rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liečivo lieku je everolimus. Everolimus patrí do skupiny liečiv označovaných ako imunosupresíva. Používa sa u dospelých na zabránenie odvrhnutia transplantovanej obličky, srdca alebo pečene imunitným systémom tela. Liek sa používa spolu s inými liekmi, napríklad:

 • s cyklosporínom a kortikosteroidmi pri transplantácii obličky a srdca
 • s takrolimusom a kortikosteroidmi pri transplantácii pečene.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Ako začiatočný dávkovací režim sa všeobecne u pacientov po transplantácii obličky a srdca odporúča 0,75 mg 2x denne, ktoré sa podajú čo najskôr po transplantácii.
Pri transplantácii pečene sa odporúča dávkovanie 1,0 mg 2x denne, úvodná dávka má byť podaná približne 4 týždne po transplantácii.
Dávkovanie môže byť potrebné upraviť v závislosti od dosiahnutých hladín v krvi, znášanlivosti, individuálnej odpovede, zmeny súčasne podávaných liekov a klinickej situácie. Dávku možno upravovať v 4-5-dňových intervaloch. Odporúča sa rutinné monitorovanie terapeutickej hladiny liečiva v plnej krvi.

Černošskí pacienti
Obmedzené informácie naznačujú, že u černošských pacientov môže byť potrebná vyššia dávka lieku na dosiahnutie podobnej účinnosti ako u pacientov inej rasy.

Pacienti s poškodením funkcie pečene
U pacientov s miernym poškodením pečene (trieda A podľa Childa-Pugha) sa má dávka znížiť približne na 2/3 normálnej dávky, u pacientov so stredne ťažkým poškodením pečene (trieda B) sa má dávka znížiť na 1/2 normálnej dávky, u pacientov s ťažkým poškodením pečene (trieda C) sa má dávka znížiť na 1/3 normálnej dávky. Ďalšie titrovanie dávky má byť založené na terapeutickom monitorovaní hladín liečiva. Znížené dávky zaokrúhlené na najbližšiu silu lieku sú uvedené v Tabuľke 1 v SPC, časť 4.2.

Spôsob použitia

Denná dávka tabliet sa má vždy podávať perorálne, rozdelená na 2 čiastkové dávky, vždy buď s jedlom, alebo bez jedla  a v rovnakom čase, ako cyklosporín v mikroemulzii alebo takrolimus. Tablety sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa pohárom vody, pred užitím sa nemajú drviť. Pre pacientov, ktorí nemôžu prehĺtať celé tablety, sú dostupné aj dispergovateľné tablety.

Upozornenie

U tehotných žien sa liek nemá používať, pokiaľ potenciálny prínos nie je väčší ako potenciálne riziko pre plod. Ženám v plodnom veku sa odporúča používanie spoľahlivých metód antikoncepcie počas užívania lieku a až 8 týždňov po ukončení liečby. Liek môže znížiť tvorbu spermií u mužov a zhoršiť tak plodnosť (tento účinok je spravidla vratný).
Ženy užívajúce tento liek nemajú dojčiť.
Liek sa nemá podávať ďeťom po transplantácii pečene.
U detí a dospievajúcich sa liek po transplantácii obličky neodporúča, nakoľko nie sú dostatočné skúsenosti s jeho použitím.
Počas liečby nekonzumovať grepy a grepovú šťavu.
Počas liečby imunosupresívami vrátane everolimusu môže byť vakcinácia menej účinná. Použitiu živých vakcín je potrebné sa vyhnúť.
Je potrebné chrániť sa pred UV-žiarením (slnečné žiarenie, soláriá) a používať ochranné prostriedky s UV filtrom.
Liek obsahuje laktózu.
Uchovávať v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom a vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800