rychle_dorucenie
Lekáreň s najrýchlejším doručením
osobny_odber
Osobný odber v lekárni zadarmo
dorucenie_4h
Doručenie už od 4 hodín
spokojnost
98% spokojnosť zákazníkov
 • spokojnosť
 • Veĺmi spokojná tovar je doručený za 2-3dni v dobrom stave
 • dobrý výber, rýchle dodanie bez problémov, spoľahlivosť
 • Ako vždy nadmieru spokojný.
 • Veľká výhoda
 • Cena
  Rychle dodanie
 • Takéto e dodanie, človek sa môže hneď liečiť. Je to veľmi dobre hlavne pre nás, ktorý kvôli chorobe sa ťažšie pohybujú. Páči sa mi , že si môžem v kľude prečítať informácie o daných liekoch. Porozmýšľať a nemusíte
  sa ponáhľať, lebo za mnou už stoja ďalší ľudia.
 • Dobré ceny, rýchle doručenie
 • Rýchle dodanie
 • Rýchle dodanie,veľká spokojnosť
popis_produktu
Popis produktu
Doplňujúce informácie
Recenzie zákazníkov
Opýtať sa lekárnika

Liek obsahuje liečivo aciklovir, ktorý je účinný proti ľudskému herpes vírusu, vrátane vírusu Herpes simplex, vírusu Varicella zoster, Epsteinov-Barrovej vírusu a Cytomegalovírusu.

Liek je určený na liečbu nasledujúcich ochorení:

 • liečba infekcií kože a slizníc vyvolaných vírusom Herpes simplex typ 1 a 2;
 • prevencia infekcií vírusom Herpes simplex u pacientov s oslabenou imunitou;
 • liečba infekcií vyvolaných vírusom Varicella (ovčie kiahne) a vírusom Herpes zoster (pásový opar);
 • liečba pacientov s výrazným oslabením imunity, zvlášť s pokročilým AIDS ochorením, alebo po transplantácii kostnej drene.

Viac na adc.sk

Použitie:

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liečba infekcií Herpes simplex u dospelých:
200 mg 5x denne v 4-hodinových intervaloch s vynechaním 1 nočnej dávky. Liek sa užíva po dobu 5 dní, pri ťažko prebiehajúcich infekciách sa môže liečba predĺžiť.
U pacientov s výrazne zníženou imunitnou reakciou (napr. po transplantácii kostnej drene) alebo u pacientov s poruchou vstrebávania sa môže dávka zvýšiť na 400 mg 5x denne alebo môže byť nahradená intravenóznym podaním.
S podávaním by sa malo začať čo najskôr po objavení infekcie, u opakovaných infekcií by sa malo začať už v prodromálnom období alebo pri prvom objavení lézií.

Profylaxia infekcií vírusom Herpes simplex:
200 mg 4x denne asi v 6-hodinových intervaloch, prípadne 400 mg 2x denne v 12-hodinových intervaloch.
Ako dostatočne účinná sa môže prejaviť postupná titrácia nadol k 200 mg 3x denne v približne 8-hodinových intervaloch alebo dokonca len 2x denne v približne 12-hodinových intervaloch.
Liečba by sa mala prerušiť pravidelne v priebehu 6-12 mesiacov, aby sa mohli sledovať možné zmeny v prirodzenom priebehu ochorenia a zhodnotí sa potreba ďalšej liečby.
U ťažko imunodeficientných pacientov (napr. po transplantácii kostnej drene) alebo u pacientov s porušenou resorpciou z čreva sa môže dávka zvýšiť na 400 mg, prípadne zvážiť intravenózne podanie.
Trvanie profylaktického podávania je podmienené trvaním rizikového obdobia.

Liečba infekcií Varicella a Herpes zoster:
800 mg 5x denne v približne 4-hodinových intervaloch, pričom sa vynecháva 1 nočná dávka. Liečba by mala trvať 7 dní. S podávaním by sa malo začať čo najskôr po objavení infekcie. Liečba dosahuje lepšie výsledky, keď je zahájená čo najskôr po nástupe pľuzgierikov.
U ťažko imunodeficientných pacientov (napr. po transplantácii kostnej drene) alebo u pacientov s porušenou resorpciou z čreva by sa malo zvážiť intravenózne podanie.

Liečba ťažko imunodeficientných pacientov:
800 mg 4x denne asi v 6-hodinových intervaloch.

Deti:
Liečba infekcií vírusom Herpes simplex a profylaxia infekcií vírusom Herpes simplex u imunodeficientných pacientov: u detí od 2 rokov sa podáva v dávkach ako pre dospelých a u detí mladších ako 2 roky sa podáva polovičná dávka.
Liečba infekcií Varicella: liek je možné podávať už od novorodeneckého veku vo vhodnej forme (rozdrvený v nápoji, alebo potrave). Dávkovanie u detí vo veku pod 2 roky by mohlo byť presnejšie pri prepočítavaní 20 mg/kg telesnej hmotnosti 4x denne (nesmie prekročiť 800 mg). Liečba by mala trvať 5 dní. Deťom starším ako 6 rokov podáme 800 mg 4x denne a deťom vo veku 2-6 rokov podáme 400 mg 4x denne.

Starší pacienti:
Musí sa zvážiť možnosť poruchy funkcie obličiek a podľa toho upraviť dávkovanie (viď nižšie „Dávkovanie pri poruche funkcie obličiek“).

Dávkovanie pri poruche funkcie obličiek:
Pri liečbe infekcií Herpes simplex u pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu < 10 ml/min) sa odporúča upraviť dávkovanie na 200 mg 2x denne približne v 12-hodinových intervaloch.
Pri liečbe infekcií Herpes zoster u pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu < 10 ml/min) sa odporúča upraviť dávkovanie na 800 mg 2x denne približne v 12-hodinových intervaloch a u pacientov s miernou poruchou funkcie obličiek (klírens kreatinínu v rozsahu 10-25 ml/min) na 800 mg 3x denne približne v 8-hodinových intervaloch.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch (uvedených vyššie), spolu s jedlom a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania. U veľmi malých detí sa môže podať rozdrvený v nápoji alebo potrave.

Upozornenie

O užívaní lieku v tehotenstve sa má uvažovať iba v prípade, ak potenciálny prínos liečby prevažuje neznáme riziká.
Pri podávaní lieku dojčiacim ženám je potrebná opatrnosť.
U starších pacientov, pacientov s poruchou funkcie obličiek a ak sa liek podáva vo vysokých dávkach alebo intravenózne, má byť zabezpečená dostatočná hydratácia.
Počas liečby sa môže vyskytnúť závrat a únava ako častý nežiaduci účinok (≥ 1/100 až < 1/10). Preto je pri posudzovaní schopnosti pacienta viesť vozidlá a obsluhovať stroje je potrebné zohľadniť klinický stav pacienta a profil nežiaducich udalostí.
Počas liečby sa môže vyskytnúť fotosenzitivita (častý nežiaduci účinok, ≥ 1/100 až < 1/10).
Liek obsahuje laktózu.
Uchovávať v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Forma pre RX

Tablety

Potrebujete pomôcť
pri výbere?

lekarnicka2
email
obchod@etabletka.sk
telefon
+421 915 040 800