rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
99% spokojnosť zákazníkov

Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid samodiagnostický test

Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid samodiagnostický test

Produkt nájdete vo výhodných balíčkoch

Ukázať balíčky
Rýchly antigénový test na detekciu vírusu SARS-CoV-2 pre variant omicron z výteru z nosa. Test je určený sa samodiagnostiku pacientom.

Zobraziť celý popis

Zvoľte želaný variant:

Tento produkt doručíme zadarmo

Produkt nájdete vo výhodných balíčkoch

Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid samodiagnostický test 300ks

1.185,00   Zobraziť balíček
 • Veľmi som spokojná s Vašim obchodom. Veľký výber tovaru a rýchla
  dodacia lehota. Ďakujem
 • Objednaný tovar mi došiel vo velmi kratkom čase a v poriadku. Doporučujem služby tejto organizácie
 • Rychle dodanie
 • Rýchle dodanie
 • Bola som spokojna.
 • Rýchle dodanie
 • Dobry vyber
  Dobre ceny
  Rychle dorucenie
  Prijemna komunikacia
 • super rýchle
 • bezproblemovy a rychly nakup
 • Výborná komunikácia od zadania objednávky až po doručenie. Výhodnejšie ceny oproti ostatným internetovým obchodom.
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Od príchodu prvého variantu ochorenia COVID-19 v roku 2019 vznikli viaceré ďalšie mutácie, ako napríklad beta, delta či omikron. Jednotlivé mutácie vírusu sa môžu líšiť v intenzite ochorenia, infekčnosti či symptómoch. Variant omikron, ktorý sa prvýkrát objavil v Juhoafrickej republike, by mal mať podľa doterajších informácií miernejší priebeh, mal by byť však infekčnejší než predošlé varianty koronavírusu SARS-CoV-2.1

Antigénové testy na samodiagnostiku ochorenia COVID-19 Flowflex sú špeciálne vhodné na detekciu variantu omicron. Vyznačujú sa vysokou citlivosťou a jednoduchým použitím, nakoľko sú určené na odobratie vzorky z prednej časti nosa. Sú vhodné na použitie samotným pacientom – môžete sa vďaka nim otestovať priamo v pohodlí domova a výsledok budete vedieť v rozpätí 15 až 30 minút.

antigénové testy covid-19

Flowflex SARS-CoV-2 s citlivosťou na variant omicron

Variant omikron sa objavil po prvý raz v novembri 2021, odvtedy sa rozšíril skoro do celého sveta. Na základe jednotlivých prípadov sa zdá, že omikron má oproti predošlým mutáciám kratšiu inkubačnú dobu, je infekčnejší a spravidla postihuje horné dýchacie cesty.  Pacienti nakazení týmto variantom mali často ľahší priebeh ochorenia než tí, ktorí sa nakazili inými mutáciami koronavírusu. Antigénové testy Flowlex pomáhajú detegovať aj omikron variant vírusu SARS-CoV-2.

výhody produktov - ikona

Jednoduché použitie

výhody produktu - ikona

Vysoká spoľahlivosť

Detekcia variantu omikron

Výsledok do 15 minút

Ako sa prenáša COVID-19 a ako sa pred ním chrániť?

COVID-19 je infekčné ochorenie prenášané koronavírusom SARS-CoV-2. Prenáša sa predovšetkým kvapôčkami sekrétu pri kašli, kýchaní, ale i rozprávaní. Nakaziť sa teda môžete, pokiaľ sa budete pohybovať v tesnej blízkosti infikovaného, vírus sa však môže preniesť aj kontaktom s kontaminovanými predmetmi. Pravdepodobné miesta nákazy môžu byť napríklad v spoločnej domácnosti, ale aj na verejných miestach, kde sa zvykne zhlukovať väčšie množstvo ľudí, v obchodoch, v čakárni, u lekára ale i v mestskej hromadnej doprave.

V období vysokého výskytu nákazy je dôležitá prevencia. Ako sa chrániť?

 • Umývajte si pravidelne a poctivo ruky. Ruky je potrebné umývať aspoň 20 sekúnd. Používajte mydlo a teplú vodu, pokiaľ mydlo nemáte k dispozícii, siahnite po dezinfekčnom prípravku na ruky, ktorý je na báze alkoholu.
 • Nedotýkajte sa neumytými rukami tváre – predovšetkým očí, nosa a úst.
 • Pri kašľaní a kýchaní si vždy prekrývajte ústa a nos jednorazovou vreckovkou. Vreckovku potom ihneď vyhoďte do koša.
 • Obmedzte blízky kontakt s ľuďmi, ktorí majú príznaky chrípky, prechladnutia či nádchy.
 • Ak ste chorý, kontaktuje vášho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup liečby. Pokiaľ možno, liečte sa v samostatnej izbe.
 • Pravidelne dezinfikujte povrchy vo vašej domácnosti – predovšetkým spoločné miestnosti, ako sú toalety, kúpeľne, kuchyne a podobne.
 • Počas nakupovania, prípadne v priestoroch s veľkým pohybom ľudí, používajte ochranné jednorazové rukavice.

Ďalší spôsob, ako pomôcť telu ochrániť sa pred ochorením, je užívať dostatok vitamínov, ktoré podporujú imunitný systém. Nápomocné sú napríklad vitamíny C, D, ale tiež zinok.

Ako postupovať pri antigénovom samotestovaní testom Flowlex?

1. Otvorte skúmavku s extrakčným pufrom.

2. Vložte skúmavku do otvoru na krabičke.

3. Otvorte obal s tyčinkou na výter. Dajte pozor, aby ste sa vždy dotýkali len rúčky tyčinky, nie jej absorpčného konca.

4. Absorpčný koniec tyčinky zasuňte do nosovej dierky a jemným otáčaním ju priveďte maximálne 2,5 cm od okraja nosovej dierky.

5. Tyčinku 5-krát otočte tak, aby sa pritom dotýkala vnútornej strany nosovej dierky. Celý proces opakujte aj pri druhej nosovej dierke (použite tú istú tyčinku).

6. Vyberte tyčinku z nosovej dierky a zasuňte ju do skúmavky, pričom s ňou v skúmavke 30 sekúnd pohybujte.

8. 5-krát tyčinku otočte a stláčajte pri tom skúmavku. Potom skúmavku znova stlačte a vytiahnite tyčinku.

10. Priskrutkuje kvapkadlo pevne na skúmavku s extrakčným pufrom. Poriadne obsah premiešajte vírením alebo ťukaním na dno skúmavky.

11. Do jamky na vzorku zo skúmavky jemne vytlačte 4 kvapky roztoku.

12. Výsledok odčítajte po 15-30 minútach. Výsledok odčítaný po 30 minútach nemusí byť správny.

Ako fungujú antigénové testy?

Aby ste pochopili princíp antigénových testov, je potrebné najprv chápať procesy imunitného systému.Každý proteín v ľudskom tele, ktorý nenesie kódy génov vlastného organizmu, je veľmi pravdepodobne patogén. Patogény sú biologické faktory, ktoré môžu spôsobovať vznik ochorenia – čiže vírusy, baktérie a iné choroboplodné zárodky. Keď váš imunitný systém odhalí prítomnosť cudzieho proteínu v tele, spustí sa reakcia – biele krvinky začnú vytvárať protilátky, ktorých úlohou je tento proteín nájsť a zničiť. Cudzí proteín, ktorý spôsobil reakciu vašej imunity, sa teda nazýva antigén (spojenie slov antibody – protilátka a gen – zo slova generovať), pretože vo vašom tele spôsobuje generovanie protilátok.

Antigénový test teda reaguje na výskyt cudzích proteínov vo vzorke. Vzorka z nosa sa vloží do tekutiny, ktorá sa nanesie na povrch sklíčka. Toto sklíčko obsahuje protilátky. Pokiaľ sa vo vašej vzorke nachádzajú proteíny obalu koronavírusu, protilátky na sklíčku sa na ne prichytia a ďalší typ protilátok ich farebne odlíši. Čím viac vírusu vzorka obsahuje, tým viditeľnejšia je stopa na antigénovom teste. Ide o rýchly a jednoduchý spôsob, ktorý nevyžaduje lekárske skúsenosti. Celý test trvá 15 až 30 minút.

Antigénové testy teda slúžia primárne na diagnostikovanie prebiehajúceho ochorenia COVID-19. Nemusia odhaliť ochorenie, pokiaľ je v skorom, alebo naopak, neskorom štádiu. Pokiaľ vám antigénový test ukáže pozitívny výsledok, je potrebné kontaktovať lekára.

Pokiaľ vám výsledok testu vyjde negatívny, znamená to, že:

 • nie ste v danú chvíľu nakazený vírusom, 
 • ochorenie je v príliš rannom štádiu,
 • ochorenie už prebehlo a je neskoro na detegovanie antigénovým testom.2

Ako správne odčítať a interpretovať výsledok antigénového testu?

Pozitívny výsledok

Pokiaľ sa na testovacom sklíčku objaví testovacia čiarka T spolu s kontrolnou čiarkou C, výsledok je pozitívny. To znamená, že u vás prebieha aktívna infekcia vírusom SARS-CoV-2.

Negatívny výsledok

V prípade, že u vás infekcia neprebieha, resp. je nepravdepodobná infekcia vírusom SARS-CoV-2, objaví sa len kontrolná čiarka C a testovacia čiarka T nie je viditeľná.

Neplatný výsledok testu

Pokiaľ na testovacom sklíčku nie je viditeľná kontrolná čiarka C, test je neplatný. V takomto prípade je potrebné vykonať nový test.

Pozor! Kontrolná čiarka C musí byť viditeľná vždy, bez ohľadu na to, či je výsledok vášho testu pozitívny alebo negatívny. Pokiaľ sa čiarka C neobjaví, test nie je platný. 

Upozornenie:

Pred a počas testu nejedzte, nepite a nefajčite. Ak náhodou dôjde ku kontaktu extrakčného pufra s pokožkou alebo očami, vypláchnite ich veľkým množstvom vody a v prípade potreby vyhľadajte ošetrenie. Nedodržanie pokynov v príbalovej informácii môže mať za následok nepresný výsledok testu. Pri krvácaní z nosa neodoberajte vzorku. Vlhkosť a teplota môžu nepriaznivo ovplyvniť výsledky. Test nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na vrecku. Všetky použité testy, nástroje a potenciálne kontaminovaný materiál likvidujte podľa miestnych predpisov.

Zdroje:

 1. COVID-19: Aký nebezpečný je nový variant omikron. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. 30.11.2021 [online] [cit. Dňa 29.7.2022] Dostupné z: https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4939:covid-19-aky-nebezpeny-je-novy-variant-omikron&catid=56:tlaove-spravy&Itemid=62
 2. GENDEROVÁ M. Veľký prehľad o testovaní na COVID-19: Druhy testov, ich výhody a kedy ich použiť. 21. 07. 2020. [online] [cit. Dňa 26.7.2022] Dostupné z: https://lekar.sk/clanok/testovanie-na-covid-19-druhy-testov-ich-vyhody-a-nevyhody-a-kedy-ich-pouzit-kde-sa-otestovat-na-slovensku
Hmotnosť 0.03 kg
Forma

Iná forma

Výrobca

Značka

Skupina

Ženy, Muži, Seniori

Priemerné hodnotenie
Bez hodnotenia
Pridajte prvú recenziu pre “Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid samodiagnostický test”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800

  Mohlo by vás zaujímať