rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • Super spokojna
 • super.rychle dodanie-dobre ceny
 • Nemám.
 • Rýchlosť
 • rýchle dodanie
  priaznivé ceny
 • Som spokojný a odporúčam
 • rýchlosť, cena
 • Výhodné ceny
  Dobrá dostupnosť produktov
  Široká ponuka produktov
  Veľmi rýchle dodanie
  Možnosť doručenia do boxu/packety
  Výhodný vernostný program
  Darček pri nákupe
  Doprava zadarmo pri nákupe nad 10€
  Dobrá komunikácia s obchodom
 • Tentoraz som si dala balík doniesť do Alzaboxu,doteraz som využívala služby kuriéra. Oceňujem rýchlosť dodania aj dobrý výber.
 • Rýchlosť vybavenia objednavky
  Super ceny
  Spoľahlivosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú protidoštičkové látky. Liek zabraňuje zoskupovaniu krvných doštičiek a tak znižuje možnosť tvorby krvnej zrazeniny.
Liek sa užíva po prekonanom srdcovom záchvate alebo v prítomnosti nestabilnej angíny, alebo po zavedení stentov, aby zablokovanú alebo zúženú tepnu, ktorá zásobuje srdce krvou, udržali otvorenú. Liek znižuje pravdepodobnosť výskytu ďalšieho srdcového záchvatu alebo mozgovej príhody alebo úmrtia na jednu z týchto aterotrombotických príhod.  Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí

Liek sa má začať podávať jednorazovou nasycovacou dávkou 60 mg a potom pokračovať 10 mg dávkou 1x denne. Ak sa u pacientov s nestabilnou angínou, infarktom myokardu bez elevácie ST segmentu vykoná koronárna angiografia do 48 hodín od prijatia, nasycovacia dávka sa má podať iba počas perkutánnej koronárnej intervencie. Pacienti užívajúci prasugrel majú tiež denne užívať kyselinu acetylsalicylovú 75-325 mg.
U pacientov s akútnym koronárnym syndrómom, ktorí sú liečení perkutánnou koronárnou intervenciou sa odporúča v trvaní liečby pokračovať až 12 mesiacov, pokiaľ nie je vysadenie prasugrelu klinicky indikované.

Pacienti vo veku 75 rokov a viac

Používanie prasugrelu u pacientov vo veku 75 rokov a viac sa vo všeobecnosti neodporúča. Ak lekár po posúdení pomeru prínosu a rizika považuje túto liečbu za nevyhnutnú, má sa im po jednorazovej nasycovacej dávke 60 mg predpísať nižšia udržiavacia dávka 5 mg.

Pacienti s telesnou hmotnosťou menej ako 60 kg

Podáva sa jednorazová nasycovacia dávka 60 mg a potom sa pokračuje v podávaní 5 mg 1x denne. Udržiavacia dávka 10 mg sa neodporúča.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy vcelku (nesmú sa lámať ani drviť) a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa môže užívať nezávisle od jedla (podávanie nasycovacej dávky 60 mg prasugrelu nalačno môže vyvolať oveľa rýchlejší nástup účinku). Liek sa má užívať každý deň v približne rovnakom čase.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa má liek podávať len ak potenciálny prínos pre matku prevyšuje potenciálne riziko pre plod.
U dojčiacich žien sa použitie lieku neodporúča. Nie je známe, či sa prasugrel vylučuje do materského mlieka u ľudí.
U detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov sa liek nemá používať, pretože bezpečnosť a účinnosť lieku v tejto vekovej skupine nebola stanovená.
Liek ​​​​​​​je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene (Childova-Pughova trieda C).
O dĺžke liečby rozhoduje lekár.
Ak má pacient podstúpiť elektívny chirurgický zákrok a protidoštičkový účinok nie je žiadaný, prasugrel by sa mal vysadiť minimálne 7 dní pred chirurgickým zákrokom.
Tablety obsahujú laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Filmom obalené tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800