rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • rychle dodanie
  nizke ceny
 • výborné, odporúčam
 • Rýchlosť dodania
 • Super výber
  Dobré ceny
  Oceňujem minulotýždňovú výhodnú cenu dopravy do Zásielkovne. Mohlo by to byť častejšie a pravidelne.
 • Pani, s ktorou som volala cez infolinku bola neskutočne milá a nápomocná. Odporučila mi zvoliť si dodanie do lekárne, aby som mala paralenove čapiky pre syna na ďalší deň doma. A aj tak bolo :) uuuuzasne! Veľmi ďakujem!
 • Cobra spolupraca,rychlost a serioznost
 • Expresne dorucenie
 • Velmi rzychke dodanie
 • Prehľadná ponuka, dobrá komunikácia s obchodom, rýchle dodanie a slušné expedičné poplatky.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek patrí do skupiny liekov nazývaných antiagregačné lieky. Antiagregačné lieky bránia zhlukovaniu krvných doštičiek, a tak znižujú schopnosť vytvorenia krvnej zrazeniny (tento proces sa volá trombóza).

Liek sa používa na predchádzanie vzniku krvných zrazenín (trombus), ktoré sa formujú v skôrnatených cievach (artériách). Tento proces, ktorý môže viesť k aterotrombotickým príhodám (ako je náhla cievna mozgová príhoda, srdcový záchvat alebo smrť), je známy ako aterotrombóza.

Liek sa predpisuje ako ochrana pred vytvorením krvných zrazenín a na zníženie rizika výskytu týchto závažných príhod, pretože:

 • pacient má skôrnatené cievy (tiež známe ako ateroskleróza) a
 • prekonal infarkt myokardu, náhlu cievnu mozgovú príhodu alebo má ochorenie periférnych artérií.
 • mal závažný typ bolesti na hrudníku (nestabilnú angínu pektoris) alebo prekonal "infarkt myokardu" (srdcový záchvat). Na liečbu týchto ťažkostí môže lekár zaviesť do upchatej alebo zúženej tepny tzv. stent na znovuobnovenie účinného prietoku krvi. Lekár má predpísať aj kyselinu acetylsalicylovú.
 • mal nepravidelný srdcový tep (atriálnu fibriláciu) a nemôže užívať lieky známe ako „perorálne antikoagulanciá“ (antagonisty vitamínu K). Liek sa v takom prípade užíva spolu s kyselinou acetylsalicylovou.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a starší pacienti: podáva sa 1 tableta 1x denne.

Pacienti s akútnym koronárnym syndrómom:
Pri nestabilnej angíne pektoris alebo non Q-infarkte (bez elevácie segmentu ST) sa liečba klopidogrelom začína jednorazovou nasycovacou dávkou 4 tablety (300 mg klopidogrelu), a potom sa má pokračovať dávkovaním 1 tableta 1x denne v kombinácii s kyselinou acetylsalicylovou.
Pri akútnom infarkte myokardu s eleváciou segmentu ST sa klopidogrel má podávať 1 tableta 1x denne s počiatočnou nasycovacou dávkou 4 tablety (300 mg klopidogrelu) v kombinácii s kyselinou acetylsalicylovou a s trombolytikami alebo bez nich. Kombinovaná liečba sa má začať podľa možnosti čím skôr, hneď po tom, ako sa objavia príznaky a má trvať najmenej 4 týždne.

Pacienti s atriálnou fibriláciou:
Podáva sa dávka 1 tableta (75 mg) 1x denne. Kyselina acetylsalicylová (75 – 100 mg denne) sa má iniciovať a podávať v kombinácii s klopidogrelom.

O dĺžke liečby rozhoduje lekár.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, nezávisle od jedla, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny.
Ak pacient zabudne užiť tabletu, má užiť vynechanú dávku ihneď a nasledujúcu dávku vo zvyčajnom čase. Ak však už uplynulo viac ako 12 hodín od zvyčajného času užívania, pacient má užiť nasledujúcu dávku až vo zvyčajnom čase a neužívať dvojitú dávku.

Upozornenie

Zastavenie krvácania môže počas liečby klopidogrelom trvať dlhšie ako zvyčajne a akékoľvek nezvyčajné krvácanie (miesto alebo doba trvania) je potrebné hlásiť lekárovi.
Počas tehotenstva je vhodnejšie liek v rámci preventívnych opatrení neužívať.
Počas liečby sa nemá pokračovať v dojčení.
Deťom sa liek nesmie podávať z dôvodu obáv týkajúcich sa účinnosti.
Liek je kontraindikovaný pri závažnej poruche funkcie pečene. 
Skúsenosti s liečbou pacientov so stredne ťažkým ochorením pečene, ktorí môžu mať hemoragickú diatézu sú obmedzené.
Pacientom s poškodením funkcie obličiek sa musí liek podávať opatrne.
Pacienti musia informovať lekára a zubára o užívaní tohto lieku pred každým plánovaným chirurgickým zákrokom alebo pred tým, ako začnú užívať nový liek.
Ak je u pacienta plánovaný chirurgický zákrok, podávanie lieku sa musí 7 dní pred zákrokom prerušiť.
Liek obsahuje laktózu a ricínový olej.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800