to buď v miligramoch (mg), alebo v medzinárodných jednotkách (IU). 1 mg alfa-tokoferolu sa rovná 1,5 IU v prírodnej forme, alebo 2,22 IU v syntetickej forme.

Odporúčaná dávka vitamínu E pre osoby staršie ako 14 rokov je 15 mg denne. Táto dávka platí aj pre tehotné ženy, dojčiacim ženám sa odporúča 19 mg. U detí sú dávky menšie:

 • 5 mg pre dojčatá,
 • 6 mg pre deti medzi 1. – 3. rokom,
 • 7 mg pre 4 – 8 ročné,
 • 11 mg pre 9 – 13 ročné.

Pokiaľ nie ste práve na nízkotučnej diéte, alebo netrpíte závažným nedostatkom vitamínu E, odporúčané denné dávky ľahko dosiahnete pomocou stravy. Avšak – spomínané fajčenie, znečistené ovzdušie či nadmerné opaľovanie môže vaše zásoby vitamínu E vyčerpať.

Preto ak sa rozhodnete užívať výživový doplnok, majte na pamäti, že prírodná forma je aktívnejšia. Takto vám postačí menej – približne 22,4 IU. Pri syntetickej forme potrebujete 33,3 IU denne.

Použitie Omega -3 rybí olej FORTE PROMO:

Odporúčané dávkovanie: 2 - 3 kapsuly denne, zapiť tekutinou. Priaznivý účinok je dosiahnutý pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.

Upozornenie:

Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Skladujte mimo dosahu detí, v suchu a tme, pri teplote do 25 °C.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.38 kg
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Deti, Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “WALMARK Omega-3 rybí olej FORTE PROMO 2020 130+65cps”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať