rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Všetko Ok.
 • Rychla komunikacia, rychle dodanie
 • cena
 • Rýchle doručenie všetko v poriadku
 • Rýchly, spoľahlivý
 • Nic
 • Rýchle dodanie a pozornosť pribalená v balíku potešila .
 • Rýchlosť
  Cena
 • rychlost i spolahlivost dobra komunikacia
 • Rýchle dodanie tovaru
  Objednať z domu
  Prijateľné ceny
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Dasseltino tablety 5 mg - 10 tabliet

Keď sa vaše telo stretne s látkou prevažne bielkovinovej povahy, ktorú považuje za votrelca, prepne sa do bojového režimu a vyšle armádu bielych krviniek. Okrem iných látok tiež uvolňuje látku nazývanú histamín. Túto až mierne hysterickú reakciu tlmia antihistaminiká, ako napríklad Dasseltino tablety.

Príznaky a liečba alergie s Dasseltino

Dasseltino z rodiny antihistaminík

Histamín je látka, ktorú uvoľňujú žírne bunky v reakcii na alergén. Práve histamín je po naviazaní na špecifické receptory zodpovedný za nepríjemné symptómy alergickej reakcie:

 • opuch slizníc, upchatý nos
 • vodnatý výtok z nosa
 • svrbenie podnebia úst, nosa a kýchanie
 • začervenanie alebo svrbenie očí
 • slzenie
 • žihľavka (svrbiace hrčky alebo vyvýšené červené miesta - doslova mapy na koži)
 • alergický ekzém

Antihistaminiká fungujú tak, že naviazanie tejto látky a jej účinky v tele blokujú.

Dasseltino napráva liekom povesť

Za posledné dekády antihistaminiká nadobudli medzi pacientmi nie príliš dobrú povesť a to kvôli ich vplyvu na nervový systém. Niekto tento mierny útlm ani nepostrehol, inému už hodinku po tabletke klipkali oči a sotva udržal pozornosť.

Pretože dezloratadín- účinná látka lieku Dasseltino - pôsobí na periférne histamínové receptory H1 (receptory mimo mozgu a miechy), niet sa čoho báť. Ak sa liek užíva správne, riziko únavy, útlmu, straty koncentrácie alebo ospalosti je úplne minimálne.

Alergia a ospalosť sú s Dasseltino minulosťou
Dasseltino rýchla pomoc pri prejavoch alergie

Iné antihistaminiká vs. Dasseltino

Nesedatívne antihistaminikum dezloratadín spadá medzi tzv. liečivá druhej generácie. Do tej istej skupiny, v ktorej sa nachádza i jeho starší súrodenec loratadín. Avšak dezloratadín je novšie liečivo. Ide o aktívny metabolit loratadínu s dlhším časom rozpadu* a na vyvolanie efektu stačí menšia dávka.

Oproti ďalším konkurentom vo svojej kategórii majú obidve spriaznené liečivá údajne neskorší nástup účinku. Na druhej strane však väčšina ľudí už po jednorazovej dávke Dasseltino pocíti úľavu minimálne 24 hodín a necíti sa ospalo**. Dasseltino tablety sú tak ideálnejšia voľba pre aktívnych ľudí. Športovcov i pracujúcich.

Kedy sa majú Dasseltino tablety použiť

Liek pomáha zmierňovať príznaky spojené s alergickým zápalom v nosovej dutine spôsobené alergiou. Napríklad klasickou sennou nádchou alebo alergiou na prachové roztoče. Pôsobí na všetky symptómy uvedené v druhom odseku tohto popisu.

Dasseltino tablety sú určené pre dospelých a dospievajúcich (nad 12 rokov). Užívajú sa v množstve 1 tableta 1x denne, v celku, nezávisle od jedla a je vhodné ich zapiť vodou.


Pred použitím lieku Dasseltino tablety 5 mg si prečítajte celý príbalový leták.
Liek obsahuje laktózu, nie je určený pre deti a mládež (do 12 rokov), nemal by sa užívať v tehotenstve ani kombinovať s alkoholom.
Zvýšená opatrnosť je nutná počas dojčenia a u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo kŕčmi. Pred užívaním lieku odporúčame najskôr konzultáciu s lekárom.
Pri obvyklej dávke by liek nemal ovplyvniť pozornosť. No v prípade veľmi ojedinelého výskytu ospalosti či závratov je tiež nutná zvýšená opatrnosť pri vedení vozidiel a obsluhe strojov.


*Affrime, Melton a kolektív. - A pharmacokinetic profile of desloratadine in healthy adults, including elderly. Clinical pharmacokinetics 41.1 (2002): 13-19.
**R.D. Mann a kolektív - Sedation with “non-sedating” antihistamines: four prescription-event monitoring studies in general practiceCommentary: reporting of adverse events is worth the effort. Bmj 320.7243 (2000): 1184-1187.

Hmotnosť 0.0115 kg
Rozmery 5 × 11.5 × 2.5 cm
Forma

Tabletka

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
4.3
Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 1. Meno (overený zákazník)

  Review test

 2. Milan (overený zákazník)

  Spokojnosť :))

 3. Michal (overený zákazník)

  Za mna jedna z veci co mi skutocne pomaha.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800